Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2041 Nový příspěvek od Killer Koly »

ja bych rekl, ze to je dost blba otazka. brzdy jsou to prvni, na co by mel konstrukter myslet. na voziku mam pochopitelne kotoucove hydraulicke brzdy, ubrzdily v pohode temer tunovou soupravu s nakladem pisku
https://www.youtube.com/watch?v=lM6KsCSvAn8
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2042 Nový příspěvek od malotraktor »

Ty továrně vyráběné muly taky myslim brzdy nemaji. S tou tunou bych byl opatrný. Načerpal jsem si do barelu cca 600 litrů fortschritt s tím nehnul. Ty kolečka na to nemají dost adheze.
Nevěř všemu co si myslíš

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Fortschritt E930/931

#2043 Nový příspěvek od mraveneček »

malotraktor píše:Ty továrně vyráběné muly taky myslim brzdy nemaji. S tou tunou bych byl opatrný. Načerpal jsem si do barelu cca 600 litrů fortschritt s tím nehnul. Ty kolečka na to nemají dost adheze.
ahoj. kde, na zahradě na měkým trávníku? tak to příště zkus když budeš stát na silnici. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Fortschritt E930/931

#2044 Nový příspěvek od mraveneček »

malotraktor, chtěl jsem se zeptat, jak jsi daleko s předělávkou na 4 dobý motor, nebo jsi to nechal plavat a spíš si pořídíš Vari.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2045 Nový příspěvek od malotraktor »

Co tankuju Vervu šlape jako hodinky. Já tu frézu vlastně ani nepotřebuju. Nebudu do toho investovat. Dobře že jsem se s tou vodou nedostal ze zshrady. Kdoví jak by to dopadlo na silnici. Na tunu to není stavěné!
Nevěř všemu co si myslíš

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Fortschritt E930/931

#2046 Nový příspěvek od mraveneček »

vždyť máš doma jiný traktor. sežeň létu s kolama a budeš na tom líp. občas zaleješ loučku aby tam neco vyrostlo. :) já myslel že tu frézu máš pro kluky aby měli zábavu.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2047 Nový příspěvek od Niko01 »

Tak co,nejak nam to tu utichlo :-/ .
Ja sem sa v tomto hnusnem pocasi dokopal aspon k vyrobe predneho drzaku pro tie dvojradlicky pro bramboraky,ALE....jedna otazecka,mosa byt ty radlicky voci zemyne vodorovne?,mam to kapanek nahnute smerom do predu.Drzal sem sa puvodneho ramena pro radlycky,jenom radlycky sem otocil opacne.
Obrázek
Neni to dobre vydiet ale tie patky u radlycek su tak cca 5cm nad zemu
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Borivoj2006
Příspěvky: 910
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Fortschritt E930/931

#2048 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Niko, měl jsem to takto udělaný u Vari. Dal jsem si záležet aby to bylo pěkně rovnoběžně, plaz aby šel pěkně rovně, trochu níž než špička radličky, aby se to nerylo do země. Parádně to makalo. Asi pět metrů. Pak jsem potkal nějaký drn, zapíchlo se to a horní -vodorovný jekl se nakroutil do vrtule a radličky zůstaly ohnuté dozadu, až ke kolu :) Narovnal jsem to jakž takž ve svěráku a nějaký úhly už neřešil. Brambory to zahrnulo i tak. Taky jsem zkoušel radličky dát za kola. Sice to mělo menší snahu se zapíchnout (taky na ně bylo lépe vidět) ale nedařilo se mi udržet rovné řádky.
Zdraví Bořivoj

Uživatelský avatar
Lojza2016
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 04, 2016 12:04 pm
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E930/931

#2049 Nový příspěvek od Lojza2016 »

Dobrý den ,

poradí mi někdo , kde by se dal sehnat ten prodlužovací kus mezi strojem a třeba pluhem.
Děkuji za jakékoliv radu :)

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2050 Nový příspěvek od deyva »

Lojza2016 píše:Dobrý den ,

poradí mi někdo , kde by se dal sehnat ten prodlužovací kus mezi strojem a třeba pluhem.
Děkuji za jakékoliv radu :)
Jedině tak bazoš, sbazar a jmenuje se to stavěcí těleso... Po nějaké úpravě by mohlo možná i pasovat z VARI.

