Jakou jednoosou frezu vybrat?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#31 Nový příspěvek od Barush »

Killer Koly píše:
Barush píše:Jeste jestli muze nekdo poradit to se neda zaroven zaprahnout vozik a zaroven pripevnit plu/plecku/rotavator? A jeste jedna otazecka k cemu presne je mulcovac?Diky
nejde to. pokud teda tim vozikem nemyslis sulku, jaka je napr. za PF 61/62. Za MS a nektere dalsi frezy jeste existuje kombinovany nosic naradi (nebo jak se to jmenje), na kterem se da taky sedet a priprahnout pluh, kombinator, brany apod. obecne to jde za vetsi frezy.
jestli muzu doporucit, tak na ty rozlohy bych koupil nejakou kubotu 6000, T4K 14 nebo neco podobneho (aspon kvuli vozeni deti bych si vybral klasicky traktor s kabinou nebo ramem kvuli prevraceni). pokud opravdu chces jednoosak, tak PF, da se sehnat do 20 000,- se slusnou vybavou. Sice dost vazi, zato je to dric. na to sekani obycejnou kosu asi ne, spis klasicky krovinak (da se sehnat einhel od 3000,-)
pokud se opravdu nechces nadrit a mit to jako konicek, tak se vazne vyplati si nekoho najmout, nejlip dlouhodobe nebo to pronajmout.
mulcovac je takove zarizeni podobne sekacce, ktere dokaze posekanou travu rozdrtit na male kousky a rozhodit to po zahrade. drt potom pusobi jako hnojivo na travnik a trava se nemusi svazet. kazda lepsi sekacka ma mulcovaci klin a dokaze to vicemene taky
Diky za inspiraci pokoukam jak to vsechno vypada. 8)

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#32 Nový příspěvek od ITS »

Netuším, kde přesně Barusch bydlí. Ale je to tu opravdu špatné. Zlín je průmyslová oblast. Od června jsem ve firmě měl montéry z Chrudimi. Konstatovali, že Zlín cenově odpovídá Mladé Boleslavi. I v supermarketech jsou rozdíly na běžných potravinách až desetikorunové - dokonce oproti Praze. Velké zemědělství na těch kopcích živoří a kde není to velké, není ani malé. Právě chybí celá zemědělské infrastruktura.Ta před i ta po. Když jsem před 10-ti lety naposled zasel obilí, tak jsem osivo musel koupit vždy při služební cestě do Brna v Ivanovicích na Hané. O pár vláken dál se ptá náš kolega Sniper, kde by mohl odebírat mléko ze dvora v okolí Malenovic. Stanovil okruh 15 km. Jsem velmi zvědav. Bude tam muset přihodit ještě nulu. A když tady není dobytek, tak nikdo ani nebalíkuje. Malenovice byly nazývány Zlíňáky Čamlíkov. Čamlík je králík. Dnes je v Malenovicích maximálně 50 králíků. Brambory tady nikdy nebyly dobré. A bez hnoje nic neroste.

To, co si Barusch naplánovala jde postavit z některého typu lega na kuchyňském stole a i to bude finančně dosti náročné.

Nic ve zlém. Jen závidím vám všem, kde ještě funguje jakés-takés zemědělství.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 795
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#33 Nový příspěvek od Vlasatej »

ITS pravdu díš. V těch Malenovicích králíci sou, dokonce tam kejhaj moje husy :) minulej tejden sem tam další 4 vezl :)
Mlíko by mohlo být někde nahoře na Salaši, nebo v Bohuslavicích v kopečkách.
Ještě k tomu jednoosáku, ono nejde samozřejmě jen o dřinu, ale taky o čas. A až někomu rupnou záda - tak 3/4 roku v háji, nic hotový a lázně a léky budou stát to co ojetej Zetor. Ale komu není rady, tomu není pomoci :) Mám jednoosáka s pluhem, bránou, hrobkovacíma radličkama, vyorávačem brambor, plečkou, vozíkem, bubnovkou, atd. ale ty rozlohy sou mnohem menší. Takže vím o čem mluvím.

