Domace taktory na cesty-legalne

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#181 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

sychrovak píše:Kluci jedni slovenský berete to za špatný konec a hned v tom vidíte co není.
Určitě by to mnohým klukům i u nás ulehčilo práci a problémy s jízdou po komunikaci.Jak já píšu já to nevyužijí,nemám proč všude kde potřebuji po svých pozemkách se dostanu bez použití komunikace.Na ostatní mám traktor.

Ale o to nejde,jak už bylo zmíněno je tu snaha tlačit i na naše politiky ale musí to mít hlavu a patu a znát odpovědi a mít se čeho chytit.
Jinak tě odpálkujou a bavit se z tebou nebudou......za pokus to stojí a i já co to nepotřebuji rád pomůžu znám senátora a dva politiky ale musí to být někým sepsané,musí to mít nějaký právní podklad,řešení,omezení a možnost poukázání na to že to vše bez problémů fun guje s ohledem na bezpečnost třeba v SK.
Takových nás tu je víc kdo to může podat pod hlavičkou třeba sdružení Našetraktory bude-li mít ,,vedení" zájem.
Ale jsme dva rozdílné státy a co jde u Vás nemusí jít u nás ale proč to nezkusit.

Já se nechci opakovat ale je tu spousta strojů co je super a pečlivě uděláno ale taky i těch co by se mi na silnici nelíbili z důvodu bezpečnosti.Vždyť i ten posraný vlek za auto si sám nesmíš doma svařit,musíš mít svářecký skoušky nebo tě někdo musí přikrýt.
Stát se může všechno a nemusíš to čekat jen rozdíl bude v tom že homologovaného stroje půje o technickou závadu a u samodomo o tvůj problém což tě může existenčně zlikvidovat.......proto je mnoho otázek....
To že to chci a basta nestačí .stát nepovolí nic co není dotaženo do konce tím je myšlena bezpečnost ostatních učastníků provozu.Každy traktor doma robeny musi byt poisteny .Ked je vas takych viac ktori by chceli takyto zakon tak treba okolo toho aj niečo robit a nie sediet za PC. myslim si že zakonodarci su tu pre nas a nie mi pre nich.Pokial sa budu chciet udržat pri moci tak budu musiet niečo robit aj pre ludi tak ako Jaroslav Baška predkladatel toho zakona dnes je už zvolany za predsedu Trenčianskeho samospravneho kraja.Ćo mysliš prečo :-/
Tak asi tak.......místo urážek pojďte diskutovat jestli to ještě umíte.

Můj názor na bezpečnost těchto strojů je věc vedlejší ale rád klukům pomůžu tlačit kde můžu ale vola ze sebe dělat nechci proto to musí mít nějakou právní koncepci.
Dobre už bolo

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#182 Nový příspěvek od sychrovak »

fabik miroslav piše :
Každy traktor doma robeny musi byt poisteny .Ked je vas takych viac ktori by chceli takyto zakon tak treba okolo toho aj niečo robit a nie sediet za PC. myslim si že zakonodarci su tu pre nas a nie mi pre nich.Pokial sa budu chciet udržat pri moci tak budu musiet niečo robit aj pre ludi tak ako Jaroslav Baška predkladatel toho zakona dnes je už zvolany za predsedu Trenčianskeho samospravneho kraja.Ćo mysliš prečo

Proto se to tu sleduje a když by to mělo náděj na uspěch tak hr do toho...
U nás není žádný politik co by do toho sám odsebe šel.
Navíc lidí kteří by to chtěli je pořád mizivé procento proti lidem kteří budou mít obavy z provozu těchto strojů........já to nemyslím zle jen se na to snažím dívat z obou stran.......
A pokud se to u Vás vše doladí k dokonalosti,dá se na to poukázat že u Vás to funguje.
Mě stačilo jak jsem zápasil slovně a argumenty s uředníkem co mi nechtěl vymazat v malém TP u supra max. povolenou hmotnost přívěsného vozu.Uvedli tam 750 kg bržděný.Požadoval jsem udat opravdovou hodnotu nebo výmaz.Začal stím že o suprech je známo že špatně brzdili a další kokotiny kolem .....debata se dobrala tak daleko že jsem to ukončil slovy jednou bylo homologováno,jednou to bylo vydáno a nikdy nebylo zrušeno či omezeno,stav traktoru Vás nemusí zajímat to bude zajímat policii nebo STK v opačným případě si jdu stěžovat........nafoukl se a provedl výmaz.

Takže naši uředníci jsou tak trochu až moc precitlivělí.....A proto mám obavy.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#183 Nový příspěvek od Peter768 »

Postreh z dneška: Išiel som na DI pre tlačivo na prihlásenie vlečky a náhodou som na križovatke stretol Agzat s vlečkou. Akurát sa tam pokazil :( No ale čo ma zarazilo, je že vlečka mala "C"čkovú značku, a pritom sú takéto jednoosé s vlečkou oslobodené od EVČ. No ale ak žiadateľ chcel, tak dali..... Niekde tu vo vlákne je aj zákon kde sa to píše.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#184 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Nepovedal by som ,že je tych ludi je mizive percento ale vetšina čaka že sa rozhybe niekto druhy.Ked sa chce tak ide všetko :ano:
Dobre už bolo

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#185 Nový příspěvek od sychrovak »

fabikmiroslav píše:Nepovedal by som ,že je tych ludi je mizive percento ale vetšina čaka že sa rozhybe niekto druhy.Ked sa chce tak ide všetko :ano:
Já to myslel takto : z 10 mil obyv. kolik lidí by to chtělo?? 5 tisíc???

