MF 70 4 takt motor

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: MF 70 4 takt motor

#121 Nový příspěvek od konesak »

Ahoj měl bych dotaz na motor berlan - loni jsem ho namontoval do MF 70, jde o to, že mi nešlape - nastartuju na sitič a po chvíli chcípne, pak už nenastartuju, nechám chvíli odstát zkusím znovu a to samé, občas i do výfuku střelí, když jsem ho nastartoval a nechcíp mi a přidal jsem tak taky střílel do výfuku. Nevíte čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
Pepa Brdy
Příspěvky: 444
Registrován: sob úno 04, 2012 7:42 am
Bydliště: hranice PJ,PB,RO
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#122 Nový příspěvek od Pepa Brdy »

Chci se zeptat,jak chodí motor Berlan s odstupem času. Konešák píše, že mu zlobí. Našel jsem prodejce v Kraslicích u K. Varů. www.bergland24.cz

To Konešák:
Kde jsi ho koupil ty? Pokud je základní nastavení v pořádku, vše čistý, ale neběhá tak by měl prodejce něco poradit. Měl bys mít přece záruku.
Taky přemýšlím o přestavbě do mf
ZETOR 5645, 4011,DAF 45.250 (možnost přepravy traktorů a strojů do 7t), MAN TGL 12.210, MB Actros 1840,vzv LINDE H25D,2x MF70, JAWA-ČZ175/356, JAWA250/559

Uživatelský avatar
Pepa Brdy
Příspěvky: 444
Registrován: sob úno 04, 2012 7:42 am
Bydliště: hranice PJ,PB,RO
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#123 Nový příspěvek od Pepa Brdy »

Tak bergland uz motory nemá a nebudou. Měliposledních pár kusů.
ZETOR 5645, 4011,DAF 45.250 (možnost přepravy traktorů a strojů do 7t), MAN TGL 12.210, MB Actros 1840,vzv LINDE H25D,2x MF70, JAWA-ČZ175/356, JAWA250/559

josef66
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 16, 2010 3:49 pm
Bydliště: Karviná

Re: MF 70 4 takt motor

#124 Nový příspěvek od josef66 »

Venda1 píše:Ahoj Josefe, koupil jsem stejný motor. Mohl bys sem dát výkres té hřídelky a spojovací trubky?
Příruby jsou asi stejné jako použil epep, nebo se mýlím.
Děkuji
Ahoj Venda11 ano je to přesně tak jak píšeš,zde jsou obrázky výkresů:hřídelka

Obrázek
Jak je z obrázku vidět ,tak je to pro kolík 5mm!!!!

a pouzdro:
Obrázek
Při svařování pouzdra je však nutné jej přesně napasovat,kvůli správné funkci spojky o tomto se zmiňuji o příspěvek výše i s fotem.
Tkže tak. Přeji úspěšnou přestavbu.

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: MF 70 4 takt motor

#125 Nový příspěvek od konesak »

konesak píše:Ahoj měl bych dotaz na motor berlan - loni jsem ho namontoval do MF 70, jde o to, že mi nešlape - nastartuju na sitič a po chvíli chcípne, pak už nenastartuju, nechám chvíli odstát zkusím znovu a to samé, občas i do výfuku střelí, když jsem ho nastartoval a nechcíp mi a přidal jsem tak taky střílel do výfuku. Nevíte čím by to mohlo být?
Tak motor jsem už rozchodil, byla to asi jenom prkotina, vyměnil jsem svíčku (původní čínská asi přestala spolupracovat), a vyčistil jsem karburátor (jen vylil nádržku) a vzduchový filtr.

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: MF 70 4 takt motor

#126 Nový příspěvek od konesak »

Pepa Brdy píše:Tak bergland uz motory nemá a nebudou. Měliposledních pár kusů.
Motor jsem koupil u Berglandu. Ale koukal jsem že podobné kopie hondy se dají sehnat i jinde třebas tady: http://www.hobynaradi.cz/cs/benzinove/6 ... r-pol.html
možná seženeš někde i levnější.

marcus
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 10:13 pm
Bydliště: Vendryně

Re: MF 70 4 takt motor

#127 Nový příspěvek od marcus »

Kolegové ohromné díky za inspiraci! Právě jsem dokončil přestavbu a proběhl test obracení :wink: video na youtube Mf-70obraceni sena.

