Stavba traktůrku

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3065
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#151 Nový příspěvek od jean »

Nič, čo by si riešil na domácom traktorčeku. On land - koleso nie je v brázde, ale na nepooranom. Menej sa hutní podorničie, pre pôdu je to dobre. Lepšie sa drží vlaha v zemi, dážd menej splachuje ornicu z kopcov atď.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Stavba traktůrku

#152 Nový příspěvek od thovt »

https://www.youtube.com/watch?v=1deBnS_R858
Dávám to sem kdyby někdo namítal že u malotraktoru to neexistuje.

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Stavba traktůrku

#153 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Namítat, že to neexistuje asi nelze, ale také je pravdou, že jsem to hledal několikrát a nic jiného,než právě toto video jsem nenašel. :-/
Možná špatně hledám, nebo...se to u malotraktorů až tak nevyužívá.

jean
Příspěvky: 3065
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#154 Nový příspěvek od jean »

Ono to pojde aj za varinou, len to jaksi nema zmysel na zahrady, lebo ta orebna sustava je dlha. Aj v tom videu s tym oru rolu

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#155 Nový příspěvek od Karel81 »

jean píše: pon říj 30, 2023 8:27 pm Nič, čo by si riešil na domácom traktorčeku. On land - koleso nie je v brázde, ale na nepooranom. Menej sa hutní podorničie, pre pôdu je to dobre. Lepšie sa drží vlaha v zemi, dážd menej splachuje ornicu z kopcov atď.
Díky
ano, řešit to samozřejmě nebudu,zas tak velké pole nemám,jen mě zajímala ta technika.😉

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Stavba traktůrku

#156 Nový příspěvek od thovt »


Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Stavba traktůrku

#157 Nový příspěvek od Jar.Ka »

thovt píše: úte říj 31, 2023 7:09 pm Pro Jar.Ka http://nasetraktory.sk/forum/viewtopic. ... 7#p1714270
Proto jsem psal, že jsem to už několikrát hledal a nikdy jsem toho moc nenašel.
Nic víc. Neříkám, že je to špatně.
Chtěl jsem to i dělat, ale nedotáhl jsem to.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Stavba traktůrku

#158 Nový příspěvek od thovt »

Pohodě :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba traktůrku

#159 Nový příspěvek od oco13 »

Možno kecám ale on land by sa mal dať nahodiť každý pluh ak ho dostatočne vyosím. Na Novosadskej Brázde som obkukoval tie pluhy za Bolgarom a neprišli mi iné ako za bežný traktor.

jean
Příspěvky: 3065
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#160 Nový příspěvek od jean »

Ide aj o rozlozenie posobiacich sil, pri domadoch to bude vyraznejsie, ked to vyosis mimo traktor, tak sa "strati" kopa tahu na bocne posobenie

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba traktůrku

#161 Nový příspěvek od ota »

Oco sežeň si tažený pluh. Máme doma dva. Jeden 3 radličnej a druhej 2 radličnej. Tu trojku ja tak za Supra 50 s plnou prdelí v našich podmínkách. Ta dvojka je v předrenovačním stavu. Tu by dala Z 4011.
U toho domáda by Jsi dal do boku lištu a na ní udělal závěs a už by Jsi jel. Ten pluh co doma máme s takhle malím počtem radlic primárně není na tento typ orby. Ale co jsme měli doma 5 radličnej taženej tak s ním jezdil pantatík a oral jen tímto způsobem že nejel pásem brázdou. Z důvodu aby neseděl šrekou, tak to měl tak udělaný.
Co jsme jezdili na orebné dny tak většina pásových traktorů má tyto pluhy. On ten pás bývá širokej na brázdu a taky kvůli pohodlí obsluhy. Ty tažené pluhy to umí bez uprav. Jedinej problém u taženého pluhu je menší manévrovatelnost na malém prostoru. Ale jinak práci to umí perfektní. Čekám, kdy zkusíme tu naší trojku do hlíny. 8) Pak dám čumkartu. Ale asi až příští rok. Jedno strniště poslední v okolí je asi 400m a muselo by se s pluhem po silnici. A to není moc dobré. Příští rok bude za námi strniště hned za vratama. Jen přejet kus naší zahrady a může jít do země.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba traktůrku

#162 Nový příspěvek od oco13 »

Pre mňa je to celkom zbytočné , mám troják a oriem s ním 2 are a zahradu robím Ebinou len kvoli úvratiam. To on land som práve nyslel na dvojkolesový traktor kvoli doorávaniu okolo plota. Strašne ma rozčuluje ten chodník čo si tam vždy vyšlape pes a keď mu ho rylujem ručne tak sa narobím. :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba traktůrku

#163 Nový příspěvek od ota »

Tak mu nechej chodník tak a přiorej jeden štych z druhé strany a je klid! 8) Ty budeš spokojený a pes určitě taky.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba traktůrku

#164 Nový příspěvek od oco13 »

Ona je mrcha a má chodníky dokola, chodí vrieskať po oboch susedoch. :typek:
Ale tento dvoják by asi mohol byť pôvodne ťahaný https://stroje.bazos.sk/inzerat/1564452 ... bracak.php

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba traktůrku

#165 Nový příspěvek od ota »

Oco hlavně ho nekupuj! :vysmech: :typek: Na té jedné fotce nějak ta druhá radlice ,,čumí bokem". :vysmech: Vypadá natažená. Bo je to koňskej pluh, zajedno za traktůrek je to slabé a za druhé to orá mělko. Když ho tam budeš chtět ,,pustit" stane se Ti to co prodejci, něco povolí ohne se.
Jinak ještě k těm ,,bočním" silám. Když máš dobře seřízený pluh, nemá žádné tragické boční síly. Co si pamatuju když starej dědko oral s koňma pluhem jen ten pluh přidržoval, rovnal za koňma. Nikdy na něj hrubě netlačil. Jen si ho ,,vodil" po poli. Když si pluh dělá co chce, nebo tlačí do, z brázdy je špatně nastavenej a u domáda blbě koncipovanej. Ten náš dělanej dvoják za traktor je na ramenou s vůlí a jde si svoji cestou. Žádné tlaky bokem. A to že tam kurva leze a sám. Je to o nastavení.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“