Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1396 Nový příspěvek od Niko01 »

No tak problem poruchy je na svete.Odpoved si si nasiel sam, ucucavanie prevodoveho oleja z prevodovky.Vypusti olej demontuj startovaciu a aj rychlostnu paku, daj dole kryt a u klukovky odmontuj male ozubene kolecko a vymen aj to druhe gufero.Oprava cca tak 30 min.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#1397 Nový příspěvek od paphaa »

Niko01, menil som vtedy obe guferá (čo nevylučuje, že niektoré mohlo znova "vypluť") :vztek:

Mal som na mysli s prisosávaním, že sa mi nechce poliť motor - niekde som čítal, že býva problém aj s tesnením medzi kartrami.

Ak by na strane spojkového koša bolo pošahané to gufero, "symptómy" by boli také ako mám teraz?

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1398 Nový příspěvek od Niko01 »

Ono tam moze byt aj to ze moze byt poskodene aj to tesnenie, ale z guferama mam svoje uzite.Uz niekolko krat sa my stalo ze som vymenil nove gufero a o dva tyzdne som ho menil nanovo.
Skus aj ten karburator vymenit a uvidis ako sa to bude chovat.
A ake gufera si daval.ja som presiel k tmavomodrim co ponukaju v sim-ba a uz mam pokoj, su sice o trochu drahsie ale mam ich uz vo freze cca 2 roky.A olej do benzinu davas M2T... ja som presiel k Stiilackemu a uplna spokojnost...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E930/931

#1399 Nový příspěvek od pinkygsx »

chlapy jak zvýšit volnoběh na této fréze? jasné že na karbeci jsem našel dva šroubky jeden vedle sytiče a druhý je na přírubě k válci. Který z nich? :)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1400 Nový příspěvek od Killer Koly »

papha: tahle zavada vypada spis na necistoty v plovakove komore, resp. ucpane trysky nebo vadnou indukcni civku (na tu bych vsadil spis). to ze ti to kouri vsade okolo, vubec nic neznamena, ja mam frezu od roku 1986, leju do ni M2T a neni to vubec ucpane a presto to kouri vsade mozne (ale funguje to vyborne). je to spis netesnostmi vyfukoveho potrubi.
pokud by bylo vadne gufero od prevodovky, z vyfuku by ukapaval olej, celkem hodne a mel by takovou svetlou barvu

pinky: napis cislo karburatoru, je jich asi 10 typu a kazdy se steluje jinak.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E930/931

#1401 Nový příspěvek od pinkygsx »

karbec je to 16N3-6 a mám ještě jede 16n3-4

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#1402 Nový příspěvek od paphaa »

Díky Niko01 aj Killer Koly,

nemal som zatiaľ čas, cez víkend pozriem a dám vedieť...
Keď som Bertu vlani dovliekol domov, dal som von z nádrže kohútik - sitko pamätalo Adolfa.. :jazyk: Bolo polorozpadnutocelozhnité :321: .
Vyhodil som ho a dal radšej medzi nádrž a karbec malý filtrík.
Keby to mala byť indučka, ona za kliďánka by šla a pri vytáčaní nestíhala? Či ako?

Nahral som kúsok videa, dúfam, že pôjde prehrať.

https://www.youtube.com/watch?v=u7MBoBE ... e=youtu.be

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1403 Nový příspěvek od Killer Koly »

tohle vypada na hodne rozstelovany motor, navic ti chybi ty kryci plechy, musi tam byt, jinak se to neuchladi. s tou civkou je to tak nejak jak pises, plus muze byt vadny omezovac. normalne se odpojuje, ale nevim jak presne, vzdycky kdyz jsem to delal, tak jsem nekolik hodin studoval schematko, v elektrice se zas tolik nevyznam. muze to byt klidne temi necistotami v karburatoru, kdyz je vetsi podtlak (vic otevres plyn), nasavaji se do emulzni trubice a do motoru nejde palivo. a dej tam tu gumovou trubkuk filtru. jeste bych se podival i na svicku, muze to delat taky
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1404 Nový příspěvek od Niko01 »

