Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#436 Nový příspěvek od DYK »

Aha, vím co myslíš.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

bouda14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 13, 2012 7:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Terra

#437 Nový příspěvek od bouda14 »

Zdravím všechny fanoušky terry...

Měl bych pár otázek, zprovoznil jsem si terru, s kterou jezdil taťka. Je to JIKOV výkon asi 5 až 6HP, jedna z těch starších, ale kvalita. Používám jí na vožení, protože k tomu mám domácky vyrobený vozík. Mám problém se startování před tím jsem používal motor Bridget z Ameriky a tam bylo docela snadné startování. Tady se mi to zdá docela obtížné, zvláště při mrazech, ale i když je teplo. Pořád se mi tam chytá zpětný chod a trhá mi to ruku k motoru, nevím jestli to je zvykem, ale tatkoj to docela jde o mně néé, už jsem urval u šnůru, že se mi nevrycela, nevíte, kdy má člověk škubnout nebo čím jiným by to mohlo být???? Strýc má přidaný ma teře nekompresní startování, které mu zlehčuje starty slyšeli jste o tom???? Jinak máte nějaké vylepšení na teře, já asi budu chtít kupovat nové kola od Mitasu, větší než dělá borum čili 12+??, Máte nějaké zkušenosti??

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#438 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

bouda14 píše:Zdravím všechny fanoušky terry...

Měl bych pár otázek, zprovoznil jsem si terru, s kterou jezdil taťka. Je to JIKOV výkon asi 5 až 6HP, jedna z těch starších, ale kvalita. Používám jí na vožení, protože k tomu mám domácky vyrobený vozík. Mám problém se startování před tím jsem používal motor Bridget z Ameriky a tam bylo docela snadné startování. Tady se mi to zdá docela obtížné, zvláště při mrazech, ale i když je teplo. Pořád se mi tam chytá zpětný chod a trhá mi to ruku k motoru, nevím jestli to je zvykem, ale tatkoj to docela jde o mně néé, už jsem urval u šnůru, že se mi nevrycela, nevíte, kdy má člověk škubnout nebo čím jiným by to mohlo být???? Strýc má přidaný ma teře nekompresní startování, které mu zlehčuje starty slyšeli jste o tom???? Jinak máte nějaké vylepšení na teře, já asi budu chtít kupovat nové kola od Mitasu, větší než dělá borum čili 12+??, Máte nějaké zkušenosti??
Podle toho co popisuješ tak bych nejdřív sundal setrvačník(magneto) a kouknul na klínek na 99% bude střiženej.A potom překontroloval předstih.P.S. bez stahováku to nepůjde. :obchod:

pysta1
Příspěvky: 34
Registrován: pát led 06, 2012 7:15 pm
Bydliště: okr.Šaľa, Slovensko

Re: Terra

#439 Nový příspěvek od pysta1 »

Budeš mať ustrihnutý kolík, a následne pootočený rotor. Sťahovák si sprav z kúska hrubého plocháču. 8)

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#440 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

pysta1 píše:Budeš mať ustrihnutý kolík, a následne pootočený rotor. Sťahovák si sprav z kúska hrubého plocháču. 8)
Kolego prosím tě, můžeš trochu podrobněji popsat tu demontáž setrvačníku pomocí hrubého plocháče ??? Již 10 let dělám v tomto oboru ale s tím plocháčem si fakt nevím rady :zapomel: :zapomel: :zapomel:

bouda14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 13, 2012 7:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Terra

#441 Nový příspěvek od bouda14 »

no jelikož je terra po GO, tak bych zrovna tohle nečekal oprava stála asi 3500Kč... A kdyby to bylo thole můžete to nějak konkrétněji popsat, v tomhle se moc nevyznám s píše v těch novwějších, ale tohle nejsem si jist..

