Jakou jednoosou frezu vybrat?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
lokcan
Příspěvky: 91
Registrován: sob zář 11, 2010 2:53 pm

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#541 Nový příspěvek od lokcan »

dyk dalej sali ludi ma asi predajnu vari :) na slovensku sa tieto stroje uz neponukaju :D stoja za hovno :smich:

lokcan
Příspěvky: 91
Registrován: sob zář 11, 2010 2:53 pm

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#542 Nový příspěvek od lokcan »

inac viem zohnet funglace ci agzat ci vari o vari sa uz neaujima nik na sk trhu

lokcan
Příspěvky: 91
Registrován: sob zář 11, 2010 2:53 pm

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#543 Nový příspěvek od lokcan »

hm este dyk ak by si chcel picovat dalej o vari tak narovinu ti poviem vari za 20rokov nemohlo vymyslet 120spojku :D zbadali agzat hned sa opicili :D

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#544 Nový příspěvek od chobotek »

Zdá se, že Ti to myslí dost pomalu. Nauč se s tou pomalostí pracovat - chvíli počkej, až Tě toho napadne víc a pak to napiš to jednoho příspěvku anebo, protože ses vešel do půl hodiny, ten původní doplň. Číst tři příspěvky pod sebou a všechny stejně o ničem je docela únavné a přiznám se, že mě to přestává bavit. Možná bys to mohl trochu spravit a vysvětlit mě, jak to děláš s mulčovačem, když se ucpává nebo se sněhovou frézou, aby se při frézování hromady sněhu po vrstvách nezahrabala. Mám taky stroj, kde nejde nezávisle vypnout pojezd, tak abych věděl, jak na to.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#545 Nový příspěvek od kutil tim »

Lockan nejlepší je bavit se sám se sebou a tvoje mluva něco o tobě značí.Dyk tady neprosazoval svoje názory a dovedl z praxe upozornit jak na výhody tak nevýhody a žádnej stroj není ideální a dovedl vždy věcně diskutovat, tak si hloupé řeči nech pro sebe.Každý ať si rozhodne podle sebe, na co to potřebuje a názorů je tady dost.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#546 Nový příspěvek od DYK »

Obrázek

Obrázek

Dal jsem sem fotky spojek abych k nim dodal, že průměr spojky ne vždy je jedinou výhodou a plusem pro přenos síly. Hraje zde roli i činná plocha součástí spojky. Lokcan je asi přímý potomek dráteníka - drotára, proto se chová jak se chová. Proto ani neví jak dlouho je na světě spojka s průměrem 120 mm a kde že se vůbec vzala. Terra pak Vari je zde snad víc jak dvacet let a sami jasně říkají, že dodrží koncepci tak jak je, aby bylo i nadále možno kombinovat mezi sebou jednotlivé funkční celky a spojky 80 mm se nevzdají. To je prostě fakt "směr firmy" který je třeba respektovat. No a protože je Lokcan stále dráteník neví, že v ČR firma DAKR začala prodávat stroje Agzat výhradně s 120 mm spojkou a 120 mm spojka na bubnových sekačkách Vari jako přímo připojitelného stroje je záležitost konkurenčního "boje" ukousnout si z nevelkého koláče svůj díl se svým příslušenstvím. Proč by si zákazník nemohl pořídit bubnovnu s patentovaným a certifikovaným C E sečením, když by ho chtěl? Kdo jiný to má?
Jak víte, já netvrdím, že je Vari dokonalý stroj a je mu co vytknout. Je to letitá koncepce, kterou se rozhodli zachovat a jen rozvíjet tak, aby když si někdo po dvaceti letech něco dokoupí, to mohl bez problémů používat, aby to pasovalo. Za pár dní se oběví další letošní novinky a inovace. Řekně te mě, co za novinky letos nabídne výrobce Agzatu? Mám tušení, že zase asi hovno a raděj vymyslí přídavnou převodovku "komunál" a adaptéry bere od Vari. Žádný starosti s výrobou žádné legislativní starosti. Lemry líný. Na druhé straně to zvyšuje seriovost a prospívá to firmě tak snad bych se měl omluvit za přístup Agzatu? Jejich věc. Jen vím, že nebyt Vari mají hovno a ne Agzat. Na tomto nehodlám nic měnit a věřím, že to prokáže i někdo jiný nežli já.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#547 Nový příspěvek od serpenton »

DYK píše:... a 120 mm spojka na bubnových sekačkách Vari jako přímo připojitelného stroje je záležitost konkurenčního "boje" ukousnout si z nevelkého koláče svůj díl se svým příslušenstvím.....
Ještě by ve Vari mohli začít nabízet spojku 120mm i na jiných, přímo připojitelných strojích. Zde se jim také nabízí trh, který nevyužívají a v podstatě jej nevyužívá nikdo.
Třeba já bych si koupil rotační plečku i se sadou na provzdušnění trávníku - kdyby to bylo se spojkou 120mm ...