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#34 Nový příspěvek od Barush »

Biomleko ma pan z Kostelce.Ale spis sezonne. No my budem hospodarit trosku vic na zapad Napajedla/Halenkovice tam uz je tech poli o neco vice nez primo ve Zline.Ale brambory a cesnek nam tu sli i na jilovitych prilukach.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#35 Nový příspěvek od Atlan »

Zase VARI si cenu dost drzi, tak ze ked mate chut do toho ist, opetovny predaj by nemusel byt finance velmi likvidacny.... naklady by boli len na to vyskusanie.
Navyse polnohospodarstvo zavisi od pocasia a to nieje nikdy iste....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#36 Nový příspěvek od chobotek »

Když jsem byl malý, byl v naší hanácké dědině traktorek pomalu v každém baráku. Většinou pravda domaděl, ale byl. Pak sem se přestěhoval a tu pomalu v každém baráku nic takového není. Úpadek. Tu na dolním konci je vidět tak desítka traktorů, lidí je jistě tisícovka.
Stejně, furt to nikam nevede. Třeba není jasné, co to je "farma". Všecky obrázkové dětské knížky, kde je tohle slovo použité jsem vyházel. Obrázky neodpovídají skutečnosti, čiší z nich taková nadpozemská snadnost bytí. U nás byli vždycky sedláci a to je především práce, která nejde moc odkládat pokud má přinést výsledky. Tím spíš, že jsem tam kdesi zahlédl slovo "bio" (nepřímo, bude se takto pěstovat?), což znamená taky mechanický boj s plevely a ten je úspěšný, jen když se trefí počasí k plečkování. Třeba. Furt si myslím, že na těch 0,2ha vzhledem ke skladbě pěstovaných plodin jednoosák bohatě stačí, pokud nebude muset orat. Ne že by to s ním nešlo, ale na dámu by to bylo asi moc. Ale jaký? Nikde není napsané, jak ta "farma" vypadá. Jestli je tam třeba nějaký prostor, kam ten stroj a příslušenství schovat. Jestli jsou tam ruce, které jej umí případně opravit. Skoro si myslím, jestli nezačít s 0,02ha jenom s hraběma a motykou a když to nadšení rok vydrží, začít přemýšlet o technice.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#37 Nový příspěvek od kutil tim »

Na vyzkoušení zda to půjde stačí varina i ta s příslušenstvím stojí pěkný balík.Začít a zkoušet cose bude dařit a na cobudou síly stačit.Představa o nějakém výdělku milná jen přilepšení pro rodinu čerstvou domácí zeleninou.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#38 Nový příspěvek od kenybz »

asi tak přilepšení ano a hlavně čerstvá domácí zeleninka pořádnou motyku do ruk a hurá na to
mám oblíbenou motyku co je stará jak hnědé uhlí dycky ju nakuju a jen to škrabkám..
na slámě nic nevyroste /jako vyroste ale stejně to zaroste plevelem a bude se tam čířit plíseň/ a budeš ju muset uklidit to sámé pěstování pod kartonem a jiné hovadiny...
všecko mechanicky a věnovat tomu čas a hodně času představa že si někdo bezpracně vypěstuje biozeleninu různýma novodobýma metodama je mylná.

