Pattův Pochystátor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pattův Pochystátor

#136 Nový příspěvek od patt »

Ahoj, tak jsem si dovezl domu další projekt na zimu :D A to protiběžnou kosu busatis. Teda nevím jestli přímo výrobce busatis, nicméně je stejná jako mají busatisky. Kdyby jste někdo věděl co je to přesně za typ, byl bych rád :) Jinak má záběr 190cm :shock: to je opravdu už megakosa na muj malý traktůrek :D Výkonově bych ji měl zvládnout přes hydromotor, tak snad bude dobrá, zkrátit se dá vždy :D Mám v plánu ji naroubovat na rám tažený sekačky žtz183 kterou tu mam ještě jednu v kopřivách která byla původně na díly k té první lištovce co jsem renovoval :D Protože do tříbodového závěsu bych tu 190cm kosu určitě nedával, to bych se bál, aby mi nepřevrhla traktůrek :vysmech: To asi ne, ale byla by to už dost velká páka na ramena atd, takže ta tažená, nebo polozávěsná jak tomu říkají bude dobrá že má vzadu kolečko a váha a páka kosy se rozloží a nebude to znát.
Jinak kosa vypadá docela pěkně nezničeně, žabky ok, převodovka asi také, chce ji to komplet rozebrat, vyčistit a znova namazat, bo sice je celá mastná, ale plná bordelu a kosa jde ztuha.

Ještě jsem měl zálusk na jeden rozmetač minerálních hnojiv - abych mohl na jaře ledkovat louky trochu kulturněji než jezdit s vlíčkem a za jízdy rozhazovat lopatkou ledek po louce :D opravdu super zážitek :-/
Uvidím jestli zbydou koruny na rozmetač, ale kdyžtak počkám, třerba se naskytne něco za cenu šrotu :D
Jo a ještě bych chtěl rozmetadlo na klasickej hnuj za malotraktůrek, bo opětovně vidle a hektar louky to je fuška :D

Jinak otavy mám usušené uklizené, tak zase příští rok :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Pattův Pochystátor

#137 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...tohle bude jiná káva !

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Pattův Pochystátor

#138 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...možná jsi toto už viděl , ale jen tak pro inspiraci .



...sehnat něco u nás v odpovídající velikosti je dost problém . Agrostroj něco za TK vyráběl , ale před 50 léty

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pattův Pochystátor

#139 Nový příspěvek od patt »

Ahoj, tak jsem si dotáhnul domu další věc na traktůrek :typek: Rozmetátor umělých hnojiv, typ nevím, ale má to nádobu o objemu 300L, rám je dodatečně žárově zinkovanej, pohon přes orbitální hydromotor - objem zatím nevím(není štítek), ale doufám, že to bude OMP25 - 25cm na otáčku - to mi totiž bude krásně sedět na můj danej průtok od čerpadla. Kdyby měl hydromotor větší objem, bude mít nedostatečé otáčky.... Tak mi držte palce, v tejdnu mi přijdou nový rychlospojky, abych připojil hadice a otestuju to :D

Jinak chtěl bych s tím rozmetat i dolomitický vápenec na louky, bo je mam celkem kyselý a nic moc tam neroste a nikdo to nikdy nevápnil.... Dalo by se koupit granulovaný vápno, ale to je o dost dražší... Tak uvidíme co to bude dělat :D Asi velkej bordel :D

Můj plán je že teď na louku navozím koňský hůj, protože už tu mám za rok docela velkou hromadu, pak vezmu brány a rozprostřu hnuj bránama. Uvažuji, že zkusím hrotama dolu že by se mohl hezky rozmělnit a trochu alespoň hnuj zaříznout do země, ale to vyzkouším co to bude dělat :D No a brzo na jaře bych mohl vyzkoušet rozmetač a sehnat vápenec a srovnat PH. Potom bych mohl ještě trochu rozmetat ledek kterýho mam ve stodole půl tuny, abych dodal rostlinám dostak dusíku - hnuj toho moc nemá...
Kdyby měl někdo rady, nebo připomínky, co bych měl udělat jinak, nechám se rád poučit :)

Obrázek
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pattův Pochystátor

#140 Nový příspěvek od Ondras83 »

ten hnuj bych nedelal, nerozlozi se a vsechen dusik stejne pujde do ovzdusi a ne do zeme

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Pattův Pochystátor

#141 Nový příspěvek od Shrek »

Malinko se do toho vložím. Kolegu někdy v prosinci nebo lednu chytil pracovní zápal, vzal rur5 a jal se vozit na louky hnoje. Na jaře jsem mu to pomáhal vláčet lucnima sitema nebo Jaxe to jmenuje. No to bylo strašný, všude na loukách kusy hnoje. Byli jsme rádi když se to tak nějak rozdrobilo a nelezelo to jak hromada hnoje. Ty nové rozmetadla, co dělají jen takovou jemnou drť z hnoje, tema asi jo. Ale stará mrcha ta na to nemá, nerozprasi to a ty kusy nezetleji.
Tak abys nebyl zklamanej...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pattův Pochystátor

#142 Nový příspěvek od ota »

