šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3001 Nový příspěvek od Atlan »

Preto mam 20ks vrtaku 2 a 2,5mm,ta 2. 5 je ubiverAlna aj na zavitnik 3mm.
Navyse ked lieta pinola v obale navrtavak ti nepomoze, ale dulcik ano.

Vyhoda lietajucej pinoly, sama sa trafi do jamky, nevyhoda ked sa vrtaju dlhsie diery.
Zase na presnej vrtacke je oprus posuvat 4kg sverak aby vrtak bol nad jamkou alebo urcenym miestom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3002 Nový příspěvek od oco13 »

vitex píše: stř bře 03, 2021 4:15 am
JardaCNC píše: úte bře 02, 2021 3:40 pm Chlapi oboje funguje. Jen to stoji peníze.
Naučte se brousit z ruky a ještě vrtáku stensit tzv fazetku.
Pak nepotřebujete ani jeden z těch "navrtavaku".
Snad příčný břit a ne fazetku.Hoši,musíte se ještě moc a moc učit.A pokud neumíte nabrousit vrták na střed,nebo jste slepí jak já,tak stačí předvrtat otvor o pár mm menší a finální dovrtání udělat opatrně potřebným vrtákem.
Hej ten priečny brit, nejako sa mi to vymenilo :-/ sorry. Víťo a ja to tak robím odjakživa, s tým predvrtávaním.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3003 Nový příspěvek od oco13 »

Keby som prelistoval túto tému , tak niekedy pred asi rokom možno viac som kúpil na Morave staršiu zváračku. Klasická trojkombinácia mma-mig-tig. Nevedel som nastaviť COčko, tak som ju nasratý zatlačil pod šopu. Dnes som ju zase dotlačil do dielne a začínam sa na staré kolená učiť. :zapomel: CO ešte nie , som rád , že sa mi podarilo nejako pozapínať a rozchodiť bazické elektrody. :D
edit : normalne mi to ujo gúgl našiel
oco13 píše: pon úno 03, 2020 7:21 pm bol to typ WU 251 výrobca Kovoplast Nitra a posledné kusy boli vyrobené v roku 1991. :typek:
Britte - to je ako s kofolou - keď ju miluješ niet čo riešiť. Aj keby som chcel zavariť len tú jedinú kolajnicu, tak ho proste v tej dielni mať budem. A o rok je na zozname prianí dospelá stlpovka. 8)
Edit. teraz som volal s pánom a WU 251 je volná a rezervovaná pre mňa. Takže štvrtok bude výlet do Frydku Mistku. :typek:
Čarlsi odkedy som zvaril vidle na traktor tak všetko nad 20kg mám na paletách. 8)
Bolo to skoro presne rok aj mesiac dozadu , a už vtedy som sníval o stlpovej vrtačke, tak dúfam, že už sa jej dočkám. :typek:

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3004 Nový příspěvek od pepanek »

Oco nevím na co ti to bude ,stejnak budeš dělat jenom díry :)
Stejně můžeš dělat díry něčim levnějším, ale tebe by to stejnak nebavilo 8)
A´t tě to vyjde a slouží, a máš pro to využití
Ahoj

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3005 Nový příspěvek od oco13 »

Nič lacnejšie 32mm dieru nezvládne. A ak je napísané 32 tak ono to dá aj 40, verím tomu. :smich:
Lídl je vraj do 10 a u mňa vrtá 16 a ešte dostane aj vynadané - nevďak vládne svetom :typek:

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3006 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco keby si pozeral rusakov na youtube tak si pozvaras podla nich z masivneho kusu podstavec+ zvyslu ruru,ci hrubostenny jakel + drziak a na to kupis pomalobeznu polsku alebo rusku vrtacku co nie su na nej este vytrepane loziska a na tvoje vrtanie bohate staci a stalo by ta to par supov a kutenie na par vecerov :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3007 Nový příspěvek od oco13 »

Rusov dosť často pozerám a 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3008 Nový příspěvek od oco13 »

Upratoval som drevo :typek:

Bag som otáčal kvoli ručnému paleťáku, ktorým som ho zasunul pod strechu. Mám to tam všetko na milimetre. :pistol:
Obrázek nevidel som toto už u Vladimíra?, ale čo už , keď musíš, tak musíš :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3009 Nový příspěvek od ota »

