ZETOR-couvající ještěrka

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#16 Nový příspěvek od felix »

Dík za pochvalu,budu se snažit něco zveřejnit...

12.7.-testování mého nového výtvoru...
Přílohy
06.JPG
05.JPG
04.JPG
03.JPG
02.JPG
01.JPG

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#17 Nový příspěvek od pawka »

mo coment, uz jen teleskopický vyložník
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Vlada
Příspěvky: 496
Registrován: stř lis 19, 2008 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#18 Nový příspěvek od Vlada »

to mi děláte naschvál,další krásně propracovanej traktorbagřík,a já tu svojí konstrukci takhle doprasil.nezbývá mi než jenom chválit,chválit a chválit smysl pro detail a zručnost
kluci těd ruku na srdce,už to tady na foru přestává bejt obyčejný samo domo jako dřív,všechno je jako seriovka,kam se poděly naše funkční ale ošklivý a levný domoroby?to samozřejmě myslim v dobrym.
jen tak dál,posouváme latˇku vejš (bohužel pro nás bez možností) :)

super stroj gratuluju :pohar:
neuznavam slovo "nejde",všechno jde něco holt na h....

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#19 Nový příspěvek od DAFcif »

Jako všichni ostatní zírám v němém úžasu :shock: :shock: :shock: ! Zbývá rozmnožit výkresy a zahájit sériovku... 8) . Moooooc pěkné!!!

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#20 Nový příspěvek od felix »

DAFcif píše:Jako všichni ostatní zírám v němém úžasu :shock: :shock: :shock: ! Zbývá rozmnožit výkresy a zahájit sériovku... 8) . Moooooc pěkné!!!
Díky za slova uznání ale žádné výkresy nebyly,všechno od oka a z toho co dům dal,pístnice by stačily určitě menší ale dal jsem tam co jsem náhodně a hlavně výhodně koupil,hlavně si ale nemyslím že by to nikdo jiný nedokázal,jsou kousky které jsou tu k vidění,které bych asi nesvedl.... :nene:

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#21 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

přemýšlím jak bych ti to ohodnotil ale nic originálního mě nanapadá - prostě toto je nádhera 8) 8) a jezdil bych s tím po výstavách pro seriovou techniku aď výrobci vidí jak se staví nádherné stroje doma prostě toto je dokonalé 8)
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#22 Nový příspěvek od artemio »

Tohle je celkově pecka 8) :

Šlo by ještě nafotit jak je udělané vyklápění opěr a uchycení podkopu? To opravdu drží jen na tom účku, nebo jsem něco přehlédl? :zapomel:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#23 Nový příspěvek od felix »

artemio píše:Tohle je celkově pecka 8) :

Šlo by ještě nafotit jak je udělané vyklápění opěr a uchycení podkopu? To opravdu drží jen na tom účku, nebo jsem něco přehlédl? :zapomel:
Podpěry se rozpírají jednou pístnicí,nevýhodou je že se musí před prací nasadit,nějak se mě tam už nic jiného nevešlo,podkop se posunuje po účku a při najetí doprostřed se kvůli stabilitě uchytí držákem nahoře pod rozvaděčem.Posunování se provádí pístnicí otoče.
Přílohy
P1010108.JPG
P1010102.JPG
P1010101.JPG

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#24 Nový příspěvek od DAFcif »

:shock: :shock: :shock: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#25 Nový příspěvek od Eky »

To se mi moc líbí !!!! docela rád bych to okoukl na videjku va akci.. 8)
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#26 Nový příspěvek od artemio »

To posunování pístnicí otoče to je dobrá vychytávka, 8)
To nasazení jsem z fotek odhadl, nešlo mi do hlavy jak se to tam může vejít na tak malý prostor. Udělat malý kompaktní stroj, je daleko těžší, než když máš spoustu prostoru. :prace:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#27 Nový příspěvek od felix »

artemio píše:To posunování pístnicí otoče to je dobrá vychytávka, 8)
To nasazení jsem z fotek odhadl, nešlo mi do hlavy jak se to tam může vejít na tak malý prostor. Udělat malý kompaktní stroj, je daleko těžší, než když máš spoustu prostoru. :prace:
Ještě jednu fotku,kde je lip vidět to uchycení.
Přílohy
P1010107.JPG

minsammler
Příspěvky: 60
Registrován: pon srp 05, 2013 10:46 am
Bydliště: Cítoliby
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#28 Nový příspěvek od minsammler »

To je pecka, jsem rád,že nejsem sám, kdo si udělal radost s bagříkem. Já jsem si ještě předělal ty 4 páky na dvě, takže se mi to při kopání neplete. Jinak to máš fakt nádherně udělaný. Jestli jsi to taky dělal všechno na koleně, tak klobouk dolů. Já mám jen flexu, invertor,soustruh a sloupovou vrtačku. Musíme se spolu potkat, myslím, že si máme o čem popovídat.
I práce zkurvená, ale dobře natřená, je krásná

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#29 Nový příspěvek od felix »

Asi jsme stejného názoru na věc,i já jsem svůj bagřík dělal taky spíš pro radost a ne pro potřebu hrabat se v zemi někde na melouch,ani nevím kdy ho vlastně budu potřebovat i když mám barák na vsi s velkou parcelou.Slyšel jsem i názor"na co ti to bude",ale člověk přece nemusí mít všechno jenom na něco...dost lidí možná nepochopí tu radost kutila když všechno funguje jak má,lahodí to oku a navíc stvořené vlastníma rukama a ne koupené,koupit něco hotového umí každý blb,pokud na to má...
Pokud jde o vybavení dílny,tak jsi na tom líp,co já bych dal za soustruh a stojanovku...mám jen ruční nářadí,svář.CO2 a plazmovou řezačku,bez té by to bylo horší,takže platle jsem si sice nařezal ale díry a čepy do nich mě musel udělat kámoš ze vsi.
Přeju hodně úspěchů v dalším kutění! 8)

minsammler
Příspěvky: 60
Registrován: pon srp 05, 2013 10:46 am
Bydliště: Cítoliby
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#30 Nový příspěvek od minsammler »

Já ho používám i ve firmě, když sekám trávu, tak to dávám do přední lžíce a vyvážím na kompost. Mám půlhektarový pozemek, tak bych se naběhal. Plocha trávy není zas tak velká, ale ke kompostu je to daleko. v zimě zase uklízím sníh, ale hlavně mám radost, že se mi to povedlo a všechno maká. Super je ten hydropohon. Až bude okolo tebe traktoriáda, napiš mi a sejdeme se tam a uděláme trochu rozruch.
I práce zkurvená, ale dobře natřená, je krásná

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“