Náš domaděl ve vývoji

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Fichtlarmatej
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 27, 2020 11:37 pm
Bydliště: Pelhřimov

Náš domaděl ve vývoji

#1 Nový příspěvek od Fichtlarmatej »

Zdravím nadšence kutilství,tak jsem se rozhodl,že si také záložím svou sekci. Sám sem chodím pořád  na inspiraci. Je tu mnoho krásných staveb,u kterých se člověk nestačí divit,jak je to vymakané a vymyšlené .V této sekci bych rád občasně dokumentoval stavbu a rád bych se zde radil se zkušenými členy.

Tak abych začal.
Jsem ještě student a pustili jsem se s otcem do stavby malotraktoru.V minulosti jsme malotraktor dom.výroby měli, ale byl vyměněn za stroj Zetor 3011 s Tp.No a jelikož nam tento pomocník chybí,rozhodli jsme se pro další stavbu.

Traktůrek je prozatím ve vývoji!
Doposud je osazen motorem Š1203+převodovka,2.převodovka je ze Žuka.Zadní naprava PV3s zůžena na šírku středu kol 135cm.Přední kyvná náprava je dělaná,svisláky jsou z kombajnu E512,naboje s čepem s roztečí na 16ky kola z 1203 jsou usoustružený do těchto svisláků.Brzdy hydraulicke pomocí spojkových válečků ze Š120 a spojkové pumpy z Tatry 815.Řízení je pomocí skříňky ze Š1202,ve který se musel otočit "pajšl",aby nám vyhovovala a zatáčela.Hydraulika prozatim v regálu,ale čerpadlo bude z autobusu karosa,jako u předešlého traktůrku.Aktuálně chybí pouze zapojit elektroinstalace,dokončit nedostatek brzd a traktůrek by se snad mohl konečně dočkat prvního startu.Ale člověk to vidí jednoduše,ale bude to ještě dlouhá doba...:D

Pokud by z někdo měl zájem o foto traktůrku v rozdělaném stavu,tak klidně napište a rád sem zkusím dát nějaké foto ze stavby.Děkuji a všem kutilům Ahoj

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Náš domaděl ve vývoji

#2 Nový příspěvek od tucnakk »

Ahoj sice tam nemate krematorium
Ale určitě nějaký fotky dej :potlesk:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Náš domaděl ve vývoji

#3 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jedna fotka vydá za 100 slov , tak sem s nimi ! :friends:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Náš domaděl ve vývoji

#4 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
presne sem z fotkama, tu dolu mas aj návod :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fichtlarmatej
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 27, 2020 11:37 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Náš domaděl ve vývoji

#5 Nový příspěvek od Fichtlarmatej »

Zdravím, dávám sem pár fotek ze stavby. Přes tyden jsem udělal základ přístrojové desky,osadil budíky,natáhl elketriku a motor jiz vrčí. :smich: Zatím ještě není plyn a je potřeba ještě dodělat ram na bok podlahy a doladit brzdy abych ho mohl konečně projet.Není to nějaká extra stavba,ale nám to kolem chalupy bude stačit.Doufam,že se Vám bude líbit a omlouvám se za kvalitu,nějak mě zlobí mobil.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: Náš domaděl ve vývoji

#6 Nový příspěvek od lavida »

A hydraulika bude?

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Náš domaděl ve vývoji

#7 Nový příspěvek od krajan »

nie je to trochu dlhe .... ???
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Náš domaděl ve vývoji

#8 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...stará , dobrá a osvědčená klasika ! Ale stejně po dvaceti letech přestaveb skončíš u Japonce . :smich: Tak ať se daří a brzy je zkušební jízda !

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Náš domaděl ve vývoji

#9 Nový příspěvek od DanculSK »

Alebo minimálne u dieselu
:typek:
Ako ja :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fichtlarmatej
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 27, 2020 11:37 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Náš domaděl ve vývoji

#10 Nový příspěvek od Fichtlarmatej »

Zdravím všechny a děkuji všem za ohlas. :)

Ano,hydraulika bude,až se traktor vyzkouší a doladí se mouchy.

