Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 11251
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#31 Nový příspěvek od chobotek »

Jako dneska? Dneska sme zabíjeli, jitrnice se chladí, zítra slejem prdelačku a uklidíme. Příští týden rozbourat a do mrazáku.
Jinak sem si trocha početl a s tema lidma sis zapřeháněl, né? Je to tu čím dál stejné, takové jakési facebookové. Měl sem za to, že na takové ty základní věci, jako že potřebuju zapojit motor, zavařit trubku ke kotlu nebo tak, použiju telefon nebo rovnou hubu, když de ten člověk okolo a nemusim o tom popsat dvě strany na foru.
A jinak, to dělení třeba bylo lepší zapsat zlomkem, jednak se vyhneš nekonečnému opakování periody 166,6... a hlavně neuděláš další chybu, bo správně bys to měl nějak smysluplně zaokrouhlit, třeba jako 166,7m ;-) No, snad mě to rýpání odpustíš.
ekofarma zvončeky: Rapid Heureka se nelíbí? To je tu okolo poměrně oblíbené a na rozdíl od TH-4K2-10 má protiběžnou lištu - to má cosi do sebe... Ono nakonec nejvíc bude záležet na tom, jak to máš zasázené. Máme v plánu tu vysázet ovocné stromky asi na 4ha a zatím jsme se nedohodli, jestli to víc roztahat, aby se vešel horal system nebo to budem síct jednoválcem z Agrostroje.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#32 Nový příspěvek od DYK »

Jen si rýpni, :) já jsem rád, že jsem to dal jakž takž dohromady. Že jsem se do toho vůbec pouštěl. No a kde jsi byl celou dobu, ne dneska. Však sám víš, že jsi zde měl půst. No a lidi? - Tak víš jak, není člověk ten, aby se zavděčil všem. Ten facebookový smrad mě taky vadí a smrdí to zde čím dál víc.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#33 Nový příspěvek od Antony30011 »

Občas si říkám, že su blázen, že lítám na třech hektarech s málotraktorem... když to tady čtu, celkem se uklidňuju, že jsem ještě dost duševně v pořádku :)

bubuxin
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 19, 2015 10:25 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#34 Nový příspěvek od bubuxin »

Cawte. A čo by ste povedali na malotraktor ZUBR. Je to malotraktor ruskej výroby , diesel, je moc robustný,silný a dá sa k nej dokúpiť aj čelnú dvojbubnovú kosu aj sulku. A mohli by ste aj prepravovať na priv.vozíku. Mne napadlo Zubr. Skúsenost síce nemám sním, ale zmestilo by sa do Vášho rozpočtu, cca 2000-2500€.

mastnacek
Příspěvky: 7988
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#35 Nový příspěvek od mastnacek »

TJcko :) robustni trvanlivy.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#36 Nový příspěvek od Atlan »

..... hej, a za rok je z neho rambo
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#37 Nový příspěvek od Matúš »

Chlapi, jednoosáky mu neodporúčajte, lebo ho to po jednom hektári prejde. Chce to niečo na 4 kolesách a nejaký rozumný výkon.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#38 Nový příspěvek od Antony30011 »

Souhlasím s Matušem... lepší něco takovýho http://dum.bazos.cz/inzerat/58801800/KUBOTA-B7000.php

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#39 Nový příspěvek od DYK »

Matúš píše:Chlapi, jednoosáky mu neodporúčajte, lebo ho to po jednom hektári prejde. Chce to niečo na 4 kolesách a nejaký rozumný výkon.
V tom případě ale jinde, jinak zasáhnu. nemíním v jednoosákách pak moderovat osmdesát stránek o tom, který z těch čtyřkoláků je lepší a proč. A už žádné odkazy zde na konkrétní čtyři kola.
Děkuji za pochopení
Konec hlášení
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#40 Nový příspěvek od Antony30011 »

Přešoupnout to de dycky ne? :jazyk: až třeba majitel změní názor. Nebo taky ne

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#41 Nový příspěvek od DYK »