Ty brdo, ja bych povedal ze je to na total generalku cez zimu.
Komplet kontrola motora, oprava vyfuku(asi komplet udelat novy), dalsi praca okolo kaburatora+nasavanie Filter, elektrina asi nova kabelaz a preletovanie snimaca otacok a ako spomenul Killer aj tu kapotaz okolo motora pre chladenie.A premazanie retaze na spodnej prevodovke.A vyrobit ochrane plechy k tomu rotavatoru. :prace:
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#1405 Nový příspěvek od paphaa »

Killer Koly píše: tohle vypada na hodne rozstelovany motor, navic ti chybi ty kryci plechy, musi tam byt, jinak se to neuchladi. s tou civkou je to tak nejak jak pises, plus muze byt vadny omezovac. normalne se odpojuje, ale nevim jak presne, vzdycky kdyz jsem to delal, tak jsem nekolik hodin studoval schematko, v elektrice se zas tolik nevyznam. muze to byt klidne temi necistotami v karburatoru, kdyz je vetsi podtlak (vic otevres plyn), nasavaji se do emulzni trubice a do motoru nejde palivo. a dej tam tu gumovou trubkuk filtru. jeste bych se podival i na svicku, muze to delat taky
Nechýbajú plechy a ani gumová príruba, mám ich komplet, iba zavadzali pri hrátkach s karbecom. Keď to bude OK, dám ich späť.
Inak sa to uchladí v pohode - na druhom stroji plecharina chýba, oral som hodinu a no problemo.
Sviečka je tam už tretia. Asi skúsim najskôr ten karbec.

Omezovač? To je čo? Na statore? Či tyristore?
Niko01 píše: Ty brdo, ja bych povedal ze je to na total generalku cez zimu.
Komplet kontrola motora, oprava vyfuku(asi komplet udelat novy), dalsi praca okolo kaburatora+nasavanie Filter, elektrina asi nova kabelaz a preletovanie snimaca otacok a ako spomenul Killer aj tu kapotaz okolo motora pre chladenie.A premazanie retaze na spodnej prevodovke.A vyrobit ochrane plechy k tomu rotavatoru. :prace:

Nie je to až také strašné .. :D
Výfuk to áno.
Zvyšok asi nie. Filtre sú dočasne dole. Pôjdu späť. Vo vhodnom okamihu..
Zapalko - stator je tam fungel nový aj so snímačom otáčok a káblami. Káble nad motorom neriešim, o krásu mi moc nejde, funkčnosť vyzerá byť OK. A moc sa mi do toho ani nechce...
Kapotáž ako som písal Killer Kolymu.
Keď som Bertu doteperil domov, bola spadnutá reťaz. Takže prevodovka šla dole medzi prvými, komplet som ju vymyl benzínom a po vyschnutí (a "vyleštení") do nej narval pol kila vazelíny.. :)
Jáááá viem, už je na videu trocha dochytaná... ale ver mi. Je v úúúúžasnom stave :wink:
Ochranné plechy k rotovátoru mám. Budú tam, keď to bude schopné jazdy :smich:

Díkes.

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1406 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Zdar všetkým , začal som orať a po 3 brázdach ferda zhasol ale naštartoval na prvú šupu ale keď som pridal plyn tak zhasol ale zase potom chitil , čo by tam mohlo byť ? :'(

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Fortschritt E930/931

#1407 Nový příspěvek od romus145 »

bordel v nádrži a tím třeba i chvilkové ucpání karburátoru?
Věrný člen agresorů.com

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1408 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Triska bola zapchatá ale ďalší problém , ferda pri veľkých otáčkach vynecháva :(

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E930/931

#1409 Nový příspěvek od pinkygsx »

dnešní nasazení techniky
ObrázekObrázekObrázek
stálo mě to mě to jen jednu svíčku :-D
škoda že to více koní na dvojku by to oralo lépe, ta jednička je dost pomalá

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#1410 Nový příspěvek od malotraktor »

Dej na mně a zkus větší kola
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“