MT8 065 nelze odvzdušnit brzdy

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miro3
Příspěvky: 38
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

MT8 065 nelze odvzdušnit brzdy

#1 Nový příspěvek od miro3 »

Může někdo poradit jak na to? Koupil jsem MT8 065 a mělo to totálně zatuhlé brzdy, tak jsem je rozebral očistil a dal zase dohromady s novými brzdiči. Problém ale je, že nejdou odvzdušnit. Odkryl jsem plechy a nalezl něco co nevim na co je. Je tam nějaký ventil nebo co a vedou od něj dva dráty. Hadičku k zadním brzdám jsem odpojil a profoukl před tim, než jsem tam dal nové brzdiče. Nyní do nich ale nejde kapalina.

Díky za jakoukoliv radu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 937
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MT8 065 nelze odvzdušnit brzdy

#2 Nový příspěvek od Dáva »

Brzdový spínač - rozsvěcí zadní světla

Obrázek

Každopádně bych nechal zrepasovat i brzd.pumpu.
Vygůgli si postup odvzdušnění brzd a případně bych opatrně fouknul do nádobky nad hladinu kompresorem..

Uživatelský avatar
miro3
Příspěvky: 38
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8 065 nelze odvzdušnit brzdy

#3 Nový příspěvek od miro3 »

aha, no tak to je celé ucpané, nejde tam kapalina. myslel jsem že to brzdí ten ventil ale jestli to je jen spínač, tak to asi nebude ten problém.

Uživatelský avatar
miro3
Příspěvky: 38
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8 065 nelze odvzdušnit brzdy

#4 Nový příspěvek od miro3 »

tož jen informativně pro ostatní. Vytáhl jsem celý brzdový válec a zjistil že je dole komplet zatuhlý. Vylil jsem z toho břečku a rozhodl se koupit nový tam kde jsem kupoval i brzdiče (autodíly autotyp).. bohužel stojí 1800. Jinak si ale časem seženu sadu na repas a podobně jako brzdiče se pokusím ho přetěsnit, bude pak jako náhradní.
Obrázek

napadá mě že nevypadá zas tak špatně, traktor prostě jen stál a je to zarezlé.. Uvažuji čím to pak nakonzervovat. Nechce se mi to stříkat olejem, pač ten přitahuje vodu.. Nebo by to musel být nějaký olej na bázi vosku

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“