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#442 Nový příspěvek od DYK »

To se teda nevyznáš ani v těch novějších, protože střiženej klínek jde napříč značkama motorů a při nápovědě bys hned věděl která bije. Za opravu jsi platil, tak reklamuj!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

bouda14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 13, 2012 7:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Terra

#443 Nový příspěvek od bouda14 »

No tak jasne platil jsem, nerikam, ze to musi byt spatne opravene. Spis jestli nema nekdo podobny problem. Myslel jsem ze by treba pomohlo nekompresni startovani! Nemate nekdo zkusenosti s timto. Jinak kdyby jstemel nekdo stranky, kde je popis vsech soucastek tak bych byl rad myslim terry, abych se to doucil. predem diky

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#444 Nový příspěvek od chobotek »

S tímhle přístupem zůstanou tvé případné další otázky brzo bez odpovědi. To je takový problém zkontrolovat ten "kolík" - tedy Woodruffovo pero. Jestli otcovi startování jde a ty jsi urval šňůru, tak se s tím pereš. A vítězíš, zatímco woodruffovo pero prohrává. Chce to trochu cviku. Taky je možné, že je to jenom rukama... Zkontrolovat předstih lze i bez demontáže rotoru magneta.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

bouda14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 13, 2012 7:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Terra

#445 Nový příspěvek od bouda14 »

Tak jsme dneska zkontrolovali to co jsi psal a prý je to v pořádku. Spíše to je prý nezvyk s novým startováním a komprese. Takže si asi bud pořídím nekompresní rozšíření nebo to budu muset trénovat. Jinak je to v pořádku, tak díky za pomoc..

bouda14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 13, 2012 7:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Terra

#446 Nový příspěvek od bouda14 »

Nevíte někdo, jak se sem dávají fotky.. mám 4 zkomprimoval jsem je na 30kB a pořád mi to píše maximální velikost příloh. vůbec to nechápu??

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#447 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

bouda14 píše:Tak jsme dneska zkontrolovali to co jsi psal a prý je to v pořádku. Spíše to je prý nezvyk s novým startováním a komprese. Takže si asi bud pořídím nekompresní rozšíření nebo to budu muset trénovat. Jinak je to v pořádku, tak díky za pomoc..
Terra nemá zas aš takovou kompresi abis musel urvat šňůru spíš bude nesprávně nastaven předstih,a pokud i to je OK tak pak uš jeto opravdu na tobě 8) A co Starter je v pořádku možná že zlobí zrovna on. Ale je to málo pravděpodobné.

bouda14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 13, 2012 7:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Terra

#448 Nový příspěvek od bouda14 »

starer jsem právě celý vyměnil a koupil nový. Ono u těch novějších typů je startování strašně lehké akorát taháš a čekáš, kdy to naskočí, ale tady jako bys přesně musel vědět, kdy škubnout, aby to přesně cvaklo do těch čepů a nechytlo to zpětný chod. Já mám zatím zkušenosti, že když je zahřátý motor, tak to jde na dva - tři pokusy, ale když je zmrzlý, tak jsem to snad miluje zkoušel 20krát.. Nevím, ale všichni kdo jí maj, tak říkaj, že to je o zvyku a když to nejde, tak si koupěj ten dekomresní startování..

bouda14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 13, 2012 7:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Terra

#449 Nový příspěvek od bouda14 »

Ono já jsem neurval šňůru, akorát pak už se nectěla navíjet zpátky a bylo pořád vytažená, tak se to musela spravit...

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#450 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

bouda14 píše:starer jsem právě celý vyměnil a koupil nový. Ono u těch novějších typů je startování strašně lehké akorát taháš a čekáš, kdy to naskočí, ale tady jako bys přesně musel vědět, kdy škubnout, aby to přesně cvaklo do těch čepů a nechytlo to zpětný chod. Já mám zatím zkušenosti, že když je zahřátý motor, tak to jde na dva - tři pokusy, ale když je zmrzlý, tak jsem to snad miluje zkoušel 20krát.. Nevím, ale všichni kdo jí maj, tak říkaj, že to je o zvyku a když to nejde, tak si koupěj ten dekomresní startování..
Na dekompresák se vyprdni 8) terra nebo vari to je jedno, pokud je správně odservisovaná a seřízená tak musí chytnout po otevření pal. kohoutu a počkání cca 10 vteřin na první Škubnutí.Tak alespoň fungujou Ty co odejdou z Mé Dílny. :wink: odkud přesně Jsi ?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“