Faktor AV-3S 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#91 Nový příspěvek od fatalboy »

Tak když jsem ji vybíral tak domek nebyl ani na jedny :) ale podle tvaru nalitku na dif mám asi tu úplně vzadu bráno ve směru od kabiny aby nedošlo k záměně :D dík za foto,teď je mi to jasný

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Faktor AV-3S 4x4

#92 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak jste měli pravdu, kluci :red: Koukal jsem se do dílenské příručky a je to tak, jak píše Daddy - 1. zadní (předposlední) 2. zadní (poslední) :friends: No ale je to jenom blbý názvosloví, takže je to buřt - i kdyby jsme si je pojmenovali Máňa a Pepina, tak je důležité, že budem vědět o kterou se jedná :smich:
Obrázek

fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#93 Nový příspěvek od fatalboy »

Tak jsem si to potvrdil, mám tu zadní. Přeměřil jsem si jí a zjistil, že mě čeká spousta práce. Ve směru jízdy mám dif. vpravo (krátká pravá poloosa) a na Faktoru bych ho chtěl mít vlevo. V případě, že by se mi povedlo vložit tu redukci (vyrobenou ze zbytků hlavní převodovky) tak bude měnit smysl otáčení a pokud otočím celý dif tak to bude vycházet tak jak potřebuju, ne? Akorát budu muset sundat stejně obě nohavice, protože musím otočit i reduktory, kua práce :(

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Faktor AV-3S 4x4

#94 Nový příspěvek od Daddy »

Daddy píše:
fatalboy píše: Poměrně vyčerpávající technickej popis, jen... našel by jsi ještě (k tý šířce z-nápravy mezi bubny) rozměr od podlahy k vaně motoru? Asi už moc prudím viď? :red:

Jinak ta váha bude taky zajímavý číslo, ale to si myslím, že budeme mít hooodně podobný 8)
Vše poměřím v pátek anebo v sobotu, teď bych mohl pouze odhadovat z fotek výšku motoru nad podlahou (tipuji tak 55 - 60 cm).
Slíbené údaje:
zátka olejové vany je od země cca 53 cm (měřeno ve stodole s nerovnou podlahou :( ). Podélník rámu z profilu U120 mám v přední části na úrovni 62 -74 cm a spodek zátky olejové vany je 9 cm pod spodní hranou rámu.
Zadní náprava - vnitřní rozměr mezi brzdovými bubny je 112 cm a bubny mají dohromady šířku 26,5 cm, takže šířku mezi dosedacími plochami bubnů mám cca 138,5 cm. Rozdíl oproti vlkovi bude opravdu v "dohánění" celkové šířky nápravy v souvislosti s ET disků.
Ber v úvahu, že nějaká nepřesnost v údajích může být, protože proplétat se s metrem na traktoru nejde úplně dobře :( .

fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#95 Nový příspěvek od fatalboy »

Jj děkuju 8) tak už si o tom dělám obrázek, takhle to vypadá ze to budu mít v pohodě ;-)

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Faktor AV-3S 4x4

#96 Nový příspěvek od Daddy »

Tak co se Ti povedlo nachystat na nový stroj (anebo rozbít :-/ ) během víkendu? Píšeš "slohy" u mě i u vlka a sám se nepochlubíš? :friends:

fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#97 Nový příspěvek od fatalboy »

Proč rozbít ? :shock: :nene: Víkend jsem měl bohužel pracovní , jenže v zaměstnání :( Příprava samozřejmě nějaká proběhla ale jen na papíře a v počítači. Příští víkend zas nic neudělám jedem totiž s manželkou pryč. Pak zas týden v práci, takže na stroji se bude pracovat až někdy v dubnu (a ten mám taky nabitej i jinou činností) No jo no, psal jsem, že to bude na dlouho. Každou novou věc vám ale předložím i s fotodokumentaci k posouzení, neboj :D :friends:

fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#98 Nový příspěvek od fatalboy »

Kluci z čeho jste použili karda na předek ? :-/

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Faktor AV-3S 4x4

#99 Nový příspěvek od Daddy »

fatalboy píše:Kluci z čeho jste použili karda na předek ? :-/
Mám dlouhý kardan V3S o něco zkrácený a na jeho pevný konec jsem si nechal navařit unašeč na kloubek ARO. Samozřejmě pohyblivou část jsem zachoval a je orientována k přídavné převodovce (mimo jiné i kvůli menšímu znečištění blátem).
Vypadá takto: Obrázek

fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#100 Nový příspěvek od fatalboy »

Dík Miro, je to sice daleko, ale když jsem tak procházel komponenty tak tohle je jediná věc co mi chybí (mimo spodních ramen) :-/

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Faktor AV-3S 4x4

#101 Nový příspěvek od vlk »

Robe,jak to sleduju tak Daddy to s tou výrobou na dálku byl podstatně lépe,ty to máš dál a jen dvakrát do měsíce.Tak držím palce. 8)

fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#102 Nový příspěvek od fatalboy »

vlk píše:Robe,jak to sleduju tak Daddy to s tou výrobou na dálku byl podstatně lépe,ty to máš dál a jen dvakrát do měsíce.Tak držím palce. 8)
Njn, ted na jaře to bude horší, ale pak se tam chystám jezdit už ve středu, ono to půjde ;-) a o tolik dal to nemám, furt po dálnici, jsem tam za 15-20 min 8)

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Faktor AV-3S 4x4

#103 Nový příspěvek od Daddy »

fatalboy píše:
vlk píše:Robe,jak to sleduju tak Daddy to s tou výrobou na dálku byl podstatně lépe,ty to máš dál a jen dvakrát do měsíce.Tak držím palce. 8)
Njn, ted na jaře to bude horší, ale pak se tam chystám jezdit už ve středu, ono to půjde ;-) a o tolik dal to nemám, furt po dálnici, jsem tam za 15-20 min 8)
Já zase nemám v dojezdové trase dálnici, takže 20 minut mně nestačí ani náhodou. Po kardanu se "podívám" - doma není, ale on někde na nás bude čekat :) :ano: .

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Faktor AV-3S 4x4

#104 Nový příspěvek od Chose11 »

já bych možná kardan měl, chtěl jsem jej na předek, ale klidně to můžu vyrobit z jiného
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

fatalboy
Příspěvky: 459
Registrován: pon lis 05, 2012 3:21 pm
Bydliště: Praha

Re: Faktor AV-3S 4x4

#105 Nový příspěvek od fatalboy »

Chose11 píše:já bych možná kardan měl, chtěl jsem jej na předek, ale klidně to můžu vyrobit z jiného
Já už něco mám tak až to přijde poměřím to a když tak dám vědět, děkuju ;-)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“