Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1291 Nový příspěvek od kenybz »

na plečku si musíš zvyknout mám ju teprve asi 4 roky a zezačátku jsem nebyl moc nadšený příčina byla nevhodný motor měl jsem starý typ plečky určený pro dvoutakt ale na plečcce nasazený čtařtaktní tecumseh který má jen cca 3000otáček výsledek byl jen jaksi prokypřená tráva
až jsem si dostkrát zanadával tak jsem nasadil jikov a už to pracuje jak má prostě to musí mít ty správné otáčky
používám ju mezi bramborama i mezi řádkama zeleniny a nebo propleju záhon před sazením
taky je výborná na zakládání trávníku prákrát projedeš tvrdou zem a máš půdu jak prášek
je to dobrý pomocník ale cosi to váží a pokud máš řádky zeleniny krátké prostě malé záhonky a musíš se po dvou/třech metrech točit tak v tom případě je míň namáhavá motyka
no a stím množením plevele jak už bylo napsané zasuch projet aby vyházený plevel uschl přípaně opakovat.
No a hlavně pak udržovat motyka tě stejně nemine časem si nato zvykneš
já když jsem byl malý a furt mě hnaly hrabat se v hlíně tak jsem to nenáviděl
uběhly desítky let a baví mě to to příjde samo až se ti podaří něco vypěstovat budeš to chodit okukovat atd...
hodně štěstí jo a do toho bubínku prostrč třeba šroub pro zablokování a nebo tam opatrně klepni klínky z měkkého dřeva na protilehlých stranách ale pozor aby ti bubínek nepraskl je to litina
já jsem s tím neměl problém při povolovaní nebo utahování

schmoud
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 10, 2013 9:38 pm
Bydliště: Malacky

Re: Vari System

#1292 Nový příspěvek od schmoud »

kenybz píše:na plečku si musíš zvyknout mám ju teprve asi 4 roky a zezačátku jsem nebyl moc nadšený příčina byla nevhodný motor měl jsem starý typ plečky určený pro dvoutakt ale na plečcce nasazený čtařtaktní tecumseh který má jen cca 3000otáček výsledek byl jen jaksi prokypřená tráva
až jsem si dostkrát zanadával tak jsem nasadil jikov a už to pracuje jak má prostě to musí mít ty správné otáčky
používám ju mezi bramborama i mezi řádkama zeleniny a nebo propleju záhon před sazením
taky je výborná na zakládání trávníku prákrát projedeš tvrdou zem a máš půdu jak prášek
je to dobrý pomocník ale cosi to váží a pokud máš řádky zeleniny krátké prostě malé záhonky a musíš se po dvou/třech metrech točit tak v tom případě je míň namáhavá motyka
no a stím množením plevele jak už bylo napsané zasuch projet aby vyházený plevel uschl přípaně opakovat.
No a hlavně pak udržovat motyka tě stejně nemine časem si nato zvykneš
já když jsem byl malý a furt mě hnaly hrabat se v hlíně tak jsem to nenáviděl
uběhly desítky let a baví mě to to příjde samo až se ti podaří něco vypěstovat budeš to chodit okukovat atd...
hodně štěstí jo a do toho bubínku prostrč třeba šroub pro zablokování a nebo tam opatrně klepni klínky z měkkého dřeva na protilehlých stranách ale pozor aby ti bubínek nepraskl je to litina
já jsem s tím neměl problém při povolovaní nebo utahování
Ja mam 2takt jikov, takze by olecka mala byt v pohode ano? Ja zase rozuniem ze motyka ma neminie ale to len s motykou potom preletim a nemusim to vsetko okopavat s nou :)
To utiahnutie som uz nejak vymyslel ale hneva ma ta vola celej osky na ktorej je spojkovy buben uchyteny zase :( ma fakt volu hore - dole...
Uz ma to prestava bavit normalne :zly: :vztek: :pistol:

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Vari System

#1293 Nový příspěvek od malotraktor »

