Prcek 805 od Martyho

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3451
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Prcek 805 od Martyho

#136 Nový příspěvek od harijaro »

Hneď to vyzerá na brutalnejšiu mašinu 8)

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Prcek 805 od Martyho

#137 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Pekne blatnicky k tomu plus kapotaz a je z toho pekna masina..
To je aj teraz..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#138 Nový příspěvek od MartyV3S »

obojí je v plánu, nejdřív tam ale potřebuju pořešit úniky oleje na motoru, převodovce, orstě :smich: ...pak hydrauliku a vývod
Doma se ale nějak začali ozývat ohledně těch kol, tak musím ty starší rychle a slušně střelit. Nemám moc přehled po kolika se teď tak prodávají, nevíte kolik za to můžu chtít? jsou to 6,5 na 16, vzorek co jsem měřil tak něco přes 1cm. Disky jsou OK, duše jsou tam mizerné.

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#139 Nový příspěvek od simpatak195 »

tak jak se tu pokracuje...? ;-)

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#140 Nový příspěvek od MartyV3S »

Moc nepokračuje :'( akorát jsem prodal ty staré kola, musel jsem jim vyměnit duše za nové, tak jsem měl aspoň nějakou práci... Jinak se mi blíží konec bakalářského studia, takže řeším bakalářku, seminárky, zkoušky, až pak se snad k tomu zas dostanu :/ docela mě to štve, ale toho času je nějak málo.

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#141 Nový příspěvek od simpatak195 »

tak to je jasny.. to chce klid a nejdrive co je prednejsi.tohle neutece.. 8)

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#142 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak hydraulika celkem přetěsněná, motor už zdá se taky neteče. Výfuk nahozený, tak už mě neslyší celá ves, když nastartuju :D trochu teď bojuju s originál žhavením. Fotky teď moc nejsou, moc viditelných změn to není :-/


MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#144 Nový příspěvek od MartyV3S »

počasí se pokazilo, tak jsem dneska kuchnul prasátka :-/ nové gumičky mám doma, teď to jenom pořádně vyčistit.
Obrázek

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#145 Nový příspěvek od simpatak195 »

kdyby nahodou dve tady mam netecou ani naznak gumicky rok stare v nich.. jinak jasna nahrada.. naprosto stejne, jen sem vlkadal bez uprav.. a cena neni zas tak strasna a je klid.. 8) nove je nove... 8)
https://uloz.to/file/AI4YEMRe4IgN/stazeny-soubor-jpg
https://uloz.to/file/F6qvMVATDhar/stazeny-soubor-1-jpg
https://eshop.svetluska.cz/valecek-brzd ... -381x144mm

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#146 Nový příspěvek od MartyV3S »

Pomalu a nejistě se pokračuje, akorát moc nemám času sem vkládat fotky, snad se mi teď přes zimu podaří to napravit. Zkusím tady jít zase jednou pro pár rad.
1. řeším druhé čerpadlo mazání převodovky, říkal jsem si, že mazání není nikdy moc. Mám zubové čerpadlo z mazání frézky, které chci pohánět řemenem na předku motoru. Sání brát z napouštěcího vstupu převodovky a výstupy by šly jeden na vstupní ozubené kolo nahoru na převodovce a druhý by šel na výstup pro náhon na kardan.
Za problém považuju, kam u motoru umístit to čerpadlo... Aby mohlo pohodlně brát olej, měla by být hladina nad čerpadlem, že? To se mi ale moc nechce dávat vepředu čerpadlo takhle nízko, bojím se že ho někde naberu o větev. Navíc jsem trochu uvažoval nad přední hydraulikou.
2. Pár věcí i sháním, napíšu to i do sekce koupím, ale zkusím to i tady.
- Hydraulický píst max průměr celého pístu 7cm, výsuv okolo 10cm. Neměl by někdo?
- Nádrž zdvojená co se používala na novějších TK nebo MT8? To bude asi hodně nedostatkové zboží, že? Ta co tam mám mi pořád nějak
nepasuje.

Obrázek

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Prcek 805 od Martyho

#147 Nový příspěvek od krajan »

cerpadlo si musi nasat pokial je len trochu co k comu ... takze kludne nad .....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#148 Nový příspěvek od simpatak195 »

Přesně tohle sem chtěl dělat, mám to i v tématu. Nemusíš pod, nasaje si jak píše kolega.. Já zgeneralkoval originální, maže až až nestíhá ani hadickou odtekat, tak sem to už neřešil a nechal jak je.. Ono to mazání je dost znát i v jaké kondici je převodovka.. Jak sem ji dělal celou, dal nová loziska, jehly, udal vule mezi vším jak má dle příručky tak ten únik oleje,není takovej jak byl.. O to víc jde nahoru pak
Youtube][/Youtube]
MartyV3S píše:Pomalu a nejistě se pokračuje, akorát moc nemám času sem vkládat fotky, snad se mi teď přes zimu podaří to napravit. Zkusím tady jít zase jednou pro pár rad.
1. řeším druhé čerpadlo mazání převodovky, říkal jsem si, že mazání není nikdy moc. Mám zubové čerpadlo z mazání frézky, které chci pohánět řemenem na předku motoru. Sání brát z napouštěcího vstupu převodovky a výstupy by šly jeden na vstupní ozubené kolo nahoru na převodovce a druhý by šel na výstup pro náhon na kardan.
Za problém považuju, kam u motoru umístit to čerpadlo... Aby mohlo pohodlně brát olej, měla by být hladina nad čerpadlem, že? To se mi ale moc nechce dávat vepředu čerpadlo takhle nízko, bojím se že ho někde naberu o větev. Navíc jsem trochu uvažoval nad přední hydraulikou.
2. Pár věcí i sháním, napíšu to i do sekce koupím, ale zkusím to i tady.
- Hydraulický píst max průměr celého pístu 7cm, výsuv okolo 10cm. Neměl by někdo?
- Nádrž zdvojená co se používala na novějších TK nebo MT8? To bude asi hodně nedostatkové zboží, že? Ta co tam mám mi pořád nějak
nepasuje.

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#149 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak po delší době přidám pár fotek... Od posledně jsem udělal brzdy (potřebujou jen odvzdušnit a vyzkoušet), mám nachystaný kardan dozadu, a ještě pár věcí.
Zároveň jdu s prosbou o pomoc s naceněním, je potřeba tam dodělat ještě dost věcí a už na tom pracuju x let a tak přemýšlím jestli by se mi nevyplatilo se toho zbavit. Kolik bych za to mohl dostat? Jsou tam kola s dobrým vzorkem, funkční motor 1,4D ze Seata, podvozek z 805tky kompletní a funkční, výkyv mezi převodovkou a zadní nápravou.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“