Více zkracovat jsme s těmito komponenty už nemohli,ale myslím, že pro nás to bude akorát.Aspoň se s Máňou bude vyjímat. :)

Děkuji,snad bude již brzy... :smich: :smich:

Diesel by byl dobrý (koukal jsem po 1.9D z felicie),ale zatím jsme stavěli,co bylo doma a aby to vyšlo co nejlevněji.Časem se třeba něco naskytne,a uvidí se :)

Fichtlarmatej
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 27, 2020 11:37 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Náš domaděl ve vývoji

#11 Nový příspěvek od Fichtlarmatej »

Zdravím, po delší době přidávám pokrok ve stavbě a také foto nového pomocníka😀.Jde to pomalu, ale doufám, že se také jednou dočkám zdárného konce.😁


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Náš domaděl ve vývoji

#12 Nový příspěvek od Ondras83 »

Pěkný :) nejste žádný kopyta, tak než to dodelate, napíšu ti svoje poznatky ze stavby a provozu po nějakých cca 6 letech:

Nestavět traktor z veteránských součástek...např. spojkové válečky že 120tky, motor 1203/Octavia...kvalita součástek nevalná (např: spojkový váleček z fabie se nikdy za mojí "kariéru" automechanika nepodepsal, zato na 120 se to měnilo často, další věc není ani dostupnost, dneska jsou veteráni v kurzu, ale ta cena dílů, až se ti to za pár let poděla..

Motor: byl jsem velký optimista, když jsem pořád zastával názor, že benzín je ok, konkrétně 1203 - není, chlastá to, výkonu málo (a to mám poloviční traktor jak vy a při dopravě tomu musíš stát na krku a pak to žere)... vidím to až teď, když má brácha kubotu, co on jen klape, já leju benzín, navíc mě začala téct voda pod hlavou... opravím to, ale vsechnyt díly za veteránský ceny!

To jen na přemýšlení, než ti nastříkate...já byl zabejcenej, že to dělám dobře a levně, že je to doma a teď to budu dělat zpětně mrdat se s tím do hotových kapot a rámu s hydraulikou :pistol:

Jako s barákem, ojebal jsem projekt, hlavně ať je stavební povolení a problémy vyřešíme za pochodu a bude to levnější (kreslila mě barák sestřenka ještě když byla na škole) a teď to všechno doplatim zpětně na opravě projektu pro kolaudaci a uvedení do skutečného stavu stavby... :pohlavek:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Náš domaděl ve vývoji

#13 Nový příspěvek od DanculSK »

No ja som tiež nechcel ani počuť o nafte....
A?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fichtlarmatej
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 27, 2020 11:37 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Náš domaděl ve vývoji

#14 Nový příspěvek od Fichtlarmatej »

Zdravím a děkuji😁
Ano, máte pravdu. Ten motor nám dosti vrtá v hlavě už od začátku stavby.Ale jelikož jsme doma měli motor 1203 ,který byl udělaný a v perfektní kondici a hodně věcí k tomu,rozhodli jsme se pro to no.Máme doma směšovač ze 120tky a chtěli jsem ho aplikovat, jako to měl otec na svém minulém traktůrku, aby nás tolik nezežral.Jezdil na něj několik let a neměl s ním jedinej problém,přidávám odkaz na youtube na otcův bývalý traktůrek na kanále fichtlařmatěj........https://m.youtube.com/watch?v=SBKQMAPdeok
(Doplňuji,udělal jsem tam chybu, ta druhá převodovka nebyla gaz, ale žuk😁)

Jak píšete,nafťák je asi nejlepší volba a je pravda, že jsem asi měli začít se stavbou už s nějakým nafťákem,protože přestavování je dosti komplikované.

Teď záleží, jestli do toho ještě pustit,než se to dodělá.Za prvé by nám bylo líto se do toho pouštět a řezat, když to teď tak pěkně vyšlo,řemenici hotovou a tak. Ale zase na druhou stranu by bylo asi po problémech a po starostí a jelo by to za hubičku.
Líbilo by se mi tam dát nějaký menší nafťák a zachovat k tomu 1203 převodovku.Ale nevím jakej. Dosti jsem tady četl dobrej ohlas na motor 1.9D z peugota, ale vůbec si nedokáži představit, jak je velký a jak by to tam bylo s placem. Problém by byl se spojením s převodovkou a také jak vyřešit pohánění hydr.čerpadla, ale nějak by se to snad vyřešilo.
Motor z 1203 má své kouzlo, že motor je jednoduchý.

Teď bych se vás chtěl prosím zeptat na váš názor na toto a zda myslíte, že je lepší plyn nebo nafta? Děkuji moc😀

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: Náš domaděl ve vývoji

#15 Nový příspěvek od lavida »

Zrejme sa ti nechce vymeniť ten motor,čo tam máš za nafťák a rozmýšľaš urobiť ho na LPG.Je to možné,ale ten motor zrejme ešte nemá hlavu upravenú /sedlá ventilov/ a prevádzka na plyn takej hlave podstatne uberie na životnosti.Ale urobiť sa to dá a to už si musíš spočítať dopredu čo a ako.Ja to mám tak na traktore z Tatry 805 a tiež sa chystám meniť motor za nafťák.
https://lavida1959.rajce.idnes.cz/malot ... Tatra_805/

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“