Prosím pošli mi odkaz na znění zákona nemůžu to teď najít,poslal bych nezávazný dopis k vyjádření českého automotoklubu a jejich názor na daný zákon a zda by se dalo praktikovat u nás.Uvidíme co napíšou :-/ Třeba přijetí brání nějaký jiný zákon či zákony co já vím.....
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
killkoo69
Příspěvky: 170
Registrován: ned srp 19, 2012 2:47 pm
Bydliště: Mnichova Lehota

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#186 Nový příspěvek od killkoo69 »

Prihlasim mitsubishi pajero na c ckove spz? Zapnem zanho vozik na drevo a poviem ze ho chcem na zvoz dreva .
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=46853 - náš stroj mickey :)
Príroda nie je chrám, ale dielňa a človek je v nej robotníkom.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#187 Nový příspěvek od sychrovak »

killkoo69 píše:Prihlasim mitsubishi pajero na c ckove spz? Zapnem zanho vozik na drevo a poviem ze ho chcem na zvoz dreva .
Třeba toto by mě zajímalo??ale mělo by to jít a pokud né tak to je trochu chaotické.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#188 Nový příspěvek od tibik »

Už to nejde , na policiu prišiel nejaký prípis alebo ako to nazvať skratka a jasne musí sa to podobať na tracktor , a ani sa nedivím , ked ma minule predbehla na dialnici audina na C spz.

Uživatelský avatar
killkoo69
Příspěvky: 170
Registrován: ned srp 19, 2012 2:47 pm
Bydliště: Mnichova Lehota

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#189 Nový příspěvek od killkoo69 »

tibik píše:Už to nejde , na policiu prišiel nejaký prípis alebo ako to nazvať skratka a jasne musí sa to podobať na tracktor , a ani sa nedivím , ked ma minule predbehla na dialnici audina na C spz.
Kamarad pdihlasil suzuki samurai , dal pred neho radlicu na sneh , dozadu zapal vlecku a povedal ze to ma do hor a na odhrnanie snehu . Policajt mu povedal ze to staci ze uz je to na ini ucel .
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=46853 - náš stroj mickey :)
Príroda nie je chrám, ale dielňa a človek je v nej robotníkom.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#190 Nový příspěvek od tibik »

hm no a kedy to bolo to čo som písal my povedali cca pred týždnom

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#191 Nový příspěvek od Fiataro »

tibik píše:Už to nejde , na policiu prišiel nejaký prípis alebo ako to nazvať skratka a jasne musí sa to podobať na tracktor , a ani sa nedivím , ked ma minule predbehla na dialnici audina na C spz.
To si se asi špatně podíval,ta audina musela mít značku CC nebo CD.Jsou to značky které používaj členové diplomatického,nebo konzulárního sboru.

peter bendr
Příspěvky: 2523
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#192 Nový příspěvek od peter bendr »

ta audi stymi c značkami bola ešte neprihlasena tu na svk značkach a na dobu vybavenia svk značiek sa da udelit to c čislo aby sa stym autom dalo behať po svk .

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#193 Nový příspěvek od tibik »

Takže ma nakoniec chcete presvedčiť ,že zle vidím :smich: však mala zelenú C špz prestne ten tip aj tvar ako na traktore a díval som sa na to ako puk bo som ju mal pred sebou cca 5min . a mimo ine tie čo sa davaju pred prihlasením aut na špz sú červene a diplomati maju modru z žltým popisom a nie bielu zo zeleným C a štvor miestnym číslom spojeným hned pod . :)

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#194 Nový příspěvek od allias75 »

tibik píše:Takže ma nakoniec chcete presvedčiť ,že zle vidím :smich: však mala zelenú C špz prestne ten tip aj tvar ako na traktore a díval som sa na to ako puk bo som ju mal pred sebou cca 5min . a mimo ine tie čo sa davaju pred prihlasením aut na špz sú červene a diplomati maju modru z žltým popisom a nie bielu zo zeleným C a štvor miestnym číslom spojeným hned pod . :)
Kolega peter bendr má pravdu, jeden môj známy doviezol S-kový mersedes a asi mesiac jazdil na zelených značkách C. Na rozdiel od nás traktoristov mal značku aj v predu.

peter bendr
Příspěvky: 2523
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#195 Nový příspěvek od peter bendr »

presne tak ked prihlasuješ auto na svk značky ttiež dostaneš "C" zelene ale dva rovnake kusi :tyty:
a tie červene čo si pisal su to ked kupuješ auto tu u nas fungel nove to su tzv. prevozne značky 8)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“