Dříve když jsme ještě sedlačili tak se vozil hnůj na louky, zahradu. První bylo pole pod brambory slamnatej, a pak trochu pro obilí a nakonec co zbylo na trávu. Tam co jsme sekali trávu jak na krmení, tak na sušení. Hnoje bylo dost. Ale kravskej a od prasat. Uleželej hutnej. Na hnojništi byl tříděnej letošní, loňskej a předloňskej. Samo že RU 5, nic jinýho nebejvalo. Je třeba si trochu ubrat na posuvu řetězů, jinak to hází ty hroudy. Jezdil jsem pomalu a dost plynu. Z jara uplně brzo co se dalo vjet na louku tak smyky a usmykovat. Rozdrtilo to zbylé hrudy hnoje. Smyk se dával ,,natupo" aby neryl. Pak se potahaly brány. Hrotama nahoru. Když to vezmeš hrotama dolů, je to masakr. Jak pro brány a traktor tak pro louku. Zkoušeli jsme to ale je to vhodný tak pro louku, kde 20 let nikdo nešáhnul. Potrhat mechy a bordel. Ale na udržovanou sekanou loučku je to peklo.
Ledek jsme házeli jen jednou. Od té doby nikdy. Záleží u těhle věcí jaký bude budoucí rok. Jestli mokrej tak máš hnojením na průser zaděláno nato tata. Děda taky pořát je potřeba tomu ,,dát". Takže se dalo. No a pak byl mokrej rok a tráva podehnila než by se kdo nadál. Po ledku narostla hustota že to rotačka nechtěla protahat mezi bubnama. Podehnilí a hlevně to ještě lehlo. Strašná práce s tím a senu z toho hnus. Od té doby se už nikdy ledek nedával. Hnůj na zimu jo. Ale to bejval ještě sníh a mrazejky. Ne jako teď. Hroudy přemrzly a pak se rozdrolily z jara jako by to byla hlína tím smykem. Taky jsem laik ale chvilku jsem se u toho nachomejt doma. Je to taková sázka do loterie pořát. Uděláš to dobře a ono přijde mokro, sucho nebo co a je to uplně jinak. 8)

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pattův Pochystátor

#143 Nový příspěvek od patt »

jasný no, co já se starám o pár malinkých luk, tak podleh pH metru jsou kyselé, nic moc tam neroste, nikdo to nehnojil, nevápnil a já tam 2x ročně sekám na seno, takže už bude dost vyčerpaná a chce ji živiny vrátit zpátky. Ten hnůj vím že když rozházím a nezapravím do země, tak dusík z toho vyprchá bez užitku do vzduchu, ale co s tím jinak? :D A alespoň trochu šance, že se přes zimu trochu rozloží? nebo raději nabídnout at si to zahrádkáři odvezou a nemít s tím starosti, který nepovedou k užitku?

Musím se teď nějak rozhodnout, protože buď bych teď na podzim hnojil koňským hnojem a brzo na jaře vápnil, popř. potom ještě trochu ledkoval a nebo teď na pozdim vápnil a na jaře ledkoval. Ledek tu mám LAV27.

Vápenec na zvýšení PH budu muset někde sehnat. v zahrádkářských potřebách maj 20-40kg pytle, ale to je dost drahý, tak jedině do nějakých agro potřeb, kde to maj ve velkým množství a lepší cenu. Nemáte nějaký tip kde to sehnat v okolí Kladna, Prahy?
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pattův Pochystátor

#144 Nový příspěvek od patt »

Ahoj, tak jsem uprvil nový obraceč sena Fahr KH20D a zkusil jak to bude makat. Obrací to super, nahrabuje spíš nenahrabuje - asi moc velké otáčky a jemné otavy. Možná by to chtělo průtokovej ventil pro snížení otáček hydromotoru, alůe já ho stejně budu používat jako obraceč a k nahraování asi zkusím sehnat sluníčka :)

Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

špalek
Příspěvky: 314
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: Pattův Pochystátor

#145 Nový příspěvek od špalek »

Ahoj, mám taženej čtyřrotorovej obraceč a myslím si, že ta šikmá poloha stroje je na odhození trávy od meze, akorád musíš tou aretací natočit kolečka do směru jízdy. Abys nehobloval gumy. Já mám pod rotorama stavitelné tři polohy koleček. Rovně, vlevo a vpravo. A když pootočím kolečka tak se celá mašina natočí a když jedu tak odhazuje od kraje louky a nehází to do keřů a na mez. Tak objedu celou louku jednou dokola a na druhou jízdu srovnám kolečka rovně a pak už jezdím pořád dokola. Akorád bacha, tou první jízdou si hodíš část sena na neobrácené a tak musíš tou druhou jízdou jet už v tom obraceném abys to měl vše obrácené. L

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pattův Pochystátor

#146 Nový příspěvek od patt »

tyjo díky, to dává smysl. Já původně myslel, že natočením bude oraceč nahrabovat, že bude mít tendenzi házet do strany do řádku, ale nějak mi to nešlo, původní majitel co mi obraceč prodával a měl ho od novoty, tak říkal, že je to poloha na nahrabování, ale že to s tím nejde. Takže to bude tak jak říkáš, což je super. :)
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Pattův Pochystátor

#147 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...než jsem se stačil vymáčknout k tomu obraceči , kolega byl rychlejší . Jo a taky vše nej k narozeninám ! :pivo:

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pattův Pochystátor

#148 Nový příspěvek od patt »

Díky, jinak dnešní sváteční a narozeninový den jsem oslavil řádnou prací :) Přehazování hnoje na nové místo a nakládání do vleku, ruční nakládání to už nikdy! :D Potom jsem pokračoval v renovaci koňského přepravníku, oprava brzd na autě a potom to nejméně zábavný uklízení všude okolo :D A včera ještě sečení poslední vojtěšky a jetele a nějaké stařiny, takže práce habakuk :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pattův Pochystátor

#149 Nový příspěvek od patt »

Tak mám video z otav, koukněte jak to ty jemné a krátké otavy kope před sebou, nějaké tipy jak to vylepšit?
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Pattův Pochystátor

#150 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...velké řezačky , protože mají velký průměr sběrače , používají takový válec . Není nijak poháněný , jen se odvaluje . Co Ty na to ..?

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“