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: MF 70 4 takt motor

#128 Nový příspěvek od konesak »

Máš to pěkný, nám už to šlape dva roky, jen jsme ještě nepředělali páčku plynu na řidítka. Nedával si to tam popřípadě kdyby jo, mohl by si poslat nějaký fotky a popis? A jenom tak pro zajímavost jaký si tam dal motor, a kolik tě stál?

marcus
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 10:13 pm
Bydliště: Vendryně

Re: MF 70 4 takt motor

#129 Nový příspěvek od marcus »

Zdar konesaku.Motor mam GERMAN koupený v polském Skoczowě za 2816 Kč.Je to čínská kopie Hondy GX 200 6,5 HP.Ovládání plynu mám na řidítkách=páčka z kola pro zadní přehazovačku cca 100Kč funguje skvěle plus lanko a bowden.Fotky uchycení lanka na páčku plynu na motoru doplním co nejdříve.Práci čest a rukám klid :prace:

marcus
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 10:13 pm
Bydliště: Vendryně

Re: MF 70 4 takt motor

#130 Nový příspěvek od marcus »

Nazdar Konesaku video pro tebe a ostatní na YouTube MF 70 páčka plynu.

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: MF 70 4 takt motor

#131 Nový příspěvek od konesak »

Děkuju moc za vyčerpávající popis, máš to pěkně udělaný. Přidám odkazy na tvá videa.
obracení
https://www.youtube.com/watch?v=lPWb9-TcyVU
páčka plynu
https://www.youtube.com/watch?v=99QDepHtz_o

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: MF 70 4 takt motor

#132 Nový příspěvek od Kohonzik »

Dobrý den. Děkuji pánům epep a josef66 za podporu a nákresy, díky kterým se moje přestavba dostává do finále. Včera proběhla první zkouška (jen tak nasucho dopředu dozadu, jen jestli něco nedře. Teď to jen dovařit doladit detajly (plyn, páka náhonu, výfuk). Ještě bych se chtěl, zeptat jestli nemáte někdo tip na to kde sehnat kola na dvoumontáž? Zatím přemýšlím o těchto: http://www.garden-technik.cz/kolo-400-8 ... r/d-56513/
Přílohy
4605314674.jpg

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: MF 70 4 takt motor

#133 Nový příspěvek od Kohonzik »

Krátké video z dnešního zkušebního sečení...

https://www.youtube.com/watch?v=psiYV8V ... e=youtu.be

Hefi
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 30, 2014 8:55 am
Bydliště: Čadca

Re: MF 70 4 takt motor

#134 Nový příspěvek od Hefi »

Zdravím Vás :)
tiež som riešil problém z nespoľahlivým motorom u mf-ky vymena sviečky každých 30 m, dal som ju aj do servisu kde vymenili elektriku vypýtali si za to 130€ a nič kosačka robila stále to isté. Prestalo ma to baviť stále na nej niečo čistiť riešiť a liať do nej litre benzínu :shock: :vztek: Dúfal som že sa dá ten motor vymeniť bez toho aby som platil nehorázne sumy a našťastie som našiel toto fórum. Ďakujem Pánom 1mates, konesak, epep, jožin a ďalším ktorý ten problém v podstate vyriešili za mňa. Naozaj kompletný návod ako si prerobiť mf-ku. Nuž tak som zakúpil motor od hondy 200sx (keď som ho mál už doma tak sa vyriešil problém zo zanášaním sviečky u toho starého motora :cert: to už tak raz býva :D ) dal som si vysústružiť veľkú prírubu a medzikus prírubu k motoru som dal vyrezať kvapalinovým prúdom (vodným lúčom), zvaril som si to dokopy, natrel namontoval, upravil riadidlá a hojsa na kosenie a obracanie 8) . Nuž po pol sezónnom využívaní si to pochvaľujem výborné riešenie mohol som to už dávno tak spraviť. Štartovanie super, menej hluku (ten zvuk je priam lahodiaci môjmu uchu :wink: ), menej modrého dymu, menšia spotreba a to o dosť. Jediná vec ktorá ma trápi je blbnutie lanka na plyne ktoré mi nevracia naspäť keď uberiem plyn je tam slabá pružinka ktorá naťahuje naspäť páčku plynu (maticu som povolil ale podľa všetkého sa pod páčku dostal prach a už to viac dre) to vyriešim pridaním ďalšej silnejšej pružinky. Ešte chcem dokúpiť snežnú frézu. Máte niekto skúsenosti či sa to vôbec oplatí ??? :co?:
Přílohy
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF 70 4 takt motor

#135 Nový příspěvek od DYK »

Jestli by nechtěl předělat i to ovládání plynu z lanka na strunu. Tedy jiný bowden se strunou a jinou páčku na řidítka. Nezatěžoval bych zbytečně bočním tahem ovládání škrtící klapky silnější přužinou. Čas a vibrace budou jeho nepřítel.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“