Kaborkův traktůrek

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kaborkův traktůrek

#346 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...já bych byl pro mechaniku . Je to tak i u KUBOTY , když sešlápnu spojku , stojí pojezd i vývod . Jo a přeji brzké uzdravení ! :friends:

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#347 Nový příspěvek od kaborek »

Děkuji, tak jsem dohledal na fóru 3 možnosti, hydraulika, mechanika z převodovky a mechanika z klikovky. Z kliky se bojím že to řemenice nevydrží tak snad z převodovky. Pokud se na to dám.

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#348 Nový příspěvek od kaborek »

ObrázekTam někde prasknout řemenicí na p.t.o.Mám první otázku na jaké otáčky udělat P. T. O. Chtěl bych tam nějaký rotavator z Číny.Náhon přes klínové řemeny. Počítám s jízdou na 1 převodový stupeň.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kaborkův traktůrek

#349 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...řemenici ? No nevím , spíš pořádný řetěz ,nebo ještě jednu převodovku . Standardní počet otáček vývodu je 540 .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kaborkův traktůrek

#350 Nový příspěvek od oco13 »

Na svojom celkom prvom traktore som mal pto vytiahnutý medz prvou a druhou prevodovkou. Výhoda bola, že to vedelo točiť aj na mieste a dali sa radiť 4 rýchlosti. Obrázek je to tá hriadel vedla radiacej páky. Prekvapujúco aj 12Hp Jawy 250 to dokázalo potiahnuť. Len pri rotavátore si treba uvedomiť tzv. "obslužný priestor" alebo úvrate Ak máš okolo toho čo robíš aspoň 2m na každú stranu tak je to ok . Ja idem od plota k plotu a tam nesený rotavátor za traktorom nemá šancu. :typek:
Píšem to hlavne preto, že si treba dopredu rozmyslieť čo vlastne potrebuješ a ako to budeš používať. Aby si neskončil ako ja , že polovica náradia je zarastená metrovou zelinou, lebo ho nedokážem využiť. :-/

Uživatelský avatar
Radek 210
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 12, 2011 11:04 am

Re: Kaborkův traktůrek

#351 Nový příspěvek od Radek 210 »

Jo jo...... Vladimír má pravdu, na zadní vývod jedině řetěz. Mám ho svedený mezi dvouma převodovkama směrem dolů. Vzadu v ložiskovém domečku mám přesuvnou spojku s ovládáním přes lanko, takže ten kardan mám vypinatelný. Pár strojů poháněných vývodem mám a jsem spokojen s řetězem.

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#352 Nový příspěvek od kaborek »

Řemenici chci, protože má tichší chod a když se něco sekne tak je šance že proklouzne, samo dá se to řešit i jinak, střižené kolíky atd.Ví zde někdo otáčky poloosy u motoru peugeot 1.9d, aspoň přibližně?

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kaborkův traktůrek

#353 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...jestli řemen , nebo řetěz , to musíš stejně rozhodnout sám . Ať tak , nebo tak , přeji ať se daří .

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kaborkův traktůrek

#354 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ono jde to i klinakem , ale i TKcko (14koni) u origo rotavatoru jich ma 4 ks :vysmech:
13 klinak , ale 4x. Pak to funguje. Jo a je to v tzv. motorove zavislosti.
Vice mene jsou to otacky motoru nejakym prevodem snizene. Uz nevim jakym.
Pokud mas nizsi otacky (vetsi kroutak) potrebujes vic klinaku a taky pevnou konstrukci a jeste dopinani remenu.
O tom ze by mely byt z jedne serie (vyrobni uchylka) se snad ani nemusim zminovat :-/
Takze pokud praskne jeden - mel by jsi menit vsechny.
A jeste jedna vyhoda retezu. Pokut ho menis - staci najit spojku a rozpojit ho a obracene.
Pokud menis klinak - musis ho nekudy navlect. Pokud mas nejakou pruchozi hridel z prevodovky do prevodovky - neco musi ven :vztek:

aroford
Příspěvky: 78
Registrován: čtv čer 02, 2016 3:53 pm
Bydliště: neratovice

Re: Kaborkův traktůrek

#355 Nový příspěvek od aroford »

když máš na první převodovce 5ku+diferencial=cca4x pomalejší otáčky
Je nás na světě hodně a každý je jinak hloupý.

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#356 Nový příspěvek od kaborek »

Tak už je mi to jasné, že náhon pomocí řetězu.A další je výpočet převudů, asi jak budu moct vezmu hever zvednu dif a budu počítat otáčky a nebo se projedu a budu to vědět na 100%. :)

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#357 Nový příspěvek od kaborek »

Obrázek tohle je převodovka kterou chci dát na pto.Dnes jsem počítal otáčky a na1 mám 75ot/min. Já potřebuji 540ot/min takže 540/75=7,2 a asi budu potřebovat převod 1:7,2 počítám správně?Jenom řetězem se mi zdá ten převod nějak velký.Nevíte z čeho je ta převodovka?

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#358 Nový příspěvek od kaborek »

Tak něco jsem sehnal a zjistil jsem že mám slabé čerpadlo 16l.a 8Mpa.tady je foto. ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#359 Nový příspěvek od kaborek »

To jsou nové komponenty, jenom to zase spasovat. Nějak mi blbne net :)

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Kaborkův traktůrek

#360 Nový příspěvek od kaborek »

ObrázekObrázek Pánové víte jak se dá zvýšit tlak pomocí regulátoru na čerpadlu co je na obrázku? Díky za rady. Jo a taky kde zapojit manometr tlaku.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“