Já mám dojem, že majiteli už nestojí ani za to reagovat a jde mu z toho hlava kolem.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#42 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nebo už začal síct.... ručně :D

ekofarma zvončeky
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 15, 2016 1:47 am
Bydliště: zvolen

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#43 Nový příspěvek od ekofarma zvončeky »

dvk píše:Zvolen ? Ekofarma ? Zaježka ? :)

Je úplně jedno jak si mladý a kolik máš síly a času na chození za řídítkama, jde o to že jakýkoli jednoosák s mulčovačem na takovéto výměře při sekání jednou ročně odděláš ... motor nemá výkon na to, aby něco takového dlouhodobě zvládl, a práce s tím nebude práce ale trápení. Seču s Vari a Tajfunem "jen" 2000m2, 2x či 3x ročně, a ten motor na to prostě nemá. Stačí když prošvihneš trávu o týden a můžeš to sict křoviňákem, nedejbože nechat to co nejdýl kvést ... to pak s tím má co dělat i ta bubnovka.

Vůbec bych o jednoosáku neuvažoval, rozhodně traktor a pouze řešit jak velký. Na tak velké ploše bys úplně vklidu uživil nějakou pětadvacítku. Ale zas nečekej, že se budeš jenom vozit ... technika = péče, opravy, starosti.
Hej, jedna osada před Zaježkou :). Vari i agzat jsem už zamítl, poznal jsem že na tu plochu to bude nerozumné. Jinak s křoviňákem jsem řešil půl ha přerostlé trávy minulý rok, už nikdy víc.

Traktor už teď vidím, že jestli nechci vypustit duši, budu muset pořídit. Ale jak jsi psal - péče, opravy...

ekofarma zvončeky
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 15, 2016 1:47 am
Bydliště: zvolen

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#44 Nový příspěvek od ekofarma zvončeky »

chobotek píše:Na dvojku, když to jde dobře, jak tráva povyroste, jednička, jak povyroste ještě víc, chodí jeden za klečama a druhý nahrabuje.
ekofarma zvončeky: Jak moc to je svažité? TZ-4K-1{0,2,4} na svahu s boční lištou je pro odvážné. TH-4K2-10 je to takového sadu krásný stroj, i do rozpočtu se vejde, i pod stromy se vejde. Ale instatní řešení to teda není. Hledáš teda horskou sekačku. A o tom políčku jsem se moc nedočetl.

Dost nerovné, mírně svažité - tu je fotka, ta řekne víc - http://imgur.com/RCR0sUp
Po důkladném pročtení fóra na téma malotraktory a jednoosáky, jsem se rozhodl pro řešení, že na toto jaro koupím dvounožový mulčovač Panter FD-3 500 cm3 + M 121
http://www.dakr.com/stavebnicovy-dvouno ... m-121.html - cena tam vychází okolo třech tisíc, takže jsem v rozpočtu. Podle videí na YT to vypadá že to i zvládne mé potřeby, jako výhodu vidím, že je to stavebnice. A také to, že to naložím do dodávky.

Traktoru se ale nevyhnu, tak ten pořeším na podzim. Pak přijdu pro radu znovu. Díky všem za pomoc při rozhodování.
Naposledy upravil(a) ekofarma zvončeky dne pát bře 18, 2016 10:16 pm, celkem upraveno 1 x.

ekofarma zvončeky
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 15, 2016 1:47 am
Bydliště: zvolen

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#45 Nový příspěvek od ekofarma zvončeky »

Antony30011 píše:Souhlasím s Matušem... lepší něco takovýho http://dum.bazos.cz/inzerat/58801800/KUBOTA-B7000.php
souhlasím, ale na traktůrek se ještě musím připravit jak znalostně, tak materiálně - nějaký přístřešek, najít mechanika, sehnat vybavení... do podzimu si vystačím s mulčovačem Panter FD-3 500 cm3 + M 121 a pak kubotu, tjcko nebo mi právě chobotek ukázal rapid heureka, hezká věc.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“