Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#316 Nový příspěvek od jiriSBS »

...pohony elektřinou,jak píšu do výkonu 1kW je hodně věcí,které se dají tímto výkonem nastavovat,pohánět.Např.na kombinatoru budu el. nastavovat výšku smyku,v průběhu jízdy a tím pádem srovnavat pole,k tomu se výborně hodí el.motory
z ovladání oken z auta.Těch možností využití el.pohonu je moře,je to jednoduchší než hydraulicky a hlavně levnější.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Traktor od JiříSBS

#317 Nový příspěvek od vitex »

A já mám zrovna 4 volné i s dveřmi z Mazdy 323.Zdarma za odvoz a nedemontuji,ani neposílám.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#318 Nový příspěvek od jiriSBS »

Díky Víťo,elektromotory vhodné na ovládání a pohony už střádám několik let,elmot. ze dveří na otvírání oken ,mám asi 10kusů.Vrakoval jsem v průběhu 10 let tři auta ,všechny elmot., čídla a spínače jsou ve skladu.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#319 Nový příspěvek od jiriSBS »

Sehnal jsem si nového dárce dílů pro traktor,po demontáží jsem díly rozdělil, na díly pro mě zajimavé a nezajimavé.

Obrázek
Na tomto fotu jsou díly nezajimavé,i když ne nepoužitelné.

Obrázek
Na tomto fotu jsou díly zajimavé,reverzační planetový převod a tři lamelové spojky.

Obrázekgif hosting
Mám nad čím uvažovat,jak to co nejvhodnějí poskládat,aby to pro traktor mělo co největší přínos v oblastí převodů,při řazení pod zatížením.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor od JiříSBS

#320 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ne že bych nechápal , ale nechápu ! :smich:

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#321 Nový příspěvek od jiriSBS »

Vláďo,co nechápeš?

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor od JiříSBS

#322 Nový příspěvek od DODOTRAK »

8) pááánečku tak to je material , plametové súkolesie viaclamelová spojka tak to bude násobič krutiaceho momentu ako hrom a ked sa bude radiť pod zaťažou tak 8) 8) no to už bude na parádu. Jirko nech sa ti darí :friends:
oj pardon tak som ani pozorne nesledoval ono to je dokonca aj reverzačný prevod tak to už bez komentára 8) 8)
A s čoho to je ?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2595
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od JiříSBS

#323 Nový příspěvek od murár »

Tak toto ma veľmi zaujíma! :idea: Voľakedý som uvažoval na mojom traktory vymeniť prvú prevodovku z Avie za automaticku prevodovku ale kvôli dlžke sa mi tam nezmestila a ešte aj ta cena pred 15 rokmi bola :cert:

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#324 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pro DODOTRAK:-je to z Xary 1,8,typ 20GZ8F.
-do traktoru nepůjde celá převodovka ,ale jen některé komponenty,sestavené jinak než v původní převodovce,protože převodové poměry v původní převodovce jsou pro posilovač krouticího momentu motoru nepoužitelné.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2595
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od JiříSBS

#325 Nový příspěvek od murár »

Už si prišiel na to ako to poskladáš? :)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#326 Nový příspěvek od jiriSBS »

Mám dvě varianty,a to:
1)posilovač krout.momentu s převody 1-1,4-1,9,bude to s největší pravděpodobností tato varianta
2)reverz plus dvou stupňová převodovka I-II-R,u této varianty je výhoda řazení I a R ,mezi I a II je velký rozdíl,tady se výhoda řazení pod zatížením ztrací.
Momentalně si pohrávám s varantou 1,jak ji co nejvíce zkrátit,na reverz použiju pravděpodobně diferenciál s lamelovou spojkou, z výše zmiňované automatické převodovky.Pomalu se rodí nákresy převodovky , ale nyní budu pracovat na hydraulickém systému traktoru,který bude trochu složitější,protože mám velké nároky na funkci,mimo jiné,aby mohl k traktoru
připojovat elektrohydraulické rozváděče s uzavřeným středem,bez úprav přímo na hadice.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#327 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tak nám nastalo škaredé počasí,tak jsem se přestěhoval do dílny a něco málo jsem dělal na traktoru.Sepsal jsem si 25 bodů,co bych měl předělat na traktoru,18 jich můžu dělat hned a těch 5 až v zimě,potřebují na ně odstavit traktor na pár dnů,momentálně čekám na počasí,abych mohl poorat
Obrázekworking man's grill menu
...z volantu už po druhe mi upadla kulička(byla lepená,první lepení vydrželo 20 let,ale druhé jen rok,lepidlo nebylo tak kvalitní jako to první),tak jsem ji opasal plechem a zavařil,už neupadne.

Obrázek
...toto foto je pro Danka,chtěl vědět jak mám na motoru vyřešený filtr paliva,origo filtr jsem musel odřezat,nevešel se ,zavazel brzd.válcům,tak jsem namontoval externí na rám traktoru.

Obrázek
...nejhlučnější na motoru je vstřikovací čerpadlo,tak jsem jej hlukově trochu odizoloval.

Obrázek
...na jaře jsem na rychlo namontoval odsávání pár z motoru,tak jsem to předělal,podle původního záměru.


Obrázek
...ovládaní elektromagnetické spojky,pohonu čerpadla jsem měl udělané jen tak na vyzkoušení funkce spojky.Nyní jsem to
provedl pořádně,pomocí el.relátka.

Pomalu si chystám věci na výrobu hydraulického systému traktoru,ofrézoval jsem ocelovou kostku na výrobu "ementálu",
dále jsem připravil ocel.desku,kterou připevním na předposlední díl jihlavanu a na něj bude napojen elektricky ovládaný
pojistný ventil.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#328 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jirko, ten motor je litinový nebo hliník?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#329 Nový příspěvek od Ondras83 »

Litina, už to vidím

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#330 Nový příspěvek od pinkygsx »

Radost se na takovou praci divat

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“