motorobot pf-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: motorobot pf-62

#76 Nový příspěvek od Mira80 »

no vida a ted jsem k motoru sehnal jeste krytku klikovky na vetraku a celni dekl se startovaci remenici a zezadu setrvacnik..a to cele za 1400 :) Takze bude kompletni rezervni motor. Mam radost.
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: motorobot pf-62

#77 Nový příspěvek od Mira80 »

Mam tu zajemce o par pruzin na rotavator PF62. Nechcete jeste nekdo nejake nahradni, at nezebram v pruzinarne o vyrobu tri kousku ?
Vypada nejak takhle. Fotka je z prvni varky, kdy jim trochu nevysel ten oblouk, v druhe varce uz se to naucili a bylo to uplne suprove
Přílohy
pruzina2.jpg
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: motorobot pf-62

#78 Nový příspěvek od Wyky »

Já bych zájem měl. Cena je jaká? A potřeboval bych i ty druhý, pracovní konce. Ty bych potřeboval spíše, než ty pružiny. Zbyly mi jen 4. :'(

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: motorobot pf-62

#79 Nový příspěvek od Mira80 »

Wyky píše:Já bych zájem měl. Cena je jaká? A potřeboval bych i ty druhý, pracovní konce. Ty bych potřeboval spíše, než ty pružiny. Zbyly mi jen 4. :'(
pero vychazi na 196 Kc, co se tyce pracovnich nozu, tam mam problem..perovna, ktera dela pera samotna, tak tvarove by ho udelat umela, ale delaji maximalne 8 kulatinu, kdezto noze jsou uz z 10
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: motorobot pf-62

#80 Nový příspěvek od Wyky »

Přes víkend kouknu, jestli a kolik bych potřeboval per a dám vědět.
Ten pracovní nůž z 8čky být nemůže?? Ohýbalo by se to, nebo by vypadávaly z per?

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: motorobot pf-62

#81 Nový příspěvek od Mira80 »

Wyky píše:Přes víkend kouknu, jestli a kolik bych potřeboval per a dám vědět.
Ten pracovní nůž z 8čky být nemůže?? Ohýbalo by se to, nebo by vypadávaly z per?

obavam se, ze by to dobre nedrzelo... videl jsem i nahrady z pasoviny... Ale stale se snazim nejakeho vyrobce sehnat...
Zkus si spocitat, kolik jich potrebujes a jak se to zas trochu nashromazdi, tak obstaram vyrobu.
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

cimlja00
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 23, 2015 1:59 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: motorobot pf-62

#82 Nový příspěvek od cimlja00 »

zdravím. prosím vás chci také pořídit tento rotavátor a chtěl jsem se zeptat jak je to se zapojením. na fréze mám vývod zakrytý podobně jako je na obrázku. http://pf62.wz.cz/krontorad4.JPG
Předem díky za odpověď

Uživatelský avatar
Matus
Příspěvky: 137
Registrován: stř říj 29, 2008 10:03 pm
Bydliště: Trnava

Re: motorobot pf-62

#83 Nový příspěvek od Matus »

[quote="cimlja00"]zdravím. prosím vás chci také pořídit tento rotavátor a chtěl jsem se zeptat jak je to se zapojením. na fréze mám vývod zakrytý podobně jako je na obrázku. http://pf62.wz.cz/krontorad4.JPG
Předem díky za odpověď[/quot

Povolíš štyri matky na tiahle čo je na prevodovke a našróbuješ tam rotavátor pozri na https://m.youtube.com/watch?v=4QC7iotSsWU

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: motorobot pf-62

#84 Nový příspěvek od Wyky »

Mira80 píše:
Wyky píše:Přes víkend kouknu, jestli a kolik bych potřeboval per a dám vědět.
Ten pracovní nůž z 8čky být nemůže?? Ohýbalo by se to, nebo by vypadávaly z per?

obavam se, ze by to dobre nedrzelo... videl jsem i nahrady z pasoviny... Ale stale se snazim nejakeho vyrobce sehnat...
Zkus si spocitat, kolik jich potrebujes a jak se to zas trochu nashromazdi, tak obstaram vyrobu.
Třeba na motorku jsem si nechával dělat pera v Plzni v pérovně Invel Plus www.invelplus.cz. Jsou tam dost ochotny, ale kusovka samozrejme stoji vic peněz - ale pořád to docela jde. Kdybys měl výkres, tak bys jim ho mohl poslat a oni by to nacenili. ;-)

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: motorobot pf-62

#85 Nový příspěvek od Mira80 »

