Výběr jednoosého malotraktoru + kompatibilita mezi výrobci

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Výběr jednoosého malotraktoru + kompatibilita mezi výrob

#46 Nový příspěvek od claus »

Špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem utužení půdy tam, kam už nedosáhnou nože rotavátoru tím, jak pronikají nože směrem dolů. Celková výměra na jaře bude 20 arů, na podzim jen 1 ar pod česnek.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15775
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výběr jednoosého malotraktoru + kompatibilita mezi výrob

#47 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsim vysvetliť - nech ma múdrejší opravia- K utuženiu pôdy prichádza tlakom na podložie , tento tlak je vyvolaný váhou stroja a teda čím menšia váha tým menšie utuženie, pri každom prejazde. Kolko váži Varina s rotavátorom 60? 80Kg? teda utuženie bude cca rovnaké ako keby si chodil po zahrade ty pešo.
A zase 20arov s Varinou? hm ja robím 4 áre a robím to tak na 8 až 10x, ale zase to asi závisí od každého fyzickej kondičky.
Za mňa , ak by som mal rotavátorovať každý rok 20 árov tak idem do malého japonca s rotavátorom. :typek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Výběr jednoosého malotraktoru + kompatibilita mezi výrob

#48 Nový příspěvek od DYK »

V první řadě by se ta celá výměra měla na podzim zorat. Tedy 20 arů. Pak zasázet česnek. Co se týkå rotavátoru , záleží jaké nože. Jestli úhlové nebo kopinaté.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Výběr jednoosého malotraktoru + kompatibilita mezi výrob

#49 Nový příspěvek od claus »

Bude to samozřejmě po orbě a nože budou, pokud koupím Vari, kopinaté. Oco, nevím, jakou půdu máš ty, ale mě zjara stačil jeden přejezd (měl jsem půjčenou Vari), tam problém není, spíš nevím, jak to půjde na podzim, jestli to po těch hrudách nebude skákat, ale to se uvidí.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15775
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výběr jednoosého malotraktoru + kompatibilita mezi výrob

#50 Nový příspěvek od oco13 »

kde bydlíš?: Nové Zámky
Podunajská nížina - teda asi najkvalitnejšia černozem, čiastočne už premiešaná pieskom.Aj ja to dávam na jeden max dva prejazdy (ak už chcem mať na prach), Len tú plochu si delím na 8x. Viac ako 20 minút nie som ochotný držať toho čerta za rohy. :typek:
A rozrábam aj viac krát za rok - teraz sme vykopali zemiaky a na ich miesto ide čierna reďkovka. 8) Rozrobí sa to samozrejme len rotavátorom.
P.S.: ako 25 ročný som s tým istým rotavátorom robil 80arov. :-/

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Výběr jednoosého malotraktoru + kompatibilita mezi výrob

#51 Nový příspěvek od claus »

Sorry, pochopil jsem to nejdřív tak, že děláš celou plochu 8x. Už jsem myslel, že dělám něco blbě.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“