šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2941 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi , len také krátke teoretické tliachanie k tej mojej uzávierke 8) Mám zadok z vzv neznámeho typu ale nič velké to nebolo, lebo mám kolesá naširoko a mám 108cm vonkajšok aj s blatníkmi. Malá jašterka má max 12ky kolesá. Keď som traktor kupoval, tak pán mi ukazoval pretesnený diferák, čo opravovali uzávierku. Ja som ju do záberu nepoužíval, len pri zjazde tým mojim kopcom v džungli lebo traktor mal snahu točiť kolesá proti sebe. Teraz som zistil že je zase v hajzli. Ak to všetko pracne rozhodím (a to neviem či to dokážem zložiť) Kolko to vydrží? Moje myšlienky sa uberajú skor k stranovým brzdám , tomu prepínaču čo mala Z30ka. ja viem uzávierka je lepšia, len ja tam mám 24ky kolesá 400kg pridanej váhy a keď sa toyota s 50kw zaprie do toho cez dve prevodovky tak neviem akú to má šancu. :chytry:
To len tak v krátkosti, ked nemôžem moc robiť viac špekulujem. :-/

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2942 Nový příspěvek od saano »

A nieje tá uzávierka len dorábaná?
Pretože ak by bola originál a v dobrom stave tak sa nemôže len tak pokaziť.
To čo pánko opravoval , možno vôbec neopravil ale len na oko spojazdnil.
Keď to rozoberieš a opravíš tak ako to má byť tak tak ťa to musí prežiť.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2943 Nový příspěvek od oco13 »

Ak sa odhodlám demontovať z toho celú zadnú hydrauliku a tých 400kg železa čo som tam napratal ako závažie. Občas sa mi podarí niečo vytvoriť tak že je to na večnosť. Závažie z kolies viem dať dolu len žeriavom, 100kg blok železa inak nezmanipulujem :-/ Ale na jar sa uvidí. Dnes ako som s tým bagom vyšiel na lad tak sa točili obe zadné kolesá a traktor sa sunul do boku.
Idem tiež obvolávať dovozcov či by mi nedoviezli na objednávku tie pásové nastavce.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2944 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Oco, ty sa asi nikdy nepolepšíš :smich: .
Ty ani nepotrebuješ druhý traktor (japonca na pásoch) :tyty: , ty len špekuluješ. Veď to máš jednoduché, v lete používaj čelák a v zime (skôr keď je ľad a sneh, lebo zima tu na juhu niekedy ani nie je) vežu s vidlami vzadu. A keď na ten ľad použiješ trochu popola, ktorý sa u teba istotne nájde, tak nemáš problém :zapomel: A aj budeš mať čo robiť potom, pozametáš ten popol aby ťa gazdiná neškolila :pohlavek:
Inak by si aj ten pásový traktorík mohol kúpiť, aspoň by si nám to tu poreferoval čo a ako. Ale myslím, že dlhú životnosť by u teba nemal, záruka by skončila vo chvíli, keď na neho zavesíš 1tonu :D .
Tú uzávierku môžeš skúsiť opraviť, ale moc by som si od toho nesľuboval. Inak prajem skoré uzdravenie, drž sa :friends:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2945 Nový příspěvek od oco13 »

Jasné že špekulujem. Veža aj vidly sú fajn, len budem musieť na ne dorobiť ten zobák čo mám na vidlách na čeláku. Pri manipulácii mávam často bočný náklon asi ako keď si jedným kolesom na obrubníku. Pevná klietka problém nemá, ale bigbag sa už prekotí na bok. Kým som nemal ten zobák, tak som zbieral každý druhý žoch. :-/
Tie pásové nadstavce sa mi proste páčia a verím že by šli dopasovať aj na domadel. :typek:

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2946 Nový příspěvek od sferos »

Myslim si, ze sa nedoplatis, a budu zbytocne. :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2947 Nový příspěvek od oco13 »

Takže po telefonickej konzultácii u dvoch predajcov , je to slepá ulička. Staršie v Japonsku nie su (tie pásové nadstavce) a nové by vyšli na 4tisíc eur.
Sferos - prečo myslíš že by boli zbytočné? Moj dojem je že trakcia oproti kolesám by mala byť lepšia. Inak nikto ste sa tu nevyjadrili k hrotovým reťaziam. na lade by mohli pomôcť.
Ešte k tým nadstavcom - je to jednoducho vymenitelné za 24ky kolesá. Tie už vedia dodať k traktoru. A myslím, že ani cena pod 5t nie je až tak smrtelná. :typek:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2948 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Však práve cena tých pásových nástavcov :shock: . Aj keď japonec s tými pásmi by mohol dobre poslúžiť 8) , ale nie tebe, ty by si ho polámal :pohlavek: .
Hrotové reťaze neviem posúdiť, istotne nie na suchý asfalt alebo betón. Ak by ťa to bavilo nasádzať :-/ .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2949 Nový příspěvek od palobobo »

