PF-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: PF-62

#436 Nový příspěvek od LukasPF »

PF ma robustnejsiu prevodovku ako TK ???? Skor opacne !!! Nedavno som ich mal rozobrate obe a musim povedat ze TK-ckova jo omnoho robustnejsia a predimenzovajnesia nez PF-kova. Ale to nic nemeni na tom ze ta PF-kova zvadne 13 hp uplne s prehladom a velkou rezervou.

lahcim
Příspěvky: 57
Registrován: pon srp 26, 2013 6:33 pm
Bydliště: Skalica

Re: PF-62

#437 Nový příspěvek od lahcim »

Pavle, prosím Vás, co je to za motor? nejaké jeho označení? Nenašel by ste výkres príruby, alebo jak je tam vubec ten motor napojený? dalo by sa udelat vice fotek?
Mne moj PF- traktor minuli piatok skapal, a doteraz ho nie a nie nastartovat, tak pokukujem po nejakom vhodnom motore.
Dik, Michal.

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: PF-62

#438 Nový příspěvek od LukasPF »

A co takto 1d80 dieselovy dvojtakt....?

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#439 Nový příspěvek od Wyky »

To bude nějakej Berlan (u nás se už neprodává), nebo nějaká jiná kopie, namátkou třeba zde: http://www.strojnivybaveni.cz/benzinovy ... n-13-5-hp/
Tenhle motor mám ve špalíkovači a jsem s ním spokojen. Na 600 pytlů letos sežral 14 litrů naturalu. Nicméně do PF jsem si koupil sice starší, ale asi lepší motor Subaru EH34. Teď zrovna hledám soustružníka, který provede mezikus pro namontování setrváku. Přírubu si budu nechávat vypalovat laserem, tedy obě příruby - na motoru a na převodovce. Potom je spojím silnostěnou ocelovou rourou. Té hliníkové nevěřím, Subaru má 48kg. ;-)
Taky už se nechci trápit s tím originál motorem a kdo to má živit. :zly:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PF-62

#440 Nový příspěvek od Tom »

To Subaru je dobré. Profi motor. Máme ho v Agrii Grizzly a maximální spokojenost. On je relativně osově souměrný, tak půjde možná schovat i do té původní masky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#441 Nový příspěvek od Wyky »

Přesně tak. 8) Má vertikální válec a né jak ty ostatní čtyřtakty vybočenej na jednu stranu. Akorát budu muset vymyslet, jak tam tu masku upevnit, když původně je připevněná na rámu ventilátoru. Nějak to spáchám s těma novejma přírubama.

mastnacek
Příspěvky: 7997
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#442 Nový příspěvek od mastnacek »

Wyky píše:Přesně tak. 8) Má vertikální válec a né jak ty ostatní čtyřtakty vybočenej na jednu stranu. Akorát budu muset vymyslet, jak tam tu masku upevnit, když původně je připevněná na rámu ventilátoru. Nějak to spáchám s těma novejma přírubama.
Covece, kde jsi ten subaru motor sehnal? Jaky ma parametry?

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#443 Nový příspěvek od Wyky »

11hp max vykon, 8hp nominalni vykon, max. otacky 3600 ot/min. váha cca 30kg. Sehnal jsem ho na Bazoši, kde půl roku ležel v inzerci. :-/ :smich: Podle fotky byl půlenej, asi nějaká oprava, prodává servis zem. a zahr. techniky z Ostravy, tak to snad opravili dobře. Cena 6000,- i s dopravou. 8)

Je to tenhle: http://www.amicz.cz/produkt/subaru-eh34 ... y-motor-96

Akorát ten můj je zelenej a bez nádrže. :-/ Nevadí, zelená se hodí k PFce a nádrž na PFce mám na 10 litrů.
Naposledy upravil(a) Wyky dne pát kvě 15, 2015 10:09 am, celkem upraveno 1 x.

mastnacek
Příspěvky: 7997
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#444 Nový příspěvek od mastnacek »

Neni to ten subaru motor co se jmenoval Robin a daval se do emefek jako nahrada puvodniho? Ja porad spekuluju jak vylepsit to moje TJcko modernejsim motorem. Ta spalena nafta s m6ad me moc nevoni.
Sorry ze zasiram vlakno o PF s TJckem, ale snad to vadit nebude nikomu :)

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#445 Nový příspěvek od Wyky »

Je to Robin a jestli se dával do MFek to netuším, tenhle je vyndanej z Agrie.
Mimochodem, teď se na Bazoši objevila 13hp Honda GX390za 11 tis.

Uživatelský avatar
Pavel___
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 01, 2012 6:33 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: PF-62

#446 Nový příspěvek od Pavel___ »

lahcim píše:Pavle, prosím Vás, co je to za motor? nejaké jeho označení? Nenašel by ste výkres príruby, alebo jak je tam vubec ten motor napojený? dalo by sa udelat vice fotek?
Mne moj PF- traktor minuli piatok skapal, a doteraz ho nie a nie nastartovat, tak pokukujem po nejakom vhodnom motore.
Dik, Michal.
Motor jsem koupil zde, stál tenkrát trochu míň...: http://kama.kcppump.eu/motory/benzinove ... g-280.html

Výkres jsem si nakreslil, ale při výrobě jsem udělal nějaké změny, takže je stejně nepoužitelný...
Dělal jsem 5 věcí: skříň spojky (Zbytečně robustní, jak do tanku. Dneska bych použil původní z motoru PéeFky), vymezovací kroužek na hřídel motoru (je vidět za perem na prostřední fotce), podpěru motoru navařenou zvenku, do původní spojky prošťouchal díru na větší průměr nového hřídele, a rámeček z úhelníku, který nese masku PéeFky.
Foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Pavel___
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 01, 2012 6:33 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: PF-62

#447 Nový příspěvek od Pavel___ »

Obrázek

JIRKA MZ
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 30, 2014 8:11 pm
Bydliště: Velké meziříčí

Re: PF-62

#448 Nový příspěvek od JIRKA MZ »

To napojení nějakýho "normálního" motoru mě docela zajímá. Máme doma sice snad 4 orinální motory, ale ta spotřeba.... ani výkon není kdovíjakej :-/ . Takže kdyb bylo nějaký bližší info s tím co je potřeba předělat, nezlobil bych se :) . Co jsem se díval tak motorů je dost http://stroje.bazos.cz/inzerat/46740760 ... yrtakt.php nebo http://dum.bazos.cz/inzerat/47550365/Ct ... -65-Hp.php jen si vybrat ten správnej

lahcim
Příspěvky: 57
Registrován: pon srp 26, 2013 6:33 pm
Bydliště: Skalica

Re: PF-62

#449 Nový příspěvek od lahcim »

Muj motor už asi doslužil, tak by sem sa chcel pustit do prerabky PF na 4 takt. Spojkovu skriňu by som chcel nechať pôvodnú, len na ňu cez medziprírubu pridelat nový motor.
Máte s takúto montážú nekdo skusenosti, netreba robit ešte nejakú spojovací hrídel spojka-motor?
Za každú radu budem vďačný,
Michal.

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#450 Nový příspěvek od Wyky »

Když tam dáš nějakou přírubu, tak nedosáhne vypínací ložisko na spojku a tím pádem spojku nerozepneš. Dneska jsem to řešil s bibošem a večer budu laborovat, jak má být dlouhá nová příruba. Zatím mi to vychází nějakých 80mm. Sice to bude stát nějakou tu kačku, ale bude to elegantní a jednoduchý - viz řešení na fotkách výše. 8)
Už se s přestavbou začínám blížit ke konci tunelu, až bude hotovo, dám fotky.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“