Oco dávej pozor na ten pes! Chudák valil pryč aby náhodou nemusel valit bag na zádech! :vysmech: Kdybys potřeboval další prázdné vaky napiš, až by Jsi jel kolem můžu Ti je zajistit. Takové ty od obilí. Pěkné jednou použité. Teď jich po jaru od seťí bude. To jen kdyby Jsi měl potrhané a opravoval je.
Včera mi volal kamarád. Má za barákem topoly. A už bylo třeba je vykácet. Dělal to sám. Začal v listopadu a minulý týden konečně skončil. Měl tam asi 350 kubíků štěpky. To štěpkoval pán na hromadu a pak to odváželi. Nechal si několik větších kmenů. Asi prej 50 až 70 kubíků má na hromadě. Půjčil si na to UNCčko. Jinak by to asi nedal. Povídal, že nejhorší bylo bláto. Uncčko nechtělo jezdit v tom marastu. Ale pak to přimrzlo a bylo to paráda. Konečně to má prej hotové. Teď ještě poklidit po těžbě a může to narůst znova. Myslím, že ty plantáže má odstupňovaný po letech vedle sebe asi 4? Přesně nevím. Ale jednou jsme u něho byli v létě na oslavě a sedělo se uvnitř toho topolového lesa. Protože tam bylo uplně nádherně. Na place valilo sluníčko a mezi topolama krásně chládek. A co mu tam rostlo hub! Škoda že je nejím! :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3010 Nový příspěvek od oco13 »

No nazdar kamarád, že si aj ty sem zablúdil. 8)
Bagov mám dosť , naposledy som bral od mäsiarov - majú v nich sol na konzerváciu. Čo je zaujímavé neviem už zohnať malé bagy, pred rokmi som na ne natrafil - rozmer je 80x80x80cm a sú super lebo sa s nimi dá vojsť až ku kotlu, ale odvtedy nič. :-/
Pes je už na traktory tak naučený, že až ja niekedy zíram uskočí až keď je koleso už tri centimetr od neho.
To video som točil aj preto, že minule bola debata prečo mi padali bagy z vidlí - ten schod ako idem hore by neustál žiaden bag ani paleta, preto mám na vidlách ten zobák.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3011 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi od kolko centimetrov začína podrývanie ? aby som vedel :-/ Niečo som zosmolil a išiel to skúšať na nikdy neobrábanú zem :pohlavek: Dá sa povedať že som skúšal podrývať 50ročnú polnú cestu. Pri 25cm mi to ohlo tretí bod :ano: , tak zajtra ho vystužím a bude druhý pokus :D

Petrol
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 17, 2021 10:16 am
Bydliště: Puchov

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3012 Nový příspěvek od Petrol »

Fúú 😃 to by som videl na Velký Traktor ( 77xx) a viac na rozrobenie , nie na ten tvoj. 1. maš slabý zub ( alebo ako sa to volá😉) 2. aj tak máš na to slabý traktor 😃 😁😁😁

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3013 Nový příspěvek od oco13 »

Zajtra idem po dvoch mesiacoch konečne do roboty tak som ešte vybehol pozrieť džunglu.
Moje topoly Obrázek
gazdinej ovocné stromky Obrázek Obrázek
A tento kúsok ma ešte čaká Obrázek
Aby som neišiel naprázdno tak som postriekal broskyne a nektarinky kuprikolom proti kučeravosti. Kedže neviem ktoré z tých stromkov to sú :pohlavek: tak som postriekal všetky :typek: šak nejako to dopadne :D

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3014 Nový příspěvek od JardaCNC »

Kuprikol ničemu nevadí , jen aby byl postřik účinný mělo by být min. 7°c. Nevím jak je teď u Nových zámků , ale tady jsou 4°c.

https://m.instory.cz/hobby/5405-do-polo ... 2103071756

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#3015 Nový příspěvek od oco13 »

6 :shock: :zapomel: doprdele, ale aj tak ho zopakujem cca v nedelu? dnešná noc mala byť posledná mrazivá.
Mohli to napísať aj na ten postrek. :chytry:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“