Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
myn
Příspěvky: 53
Registrován: pon lis 22, 2010 8:56 am

Re: Fortschritt E930/931

#2116 Nový příspěvek od myn »

ta zavada se mi asi podarila prenest, ale bohuzel nevim s jakym dilem
I to je lepší než nic, tak aspoň víš, že to není v samotném motoru, kabeláži a pod, ale v nějakém konkrétním dílu (možná i kombinaci dílů).

myn
Příspěvky: 53
Registrován: pon lis 22, 2010 8:56 am

Re: Fortschritt E930/931

#2117 Nový příspěvek od myn »

milos55 píše:A to treba aj prihlasovat? Ja by som kaslal na to. Ked ides po ceste, tak nie je nad teba. Plnych 5 km/h a smrt v ociach. Nech maju ostatny respekt voci takym strojom.
Ono nejde o to, že bys někomu nabořil auto při bezohledném předjíždění :-), jde o to, že když tě zastaví policajti, tak budou chtít vidět doklad o pojištění.

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Fortschritt E930/931

#2118 Nový příspěvek od mraveneček »

myn píše:
milos55 píše:A to treba aj prihlasovat? Ja by som kaslal na to. Ked ides po ceste, tak nie je nad teba. Plnych 5 km/h a smrt v ociach. Nech maju ostatny respekt voci takym strojom.
Ono nejde o to, že bys někomu nabořil auto při bezohledném předjíždění :-), jde o to, že když tě zastaví policajti, tak budou chtít vidět doklad o pojištění.
to přece není problém nechat to pojistit. Já na Vari platím 260 kč ročně. jenom to pojištění asi stačit nebude, když tě zastaví.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2119 Nový příspěvek od Killer Koly »

zavada je konecne nalezena a odstranena! :pohar: :wink:
kdyz jsem po milionte vysrouboval a zasroubval svicku, zavit to nevidrzel a vytocil se i se svickou. po podrobne prohlidce jsem zjistil vlasovou trhlinu cca 2 cm dlouhou od svicky podel zebra, takze beznym pohledem to nebylo videt a to ani zevnitr. znatelne to je vlastne jen pres zavit a to jen diky tomu, ze to bylo vytrzene do cerstveho hliniku. podobna prasklina byla i na druhe hlave. kdyz jsem dal novou hlavu, freza slape jsko hodiny. po ohrati se prasklina roztahne a uchazi komprese. bohuzel to ani nijak nespini, takze jsem si toho nevsiml.
pricina je asi v tom, ze to jsou stasi typy hlav bez toho nabehu, podle me se blbe chladi a praska to
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2120 Nový příspěvek od vašík »

hurááá
:pohar: :prace: :prace: :potlesk: :potlesk: :valentyn: :valentyn: :wink: :wink: :pivo: :pivo: :ejchuchu: :ejchuchu: :ejchuchu: :olin: :juuuu:

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2121 Nový příspěvek od Niko01 »

Sikulaaaaaaaaa Killer,tak nech to vrnci ostosest 8)
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2122 Nový příspěvek od Killer Koly »

no, sikula moc ne, kdyz mi to trvalo rok...a musel jsem pri tom znicit zavit v hlave :smich: ale uz to vrci a je to ok. timto dekuji vsem za rady a podporu 8) :friends:
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2123 Nový příspěvek od deyva »

:respect: :ejchuchu: :juuuu: :jasan: gratulace k nalezení závady! To bych otevřel aj nějakej archivní chlast na lepší příležitosti :-D

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2124 Nový příspěvek od Niko01 »

Tak sem u kolegu v praci vyzebral jeden komplet motor z prevodovku za 50€...Sem zvedavy co to bude zac....pri je 100% funkcni len mu idu spatne hadzat rychlosti. :driver:
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2125 Nový příspěvek od Niko01 »

Killer chcu sa opitat len tak informacne,ty mas tusim doma ten spateckovy mechanizmus,neprodal bys ho???ze bych ho hodil do teho nahradneho motora.Kdyz ne nic se nedeje...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
hadimrska
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 20, 2016 2:33 pm
Bydliště: Křižanov

Re: Fortschritt E930/931

#2126 Nový příspěvek od hadimrska »

Ahoj tady všem, taky jsem koupil e930 skoro se vším - strašně se mi ten mazlík líbí...Majitel přede mnou měl vyvedený výfuk bokem, údajně z důvodu, že původní je ucpaný...jenomže ten rámus se nedal poslouchat, tak jsem narval do trubky výfuku zespodu plyn a ohen, chvílu nechal a čekal jsem co se stane, vypadlo trošičku bordela...dal jsem to dokupy a fšecko ok...nádhernej zvuk...

mám ale jiný problém, když jedu po políčku, tak každou chvilku musím motoru lehce hodit sytič, protože mi motor jakoby chce zdechnout, po sytiči to chytne vítr jak sviň... ale když dám na poli plnej knedlík tak i bez sytiče jede v plnejch ale hulí se z vejfuku jak na čarodky :-) ...

Udajně karbec je novej před rokem...celej jsem ho kuchnul, vyfoukal, vyčistil, je jak novej ale stejně to není uplně ono...

Myslíte si , že by to mohl dělat ten výfuk? když na plnej ceres to maká? a se sytičem taky?

napadlo mě, jedině že by to někde přisávalo vzduch, když to chce občas sytič....no nevím, rozdělávat se mi to moc nechce....čeká mě sekání zahrady, tak abych to neměl měsíc rozdělaný...

Děkuji předem všem za radu...Jirka

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2127 Nový příspěvek od Niko01 »

Pro zacatek vymen gufera na klukovke,praca tak na 1hodku...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
hadimrska
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 20, 2016 2:33 pm
Bydliště: Křižanov

Re: Fortschritt E930/931

#2128 Nový příspěvek od hadimrska »

Myslis jako obe dve? Presne nevim jak to tam je...je to stejny jak u pionyra? Tzn vpravo za magnetem a vlevo v olejovy lazni, kde je spojka? A nebo to je jinaci? Co se tyka rozdelani je tam nejaka kulisarna co neudelam beznym naradim?

Diky Jirka

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2129 Nový příspěvek od deyva »

me to taky po chvili prace huli jak svin... to je ten blbej natural a m2t... asi tam budu uz davat jen vervu 100 a nejakej lepsi olej at se to tak nezasira...

Vedra
Příspěvky: 1418
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fortschritt E930/931

#2130 Nový příspěvek od Vedra »

Palivo nemá na kouřivost vliv pokud to není nafta :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“