Traktor M25

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor M25

#211 Nový příspěvek od Ondras83 »

u toho dieselu to asi nebude tak markantni, ale na 64 koňovy 4kolce uz ten vejfuk solidne topi...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor M25

#212 Nový příspěvek od Atlan »

Staci dat kus plechu medzi vyfuk a koleso a bude to ok. Ako tepelny stit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#213 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Ďakujem za rady a komentáre.Dnes som tak nad tým tak rozmýšlal a napadlo na dorobiť tam popod podlahu čo bude menšie rebrovanie navarené na tej trubke na odvod tepla.Aspoň trochu by to mohlo pomôcť.Tá zábrana popri kolese je tiež riešenie.Skúsim zhodiť koleso a pozrieť sa kolko mi tam zostalo miesta a či by tam také niečo vošlo.Zabránilo by to tiež zanášaním blata medzi tú trubku a blatník z hornej strany.Ešte musím prerobiť pár vecí ako sú spojkový pedál má len dve polohy-Zapnutú a vypnutú. Medzipoloha ani neexistuje a to nevravím o tom že to dokážem stlačiť iba ja a napríklad minule som konečne nahovoril moju manželku aby to skúsila sa previesť ale keď nedokázala stlačiť spojkový pedál tak zasa mič. :'( Nevedeli by ste mi poradiť ako by mali vyzerať tiahla na spojkový pedál aby som docielil lahšie stláčanie pedálu a tým aj pomalšie pustenie spojky.Ďakujem Tomáš

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Traktor M25

#214 Nový příspěvek od Jarda-k »

Mimochodem, jak se chce tomu motoru z M25tky startovat při současných mrazech? Nebo má traktor teplé stání?

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#215 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Noo... je to také trocha problematické ale keď sa mu trocha prehovorí do duše žhavičami tak to ide.Z tých mrazov som mal strach aj ja, ale neni to taká hrúza.Multicar je trocha háklivá na tie mrazy ale noná baterka a žhaviče majú dosť presvedčenia aj pre takýto motor.Ešte treba vymeniť štartér lebo niekedy sa nevysunie iba tak zabzučí ale potom už ide.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#216 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Tak nazdar chlapi, (konečne) ako to moja manželka povie som dospel... :smich: papierovo!Pripravili mi skvelú oslavu a čerešničkou na torte bol traktor od mami.Spravili mi velkú radosť...
Prikladám foto torty Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor M25

#217 Nový příspěvek od oco13 »

Ty si ešte junák v plnej sile 8) 8) gratulujem a nech traktory poslúchajú :friends:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Traktor M25

#218 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Gratulujem, Tomáš :friends:
Len škoda, že tie "najlepšie roky" trvajú tak krátko. Onedlho máš 33 a to sú už tie kristove roky :smich: teda....nechcem byť pesimista.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Traktor M25

#219 Nový příspěvek od Marián »

Ahoj Tomáš, pripajam sa ku gratulacii a prajem hlavne vela zdravia. A neboj sa ze budes mat najlepsie roky skoro za sebou, ked budes mat tolko co ja, budes sa na to pozerat celkom inak.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#220 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Ďakujem chlapi za gratulácie.Ja to tak zle neberiem lebo mi to nepríde že by som mal "skoro" najlepšie roky za "sebou".To máš pravdu Marián, že keď by som sa náhodou dožil 50 alebo ešte vyššieho veku(nikdy človek nevie), tak sa budem na to pozerať inak ako teraz.Ale keď to poviem tak neslušne...aj v tej 50 mi môže prepínať (Jebať) ako v 30!To záleží od množstva alkoholu.Je pravda že je ten návrat do mladších rokov (20,30 atď..) je iba dočasný ale dá sa to!(Cestovať v čase), to mi dáte asi za pravdu viacerí. :smich:
Moja maličkosť

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#221 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Tak dnes som konečne vymenil hlavný brzdový válec zo Škodovky za oreginál Multicar.Mal som problémy s brzdením lebo bolo treba stláčať pedál 2x aby to zabrzdilo.Tak som nechal spraviť taký medzikus medzi posilovač brzd zo Škodovky a brzdový valec z Multicar.Sadlo to výborne!Treba ešte dopojiť predné brzdy a bude 8) .Skúšal som to hneď a stačí trochu štuchnúť do pedálu a kola idú šmykom.Rada pre druhých keď bude dávať niekto druhý nápravu Multicar tak k nemu hl. brzdový valec tiež Multicar a má po problémoch.Veď iba na zadnej náprave sú 4 brzdové valce a potrebujú dosť kvapaliny na svoju funkčnosť, a ten zo Škodovky je polovičnej veľkosti.Foto ako dokumentácia:Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Traktor M25

#222 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tom: s tým posilovačom to bol super nápad 8) Otec má origoš Multicar 25 a tá teda moc nebrzdí.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#223 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Čau bolo mi ho lúto vyhodiť keď som tam mal držiaky aj všetko nachystané.Aj keď to nieje ono.Ten posilovač nemá až takú silu, lebo je napojený na nasávanie vzduchu do motora.Ale aj tak to stačí na pomoc.Ešte musím poprerábať niektoré veci ako je spojka a plynový pedál a potom sa pustím do kapoty.Chcel by som vás poprosiť o rady ako by som mohol prerobiť plynový pedál aby nebol tak náchylný na každú jamu a kolýsanie nohy.Teraz to mám urobené takto foto:Obrázek

Skúšal som pridať pružinu ale nebolo to lepšie.Akurát išiel plynový pedál ťažšie ale zmena nenastala.Možno kedy sa prerobilo na ovládanie nie cez špičku nohy ale niekde v strede chodidla tak by to mohlo pomôcť. :-/ čo myslíte?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Traktor M25

#224 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, Tom...
čo sa týka pedálu plynu, dobre je, keď sa noha položená na pedáli má o čo oprieť (z bočnej strany). Aspoň ja mám takú skúsenosť. Navaril by som tam plocháč, širšiu pásovinu "na kant". Pri jazde sa noha oprie a nehúpe 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Traktor M25

#225 Nový příspěvek od krajan »

ta spojka by mala fungovat , ako spojka . Ak sa ti chova takto tak je cas zohnat druhu . Necital som vsetko , ale este sa to stava ak mas motor s prevodovkou na silentblokoch a prevod nie lankom ale tiahlom .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“