8) to je diskuze typu " mám tu kozu zabít celou nebo jenom půlku? " 8)
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vari System

#1294 Nový příspěvek od vitex »

Jenom půlku,aby zbytek dorostl. :smich:

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1171
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1295 Nový příspěvek od Lišák1 »

máš sz
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 671
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari System

#1296 Nový příspěvek od Proximák »

To kenybz: Taky máme starou plečku T-2 a zkoušel jsem ji provozovat s Tecumsehem. Ale jak říkáš, nemá to dobrý točky. Tědka jsem pořídil upínací nýty na 4-tak tak to zkusím s GCV190 ta by měla točit víc :) Zajímal jsem se o to a počítal točky staré T-2 a plečny vyráběné dnes a zjistil jsem že jsou totožné. Takže jediný rozdíl jaký si myslím může být spojen s funkčností jsou nože.

J.Pucera
Příspěvky: 524
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1297 Nový příspěvek od J.Pucera »

Chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s novými bránami BH - 138. Případně jaký máte na ně názor.
Díky za info! :)

schmoud
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 10, 2013 9:38 pm
Bydliště: Malacky

Re: Vari System

#1298 Nový příspěvek od schmoud »

takze balicek od vari.cz je uz doma, ide sa skladat.
musim fakt este raz podakovat firme vari ze uznala pozarucnu poruchu prevodovky a dohodli sme sa :)
ps1: radost bude mat aj stary aj mlady traktorista :vysmech:

Obrázek

ps2: neviete kde by som zohnal takyto smetaci kartac? paci sa mi to na dvor viac ako radlica :)

https://www.youtube.com/watch?v=HRDfzLpWOE4

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1171
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1299 Nový příspěvek od Lišák1 »

Ten kartáč už se určitě nevyrábí, dnes seženeš jedině rotační, on je trochu účinnější.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1300 Nový příspěvek od DYK »

Bylo hezky, tak jsem se dal do "úklidu" TTP :vysmech: Něco se poseklo, něco zmulčovalo, prostě pořádek, nebo tak něco.

Obrázek

Obrázek
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 671
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari System

#1301 Nový příspěvek od Proximák »

Pěkné foto, hlavně druhá fotka 8) Jak jsi spokojen s XP200? Měnil jsi ji za 2-takt?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1302 Nový příspěvek od DYK »

S XP200 jsem maximálně spokojen a tvrdím, že tak, jak jsem ho poznal já, nevidím důvod proč kupovat Hondu. Dokonce jsem ty motory porovnával v provozu, (GCV160 vs.XP200) psal jsem zde o tom, a rozdíl žádný. Kromě ceny. Dvoutakty mám stále, na fotce je (rychlá) DSK 316 pro dvoutakt. Je to s použitím v liště tak tak stran otáček motoru a to vím, že můj motor točí na prázdno 3780ot/min. Kdyby byla lišta v lepším stavu možná by to bylo ještě lepší, ale kovářova kobyla chodí bosa, jak je známo. Už jsem i chtěl s AZS 345 něco udělat, jenže jsem nenašel podkladné plechy pro seřízení a určitě je někde mám, jen teda kde. Určitě je najdu třeba v zimě při úplně jiné práci, jak už to bývá.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 649
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Vari System

#1303 Nový příspěvek od Jozka »

Náhodou jsem našel tuto akci od Vari: http://www.vari.cz/rady-a-navody/techno ... art:40814/

Možná toho někdo využije.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1171
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1304 Nový příspěvek od Lišák1 »

To už je stará akce, původně byl motor za 9900Kč. Asi o ně byl zájem, tak hnedle to o 1000Kč zdražili.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Latrele
Příspěvky: 40
Registrován: sob srp 15, 2015 4:29 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vari System

#1305 Nový příspěvek od Latrele »

Ahoj všem, jsem tu nováček. Na začátku roku jsem si koupil Terru a nyní jsem si pořídil díky Eko dotaci nový motor od Vari a je to nesrovnatelné :-D

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“