OCO: z reťazami ta nič nezastaví len potom dačo urveš lebo ta váha toho kocúrika a plus ten výkon motora a je zadelano na problém..... Ideš do toho daj reťaze a uvidíme ani dolu kopcom ta nebude šmýkať.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2950 Nový příspěvek od oco13 »

Veď to je to čo ma na traktoroch najviac baví -polámem - zosilním a už sa teším kde to povolí. :typek: Ako deti sme mali Merkur a ja som si to preniesol na traktory. Džungla a sad sú len taká vonkajšia zásterka mojej skazenej duše. Ak by som si znova postavil motokaru a brkal po dedine tak som za debila, keď brkam s traktormi tak som pracovitý chlap. :D
Ale tá Kubota mi fest vrtá v hlave.
Pali - kocúrik má cez tonu , 400kg na čeláku bez závažia v ramenách na suchom podklade v pohode dá. Na tom lade bol ako rolba. :typek:
Edit - a tieto parametre má pri celkovej šírke 108cm , takže medzi paletami 120cm je ako jašterička 8)

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2951 Nový příspěvek od palobobo »

no veď preto vravím že dačo urveš lebo reťaze toľko neprešmyknú a ty dačo urveš. :smich: :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2952 Nový příspěvek od sferos »

Ahoj, myslím si, že celý tvoj problém je mála šírka strojov, čím užší stroj, tým vratkejší a náchylnejší na prevrátenie. Mám kamaráta v Chotíne a ten ma tiež všetky doma robené traktory úzke. U vás je to tým, že to bolo stavané do vinohradov a nie do hory. Jeho svokor zomrel pod jedným s jeho strojov, keď sa prevrátil.

Všetko prispôsobuješ úzkym vchodom. Skôr by si mal rozmýšľať, či by sa nedali rozšíriť prístrešky Ja som mal tiež prvý traktor úzky 86 cm, aby som preliezol cez bránku. Aby som mal trochu stabilitu, otáčal som kolesa, ale bolo to o ničom. Párkrát som sa prevrátil a keď doslúžil, tak som si povedal dosť. Traktor musí mať stabilitu.

Aby som dával 4 tisíc € za pásy, tak sa radšej prispôsobím času, kedy idem čosi robiť a peniaze využijem na rozumnejšiu vec.

Už nie si najmladší, počítaj s tým, že terajšia kríza môže trvať ešte viac ako rok, aby si nemal potom existenčné problémy. V NZ mrzne raz za 10 rokov.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2953 Nový příspěvek od oco13 »

No prevrátiť som sa ešte neprevrátil, klbaka som položil na bok, ale bolo to viac menej úmyselne. Viem že 4ka za pásy je privela , ale 4ka v nejakom celkovom ponímaní nie sú strašné peniaze. Ja verím, že behom pár rokov dotiahnem domov uncčko a tam musím počítať s sumou okolo 8 a viac tisíc. Tej šírky strojov sa vzdať vobec nemienim, ak by som od toho upustil tak možem kupiť zetora. Vysokozdvižky majú bežne šírku meter, a aj japonci sú metroví. Junior keby mal predný náhon tak je nezastavitelný.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2954 Nový příspěvek od palobobo »

UNC je pic...na pre teba je široké viac ako 1,5 metra. a to budeš mat len tankodrom doma. a keď ho zohreješ a nebude pojazdy v poriadku čo určite nebudú tak ten kopec smerom hore ani nevídeš. A može byt aké chce UNC060 tak je to jedna veľká olejnička. Okolo stavby bolo len dovtedy doma pokiaľ sa nezačalo robiť okolo domu úpravy a išlo preč.... šmykom všetko rozrýpeš

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2955 Nový příspěvek od sferos »

Vsetko je to relativny pojem, len ci sa vratia naklady. Ked to prepocitas mozes kurit plynom. V 60-ke zistis ze zdravie je v pr..li a potrebujes dve palice a zgeneralkovat svoj podvozok, ale s tym uz nic nenarobis :-/ :friends:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“