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#39 Nový příspěvek od malotraktor »

Zdravím všechny diskutující a hlavně zadavatelku. Neberte to jako vlezlost, ale paní asi měla začít tím, že sem dá fotku. Nemyslím pozemků, ale svoji. Nedovedu si dost dobře představit mladou holku jak oře s jednoosákem. Neodkazujte mě na videa jak tam jede Tera sama v brázdě. Všichni co ty různé jednoosáky máme víme, že je s tím pěkná dřina a manželky nebo dcery bysme nenechali s tím pracovat. Třeba s PFkou jsem nikdy nedělal, ale myslíte že to křehká holka vůbec nastartuje? Steně je zcestná představa jak na Tebe někdo čeká aby Ti jel poorat Tvoje záhonky traktorem zrovna když to potřebuješ.
Barušce fandím a přeju hodně úspěchů, ale zároveň se bojím aby nebyla moc zklamaná.
Nevěř všemu co si myslíš

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#40 Nový příspěvek od Barush »

Noo tak nejakou fotku mam na facebooku jeste jako Barbora Janska jestli to k necemu bude :typek:
No uz mam docela dost rozpracovany planek co kde sadit, takze asi zorat staci jednou za rok tech 2400m to bych zkusila nekoho s traktorem poprosit a na me zbyde hlavne to pleckovani pleckovani a pleckovani.To uz je mene namahave?Asi pro zacatek preci jen pujdu do toho Vari a az za par let co se zaregistruju jako ekozemedelec bude mozna naka dotace poridim naradi bud za kone anebo prodam Vari a koupim trakturek. Myslite ze kombinace prace za konmi a Vari je docela realna?Budou to dva huculove,nahodou nevite ci se da takova plecka nebo brany od Vari predimenzovat a zaprahnout i za kone?
Dekuji za povzbuzeni,ale me tohle opravdu bavi asi tak stejne jako nektere me kamaradky nakupovani obleceni,chodeni na kosmetiku k holicce,kabelky,boty v tom zas plavu ja :-/

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#41 Nový příspěvek od Barush »

Kenybz ja uz na zahrade zacala s kartonem a s jahodama opravdu se dari,plevelem to zatim nezarostlo a plisen to taky nechyta.Mam je tretim rokem.Asi taky zalezi na sadbe.

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#42 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Náhodou, s některýma jednoosákama to vypadá spíš jako zábava i když za ním stojí křehká dívenka ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=Xv3ApX6R ... re=related

karlik.t
Příspěvky: 161
Registrován: ned dub 05, 2009 12:43 pm
Bydliště: Karviná

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#43 Nový příspěvek od karlik.t »

Barush, zaprvé male deti se na traktoru nevozí..... :-), natož na jednoosáku, to mi moje žena vyčítá i když mam holku v kabině malotraktoru ,a jedu redukovanou dvojkou- nebo spíše se plazím, a na ploše přes hektar, se spíše kloním k tomu špatnému svezení, Podívej se na malé Kuboty 6000 6001... je to jako dětská hračka, ale rukama točíš volantem a jednoosák stále zvedáš nahoru. Já po 3 letech práce s pf 62 - Jednoosák co váží 300 kg Koupil malotraktor protože mně začaly bolet záda, ruce atd... Pokud chceš ještě dělat bioprodukci, tak se udřeš, a efekt bude nejistý,

Fakt raději začni hned s minitraktůrkem než se odrovnat, Jednoosák lze přirovnat jako kdybys dělal 4 motyčkama najedou- musíš to vše uzvedat rukama. Mnoho úspěchu v Bioprodukci

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#44 Nový příspěvek od Barush »

To byla Cina?No koukla jsem jeste na nejake videjko a tam pan dokonce sel jen za tim VariGlobal a ani to nedrzel asi nejaky fake?
No mozna az trosku povyrostou tak je budu nechavat doma :zapomel:
Ono zas je rozdil orat hektar nebo pleckovat 2400m.Kdyz teda ted neberu sekani travy tam by se vic siknul malotrakturek i kdyz zas skoro 5000m je sad v kopci a myslim ze bych se prevratila pri prvni prilezitosti.
Dekuji snad nejaka uroda bude uz 2014 :-/

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#45 Nový příspěvek od ITS »

Hi, Hi, tohle vlákno nám začnou závidět hoši z vlákna Politika-neshody.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“