Wyky píše:
Mira80 píše:
Wyky píše:Přes víkend kouknu, jestli a kolik bych potřeboval per a dám vědět.
Ten pracovní nůž z 8čky být nemůže?? Ohýbalo by se to, nebo by vypadávaly z per?

obavam se, ze by to dobre nedrzelo... videl jsem i nahrady z pasoviny... Ale stale se snazim nejakeho vyrobce sehnat...
Zkus si spocitat, kolik jich potrebujes a jak se to zas trochu nashromazdi, tak obstaram vyrobu.
Třeba na motorku jsem si nechával dělat pera v Plzni v pérovně Invel Plus http://www.invelplus.cz. Jsou tam dost ochotny, ale kusovka samozrejme stoji vic peněz - ale pořád to docela jde. Kdybys měl výkres, tak bys jim ho mohl poslat a oni by to nacenili. ;-)

plzen mam trochu z ruky a po zkusenostech z prvni varky to radeji chci prevzit osobne
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

cimlja00
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 23, 2015 1:59 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: motorobot pf-62

#86 Nový příspěvek od cimlja00 »

Matus píše:
cimlja00 píše:zdravím. prosím vás chci také pořídit tento rotavátor a chtěl jsem se zeptat jak je to se zapojením. na fréze mám vývod zakrytý podobně jako je na obrázku. http://pf62.wz.cz/krontorad4.JPG
Předem díky za odpověď[/quot

Povolíš štyri matky na tiahle čo je na prevodovke a našróbuješ tam rotavátor pozri na https://m.youtube.com/watch?v=4QC7iotSsWU
OK diky :) a žádný mezikus tam neni třeba dávat? jen sundám to torzo tažného zařízení a přidělám rotavátor jo :)

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: motorobot pf-62

#87 Nový příspěvek od Wyky »

cimlja00 píše:
Matus píše:
cimlja00 píše:zdravím. prosím vás chci také pořídit tento rotavátor a chtěl jsem se zeptat jak je to se zapojením. na fréze mám vývod zakrytý podobně jako je na obrázku. http://pf62.wz.cz/krontorad4.JPG
Předem díky za odpověď[/quot

Povolíš štyri matky na tiahle čo je na prevodovke a našróbuješ tam rotavátor pozri na https://m.youtube.com/watch?v=4QC7iotSsWU
OK diky :) a žádný mezikus tam neni třeba dávat? jen sundám to torzo tažného zařízení a přidělám rotavátor jo :)
Sundáš závěs (4 šrouby), koukneš, jestli je těsnění v pořádku a dvoumužně nasadíš rotavátor. Dvoumužně proto, že je to všechno litina a může dojít k poškození/prasknutí, kdybys to nějak blbě utáhnul.

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: motorobot pf-62

#88 Nový příspěvek od Mira80 »

kdyz nemam druheho muze, pomaham si tak, ze rotavator zvednu hupcukem za tram, spasuju, pritahnu a pak sundam z hupcuku...ale je to oser...kdyz jsou dva, je to rychlejsi
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

motorobot pf-62

#89 Nový příspěvek od LukasPF »

Zdravim kolegovia jednoosaci. Pri generalke PF-ky nastaly mensie (vecsie) komlikacie najvecsou su vydrate ozubene kolesa prevodovky (docasne boli ponechane povodne kym sa nenajdu nejake lepsie) a dalsou komplikaciou su stefty kolies nepodarilo sa mi zistit z coho pasuju a kde by sa dali pozhanat tak touto cestou prosim o nejake rady kde pozhanat stefty a ozubene kolesa . Samozrejme ze som si presnoril forum pred tym nez som zalozil toto vlakno ale akosi som nenasiel nic o steftoch a o ozubenych kolesach len tolko ze vraj sa daju pozhana od p. Salka ale jeho slovenska spojka p. Florek tvrdil ze na PF-ky sa uz neda z agroservisu pozhanat nic . Velmi pekne dakujem za odpovede.....

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motorobot pf-62

#90 Nový příspěvek od charlie »

Matice kol jsou stejné, jako škodovácká řada od Tudora a Š 1200 přes Oktávie, 1202 STW a Š 1203
až zřejmě po TAZ 1500, přívěs na požární stříkačku PPS 12 atd. atd.
Takže pokud jsou kolové šrouby naražené vroubkovaným průměrem do otvoru
skrz desku náboje, hledal bych někde tady.
Jestli jsou to šrouby závrtné, nebo jen delší než standart, bude je třeba nechat vyrobit.
Omlouvám se, PFku mám také, ale přesné konstrukční provedení této partie
si nevybavuji.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“