Vari IV - nedrží volnoběh

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
DJforeja
Příspěvky: 180
Registrován: pon lis 12, 2012 4:58 pm
Bydliště: Kousek od Břeclavi

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#16 Nový příspěvek od DJforeja »

Venca11 píše:No, rozhodl jsem se tak, že to hodím do servisu... jen co bude čas. Ale je mi divný, jak jsem psal už výše, stejnej motor je na tom Ponnym co mam vedle toho a ten je v současnosti používanej mnohem míň a tenhle problém tam nikdy nenastal. Každopádně děkuju všem a dám vědět jak to dopadlo...
tam hraje docela venkou roli,kterej motor používáš častěji, protože když jeden motor stojí dýl,tak se v něm začně dělat ten bordel stihne se usadit..
Honda GXV 160
MT8-132.2
PA-50

Venca11
Příspěvky: 17
Registrován: úte říj 25, 2011 9:03 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#17 Nový příspěvek od Venca11 »

No jak píšu... častěji používám ten problémovej motor... Ten Ponny je jen na sekání trávy a je cca patnáct let starej a šlape jako hodinky... Tenhle novej po roce dělá problémy...

DJforeja
Příspěvky: 180
Registrován: pon lis 12, 2012 4:58 pm
Bydliště: Kousek od Břeclavi

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#18 Nový příspěvek od DJforeja »

Venca11 píše:No jak píšu... častěji používám ten problémovej motor... Ten Ponny je jen na sekání trávy a je cca patnáct let starej a šlape jako hodinky... Tenhle novej po roce dělá problémy...
tak to ti nemopůžu, je možné že je ten starší poctivěji provedený :)
Honda GXV 160
MT8-132.2
PA-50

Uživatelský avatar
Rasty
Příspěvky: 109
Registrován: ned srp 11, 2013 12:21 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#19 Nový příspěvek od Rasty »

Venca11 píše:No, rozhodl jsem se tak, že to hodím do servisu... jen co bude čas. Ale je mi divný, jak jsem psal už výše, stejnej motor je na tom Ponnym co mam vedle toho a ten je v současnosti používanej mnohem míň a tenhle problém tam nikdy nenastal. Každopádně děkuju všem a dám vědět jak to dopadlo...
Zdravicko nedal ste vediet ako to dopadlo stou hondou v servise.Kedze mam presne taky isty problem ako vy tak by ma to zaujmalo.
Moj motor stym strajkom zacal hned po pol roku....skusil som aj stabilizator paliva ale zatial bez vysledku mam stoho hlavu v smutku.... :'( este ze som si ponechal aj zlaty dobry dvojtakt.... :)
"Boh dal ľudom rozum a strojom robotu"

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#20 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Dřív nebo později to potká asi každého.

Celkem pěkný videonávod:
https://www.youtube.com/watch?v=G1_RJxXB5Pg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#21 Nový příspěvek od DYK »

Video dobrý, určitě některým dodá odhodlání se do toho pustit. Jen upozorňuju, že ty jehly jsou kalibrované a že není vhodné se tam šťárat kde jakým drátem. Inu všechno chce své.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Rasty
Příspěvky: 109
Registrován: ned srp 11, 2013 12:21 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#22 Nový příspěvek od Rasty »

Niekde v kutiku duse som dufal ze ceste do servisu sa vyhnem a cely problem vyriesim len pomocou chemickych zazrakov.Lenze motor je stale v zaruke tak si nemozem dovolit pitvacku.Keby uz nieje v zaruke operacia by bola zahajena hned.Citim sa na tolko zrucny ze by som to podla tohto suproveho navodu zvladol.....No co asi bude vylet k predajcovi :driver:
"Boh dal ľudom rozum a strojom robotu"

MAZLIK
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 24, 2015 7:10 am
Bydliště: Veverská Bítýška

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#23 Nový příspěvek od MAZLIK »

Zdravím všechny.

Mám problém s Vari motor Jikov. Po opravě, kdy byl zanešený výfukový kanál jede dobře jen po startu začne strašně tarokovat. Myslím, že to dělá regulační klapka na ventilátoru. Nevíte někdo jak ji správně nastavit?
Diky M ;-)

Uživatelský avatar
Rasty
Příspěvky: 109
Registrován: ned srp 11, 2013 12:21 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#24 Nový příspěvek od Rasty »

Zdravicko ja len tak pre info ostatnych tak honda bola v servise a ako sa aj spominalo bol to upchaty karbutator.mechanik opat potvrdil ako velmi su tieto motory haklive na kvalitu benzinu.zlaty dobry dvojtakt praci zdar :)
"Boh dal ľudom rozum a strojom robotu"

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari IV - nedrží volnoběh

#25 Nový příspěvek od DYK »

Přece není vadou a vina motoru, že se v něm spaluje nekvalitní palivo? Dneska má benzín menší dobu "použití" než trvanlivé mléko. Na konstrukční stav karburátoru bych to taky nesváděl. Je plně schopen připravovat směs k hoření a díky drobné složitosti má větší a lepší schopnosti při přechodových fází motoru a vliv na spotřebu. Opakuju to zde pořád dokola a je to marný, je to marný, je to marný. V sezoně aspoň zavřít přívod benzínu a karbec vyjet do sucha, když se ví, že ne zítra bude zase motor vrčet, pro zimní odstávku pak ještě i vyprázdnit nádrž. Nebo lít čisýbenzín bez sraček. Já neberu nikomu jeho zkušenost, že nikdy nic a proč teda? Všechno je jednou poprvé a v tomto, bohu žel, na každý motor dojde. Ať už přicpaným karbem, nebo předčasně odešlou membránou. Přitom karbec se nedá v ultrazvuku čistit do nekonečna. Co se týká stabilizátorů, tak to nejsou žádná léčiva, ale pravence, protože až problém nastane nepomohou. Není třeba taky kupovat štamprdlu za stovku, ale jsou jiná levnější, kde je půl litru za sto pade (zhruba) v poměru 1:1000 to snad každý finančně unese.VIF Super Benzin Aditiv. Nebude horší a kdo ví, jestli nemá lepší účinky jako ty ostatní.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“