Prcek 805 od Martyho

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#91 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak něco z novinek... než se úplně zahrabu do učení, tak jsme s kolegou dodělali soustružinu kolem pístu řízení... teď ho ještě musím přetěsnit a udělat redukci na kulový čep. no a pak uchycení.
A jinak při těch největších mrazech se mi rodí jehňata...

Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#92 Nový příspěvek od MartyV3S »

Zas pár fotek... Docela mě štve, že pořád nevím, jak budu řešit vzduchový filtr, nějak ho nemám kam nacpat.. tam kde je na fotu, tak docela vyčnívá.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#93 Nový příspěvek od MartyV3S »

Prozatím jsem to pořešil sportovním vzduchovým filtrem. Do budoucna uvidím, možná tam akorát dám jiný, tenhle mám půjčený. No a k tomu jedna fotka radosti z ovčína :smich:
Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#94 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak jsem dneska navečer konečně zkusil start motoru. Akorát si teda nejsem jistý se zapojením toho motoru. Jestli to dobře chápu, tak je tam kabel od chcípáku, ten by měl být při chodu motoru zapojený, ne? Startlo to celkem hezky, ale po pár otáčkách (víceméně hned) to chcíplo. Pak už se to nepodařilo natočit, za chvíli už klekla i baterka, tak to budu zkoušet zas příští týden... Máte s tím někdo zkušenosti? Jestli tam jsou ještě nějaké omezení? Nebo to třeba potřebuje ještě i čerpadlo do nádrže? Nebo něco? Jde teda o motor VW 1,4D ze starých seatů Terra, nebo vw Polo.

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#95 Nový příspěvek od simpatak195 »

ten elektromagnet musi bejt zaplej pri chodu, pri chcipani ho odpojis zavre privod...to co popisujes ti dosla nafta, nema co papat bude zavzdusnenej u cerpadla jak si to mel vyndane,tak je to jasne.. chce to napumpovat poradne a vubec bych se nebal povolit trubky u vstrikovacu a s plnym plynem protocit - dokud nepude nafta ze vsech 8) a hlavne pak nazhavit 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#96 Nový příspěvek od Ondras83 »

Je dobrý tam dat balónek jak mají francouzi, stojí asi 50 kc

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#97 Nový příspěvek od MartyV3S »

Jaký balónek? Nevím, co myslíš :-/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Prcek 805 od Martyho

#98 Nový příspěvek od Britt »

Ten slouží jako pumpička nafty, když to potřebuješ odvzdušnit.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#99 Nový příspěvek od simpatak195 »

na privodni hadicku -kdyz nemas pumpu na cerpadle ze serie viz zetor atd ,tak musis nejak dostat naftu do cerpadla.. tak je jakoby takovej prutokovej balonek, kterej mackas a pumpuje naftu- naplni cerpadlo az pretejka zpetnym do nadrze.. kdyz jen das hadice tak bys na starter dojel na dovolenou, nez se to samovolne vse natahne..a kdyz tahle mas naplnene ,jeste bych klidne povolil ty trubky u kazdeho vstriku a s plnym plynem zastartoval, ne jen se se odvzdusni tlakovej kruh, ale i zaroven vidis ze tam jde nafta..

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#100 Nový příspěvek od MartyV3S »

Já právě zvedl hadičku co nejvýš a naplnil ji injekční stříkačkou naftou, až začala vytékat zpátečkou, ale stejně tam asi zůstal zavzdušněný bod, přes který to nestartlo... Ten balónek zní jako dobrý nápad 8) zkusím ho sehnat a pak odvzdušnit ty trysky.

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#101 Nový příspěvek od simpatak195 »

jj ten je dobrej pokud neni stale nadrz vejs jak cerpadlo, tak vzdy kdyz dele nejede,tak je lepsi pumpnout pred startem.. i kdyz je vse tesne -tak neni treba, ale nikomu to neublizi.. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#102 Nový příspěvek od Ondras83 »

Přesně tak, jezdí to min jak auto a časem může krapet zapadat nafta...

Nebo když ti dojde.

https://goo.gl/images/6rEaZU

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#103 Nový příspěvek od MartyV3S »

Dneska další pokus startu, bohužel se zase podařilo to co posledně. Tentokráte jsem dal kanistr na židli, ať je celý nad motorem, pumpoval jsem balónkem, žhavil jsem. Startlo, asi dvousekundový chod (zdál se být plynulý a na všechny válce), pak ale motor chcípl a už se ho nepodařilo znova nahodit (taky jsem na to měl jen pár minut, zítra bude více času). Tak pořád nevím, kde je problém... později už i sliboval, škytal, ale nenaskočil... :-/
A přihozená druhá fotka, jak jsem rád, že mám sloupovku :smich: kdo ví jak starou, ale za novou bych ji asi ani nechtěl měnit. Tolik možností, že už ruční vrtačku do ruky skoro neberu.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#104 Nový příspěvek od Ondras83 »

Udělej si na to čas, zkontroluj ten chcíp ventil, aby chodil, po nastartování tam musí být 12v, ono to bude tím, jak ten motor dlouho stál... několikrát půjde blbě, potom se chytne, tak ho nech drobek prohřát a už by měl chodit, hlavně ať má vodu a olej.

Někdy, když vyměním palivový filtr na aute, tak ikdyz mám všechno zalito naftou, stejně je po zkoušce druhý nebo i třetí start dlouhý, tak to chce projet, zvýšit tlak v čerpadle, pořád e ať se prolije zpátečka a vedení nafty do filtru, vyklepaji se bublinky a pak to chodí...ten kanistr dej tak, aby ta hadice měla co nejmíň oblouku

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#105 Nový příspěvek od MartyV3S »

S vodou mám trochu problém, se vším tím zapojením... Když už to řešíme, kde má být zapojená expanzka? u chladiče? nebo u pumpy? nebo je to jedno? ...Olej tam je. Dneska jsem trochu mrknul na kabel od chcípáku a byl v dost mizerném stavu, zoxidovaný kontakt, a poškozený kablík, tak jsem ho vyměnil a hle, motor šlape jak hodinky (aspoň na ten moment co jel, bez vody ho nechci nechávat v chodu) Tak můžu s klidem pokračovat se spojkou a chlazením a doufám, že konečně po letech přestavby vyjedu aspoň v provizoriu...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“