Jinak s tou spojkou tomu rozumím, že se jí nechtějí vzdát a ta podoba na obrázku který jsi dal už je xtá generace po dlouhém vývoji. Nekritizuji to, jinou možnost ani neměli, ale mít takto propracovanou spojku na 120mm - to by byl přenos síly ...
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#548 Nový příspěvek od DYK »

Obrázky jsou myslím solidně vyrovnané. Obojí jsou současné nabízené v prodeji a dokonce u obou je v popisu "spojka pro čtyř takt. Myslím si , obecně, že pro Čecha je výhodnější Agzat s 80 mm spojkou. Nebo ještě lépe, poptej potřebné příslušenství u Agzatu, proč to stáčet na doporučování "co by Vari mělo dělat". Má svůj program takový jaký má a s ním jde na trh se poprát s konkurencí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

zztopik
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 08, 2014 9:22 am
Bydliště: Svitavy

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#549 Nový příspěvek od zztopik »

bytečný debaty. Ve Vari všem vadí šnekový převod, u jiných - světových značek to neřeší. I proto, že ani neví, že tam je. Zbytečný debaty taky proto, že tazatel nemá ani tu slušnost se přidat do debaty, přitom zde byl před chvílí přihlášen. Sere na to. Tak já tuplem. Hodně štěstí s tímto přístupem s výběrem.

_________________
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod


Omlouvám se že do toho nekecám, ale protože tomu moc nerozumím tak raděj kušuju a sbírám rozumy. No a s tím přihlášením je to tak že mám spuštěno stálé přihlášení. Jo a protože chléb svůj vezdejší v potu a mimo domov dobýti musím tak zajdu jen občas. Venku se mi nějak na pc nechce.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#550 Nový příspěvek od serpenton »

Omlouvám se že do toho nekecám, ale protože tomu moc nerozumím tak raděj kušuju a sbírám rozumy. No a s tím přihlášením je to tak že mám spuštěno stálé přihlášení. Jo a protože chléb svůj vezdejší v potu a mimo domov dobýti musím tak zajdu jen občas. Venku se mi nějak na pc nechce.
No a jak to vidíš - už jsi se něčemu přiblížil ?

Bude to novej stroj, nebo bazar ?
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

zztopik
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 08, 2014 9:22 am
Bydliště: Svitavy

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#551 Nový příspěvek od zztopik »

No nové je nové, ale nebráním se ani dobře zajetému stroji. Už v prvním dotazu jsem mluvil i o UNI a kupodivu o něm tu nikdo nemluví.
Co mě udivuje je až bratrovražedný boj agzat vesus vari vždyť nám snad jde o jedno ten kus úhoru zvelebit a udělat z něho zahradu ladící našemu oku.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#552 Nový příspěvek od serpenton »

zztopik píše:.Co mě udivuje je až bratrovražedný boj agzat vesus vari ...
Nic takového tu snad není - možná jen plamenné diskuze ... :)
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

zztopik
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 08, 2014 9:22 am
Bydliště: Svitavy

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#553 Nový příspěvek od zztopik »

Tak to nějak vypadá u nás v hospodě před tím než přesklíváme

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#554 Nový příspěvek od DYK »

Asi tam chodíš víc než na forum, protože jsi zde zanechal už 8.2. nějaký dotaz a ozval jsi se až teď? Zájmem vyloženě překypuješ.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

zztopik
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 08, 2014 9:22 am
Bydliště: Svitavy

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#555 Nový příspěvek od zztopik »

ale zpět k věci. No můžu říct že zatím pořád stojím na rozcestí. Na Vari je dobré že je opravdu vari mám ji doma a co bylo dobré tak to byla parková sekačka, bohužel však motor a kleče byly těžké a podvozek se během několika let rozklížil. Samo koncepce je založena přehazování motoru mezi převodovkami což mě trochu kruší ale pokud všechno šlape dobře a udělá to práci tak tyhle výhrady jdou bokem. Zde je výhoda nemusel bych kupovat všechno ale je dvoutakt zaměnitelný s čtyřdobým to nevím
Agzat nevím nedržel jsme v ruce, co mě zaujalo jsou ty dva aktivní vývody které řeší problém převodovek. Zde už vůbec nevím jak je to se zaměnitelností nářadí, ale s toho co jsme zatím vyčetl asi to jde.
Díval jsme se pak na taliány a němce ale ty jsou nějak mimo moje finanční možnosti a to i v ojetém stavu pokud to už není šrot.
A jsem u UNI myslím aspoň podle toho jak to chodí (má ho soused) velice zdařilý stroj. Tak jsme se pídil jak je to s náhradními díly no a je to na ..... Koupit věc která se může rozsypat a pak bude bez života to mě od věci odrazuje.
Tak že co dál?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“