Uživatelský avatar
Henryk
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:09 am
Bydliště: těšínsko

Re: Fortschritt E930/931

#2051 Nový příspěvek od Henryk »

No, že jsem kdysi jezdil fechtly od 05 po 23 a měl jsem pak i Simsona 50 v provedení enduro tak bych chtěl připomenout, že to mělo celkem dost jemné řazeni rychlosti... na rozdil od těch fechtlů. Nejednomu z majitelů Simsonů, kteři dřív jezdili na fechtlech, se tak podařilo dolámat to řazení. :red:

Jak vám funguje řazení na těch traktůrcích ?
Taky by mě zajímalo jaký obsah mají ty Fortschrrity ?

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2052 Nový příspěvek od malotraktor »

To řazení je tam fakt hodně jemné. Asi i proto v příručce píšou, že se nesmí řadit za jízdy. Předvolíš rychlost a potom zapneš pojezd. Motory asi máme povětšinou originální 50ccm. Nevybavuju si, že by tady někdo měl 70.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2053 Nový příspěvek od Killer Koly »

razeni na fortschrittu je naopak mnohem robustnejsi nez u pionyra a vydrzi vic. citlive to je, ale radi se rukou, ne nohou. a neni pravda ze se za jizdy nesmi radit kvuli prevodovce, ale kvuli bezpecnosti. je to ale jen u stroju, ktere nejsou vybaveny tahlem na riditka
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Borivoj2006
Příspěvky: 910
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Fortschritt E930/931

#2054 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Zdar pánové.
tak Pokrok už běhá. Od soboty už natahal asi patnáct kubíků větví po těžbě ke štěpkovačce. Takže nějaké zkušenosti jsem již pobral. Měl bych pár otázek:
-Jakou doporučujete svíčku. Zkoušel jsem N8 a N7.
-Plovák v karburátoru 16N3 jsem seřídil ve skleničce na předepsaných 8mm. Jenomže pokud stojí stroj kolmo - je na motoru sací hrdlo i karburátor nakloněný vzhůru (cca 10 stopňů), navíc se různě naklání i při práci, tak nevím, zda je hodnota předepsaná pro motocykl, vhodná i pro pokroka. Občas totiž přetéká karburátor přepadem na karter. To by mohl ale dělat i uzavírací ventilek v plovákové komoře, který jsem v horlivosti vyměnil za nový a ten může být vadný (Čína)
-na kterém zářezu má být dle zkušeností jehla?
-Olej 1:50 jsem zatím dal z nouze M2T, ale polepším se a budu tam dávat to co dávám do 200 Piaggia (nějaký Liqui molly scooter, na skútru se osvědčil), případně mi poraďte.
- Do převodovky jsem dal PP80, do spodní převodovky vazelínu.

Jinak mne Pokrok příjemně překvapil svojí silou. Přivezu za autem fůru, odpřáhnu. připřáhnu to za Pokroka (udělal jsem si redukci na kouli) a frčím, sice jako šnek :) ale jistě okolo baráku po té mojí nudli -dlouhé zahradě až na konec. A pozor i tam, kde Varina se už dusila, klesaly jí otáčky a klouzala odstředivá spojka!
S pozdravem Bořivoj

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#2055 Nový příspěvek od paphaa »

Zdar,
Borivoj2006 píše: -Olej 1:50 jsem zatím dal z nouze M2T, ale polepším se a budu tam dávat to co dávám do 200 Piaggia (nějaký Liqui molly scooter, na skútru se osvědčil), případně mi poraďte.
Smelo M2T aj naďalej. Už sa o tom popísalo - do týchto strojov patrí. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“