CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12646 Nový příspěvek od hobr »

Také bydlím "na dědině", sice tu je asi 1300 obyvatel, ale je to dědina. K doktorovi 4 km, do Brna 25 km. Bydlet ve městě - ani náhodou, mám to nastavené jak Ota.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12647 Nový příspěvek od vitex »

To už je tak v zádeli,že se tady háže miliónama?My začali s manželkou a dětmi stavět na vlastním pozemku v roce 2004,kdy mě bylo 45 roků,děckám okolo 15 let a postavili jsme barák jak malou sokolovnu za necelé dva melouny.Je pravda,že za 5 let jsme bydleli ale dodnes nemáme vydlážděný vjezd do dílny,což není vůbec podstatné.Děcka přišly o nejlepší roky svého života ale to se nedá nic dělat.Dnes si užívají a dědek to pomalu dodělává a než zaklepe kopytama,bude vše hotovo.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12648 Nový příspěvek od Čárls »

Tak my máme necelých 200 obyvatel ale sme součást větší obce a navíc na hlavní trase do do Dvora Králový to mám 4 kiláky a do obce k doktorovy cca 3
ale dopravní obslužnost na dnešní dobu skoro exkluzivní 8) Jinak je to 4bytovka a docela slušný obsazení až na jednu rodinku ale to už je o něčem jiném
Ja dnes dělal místo u dřeva přišli kola na polo tak sem přerovnal dřevo a udělal jim prostor na trvalo ve sklepě na jaře pak tam vrazím zimáky zimy sou mírný tak už nespotřebuji tolik dřeva tak se vejdou 8)

Víťzo takle stavěl muj tatík a já 3 roky od 15 neznal nic jinýho než stavbu kluci honili holky na koupadle a já tahal kyble ze studny nebo přehazoval písek svým zpusobem ten barák dodnes nenávidím
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12649 Nový příspěvek od ota »

No nás je tady asi 214 obyvatel. Ale nevím, spadají pod nás ještě tři malinkatý obce, jestli je to dohromady, nebo bez těch obcí. No a celkem tady dávají lišky dobrou noc. Když jdu s hafanem ven bydlím předposlední barák od konce tak možná jednou za rok a to chodím skoro každej den někoho potkám. Nejčastěji Honzu když jede na kole na houby. Jinak nic.
Dneska jsem šel dopoledne na zahradu a tam mám včelky. No ty ale létaly! Není to paráda si říkám? Stál jsem tam před úlama a oni si sem tam na mě sednou. Poňuchají a zase valí dál. Na nožičkách baňku pylu. A šup s tím do ůlu. Hučí si tam, no stál jsem tam dobu a sledoval je. Jak uklízí po zimě v podmetu. V neděli jsem spíchnul ještě jednu budku pro brhlíka, nebo sýkoru. Protože tady u těch dvou štěbetají oba dva, jak brhlík tak sýkora. No přeci se nějak domluvíte ne? Většinou to brhlík vyřeší a udržuje si odstup. Ostatní musejí z jeho rajonu. A on bere jednu, pak druhou budku a nakonec se nakvartýruje do některé a sýkora nemá. Tak jsem v neděli spíchnul další a dal ji na malou zahradu. Už ji tam okukovala. Tak jsem sledoval. Možná spíchnu ještě další a vezmu ji na druhou stranu té malé zahrady. No šlo by to ve městě, v paneláku? Ani bych neměl kde ji tam přidělat. Tady jsem chodil s budkou a hned jsem měl místo. A pak koukám, tady se taky šikla ještě jedna. No asi o víkendu udělám další a přidělám. Chmátnu a mám prkýnka, z dílny maflik, bateriovku šrouby a za chvilku budka je hotová. Paráda, to mě baví. Když to pak vidím že z ní vylétnou čtyři sýkory, brhlíci říkám si, mělo to cenu! 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12650 Nový příspěvek od vitex »

No jo Kájo,jenže děti chtěly každý svůj vlastní pokoj,tak byly nadšené.Do té doby měly společný malý pokojík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12651 Nový příspěvek od Britt »

Vlastní je vlastní o tom žádná. Otázkou je, co si dnešní mladí zvolí. "Bezstarostný" nájem nebo zadlužení a dřinu na vlastním. Co tak vidím, volí raději druhou možnost.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12652 Nový příspěvek od Čárls »

No byt je muj aj 1/4 pozemků a společných prostor Byla to dřív družstevní bytovka a JZd mělo přednost v obsazování Tak sem přišel k bytu když nic nebylo No mám jen jedno děcko a jak povyrostla tak byla obyvací kuchyň s jídelnou a obyvák byl dcerky bylo to bez problémů Horší by bylo kdyby sme měli dvě to už by nešlo takle nás nic netlačilo a vyhovovalo Já byl stejně věčně na rybách až do doby něž si žena vyhodila šeredně plotnu a skončila na operaci No a pak už sem se k rybařině nevrátil nějak nebyl najednou čas a dělal přesčas aby to vše šlo jak má takže skoro každou sobotu v práci aj i v tejdnu No kde bych sehnal čas na barák a ostatní Navíc Polovička nechtěla Na to aby člověk stavěl nebo koupil barák musí být dva a oba chtít
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12653 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše: stř úno 24, 2021 9:56 pm Vlastní je vlastní o tom žádná. Otázkou je, co si dnešní mladí zvolí. "Bezstarostný" nájem nebo zadlužení a dřinu na vlastním. Co tak vidím, volí raději druhou možnost.
at tak nebo tak pokud nezdědí jsou odsouzený platit :-/ a i ve svým pořád něco platíš :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12654 Nový příspěvek od Britt »

Ale nikdo tě nemůže vyhodit na ulici. Podívej se na ceny nájmů a ceny hypoték. Jsou skoro stejné, tedy aspoň tady u nás. Raději ty peníze investuji do vlastního, než někomu do chřtánu a stále nade mnou bude viset hrozba vyhození na ulici.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12655 Nový příspěvek od Sadra17 »

to sice nevyhodí ale to máš elektriku vodu, plyn, sehnat topení na zimu tu a tam se něco rozbije tak oprava atd...
malej traktorista v malým traktoru

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12656 Nový příspěvek od duchodce »

To máš pravdu,ale pokud se ti stane že tě vyhodí z práce /teď se moderně říká ,že se optimalizuje/ tak barák s opravou všeho snad kromě střechy počká. Kdežto nájem nepočká a za chvíli jsi v dluhové pasti. Na to máme přesně postavené zákony /a občas blbé lidi/ a uchystané hyeny .....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12657 Nový příspěvek od Čárls »

To je pravda bydlet v najmu to bych nechtěl ani omylem JJen je jedna hrozba že se jedno změní osazenstvo a nikdy nevíš kdo bude za souseda ale zas je to jak v baráku a blbej soused vedle co buzeruje že sekáš v sobotu trávu a on přijel na chalupu si odpočnout to bylo jeden čas u našich a abych řek pravdu moc nechybělo a zavřeli by mě jak sem byl vytočenej no naštěstí mam doma a já s tátou venku zavolala poliše a souseda uklidnili nakonec to prodal a nyní je klid No o co šlo rozkopal druhý vjezd ze silnice sice se nepoužíval ale byl tam a stoletý Prej mu od nas tam jde voda a podmáčí stoletý barák ale aby si upravil vlastní vjezd aby mu tam nehnala voda ze silnice to ne prej za to muže ten mostek ale zas navíc si ten mostek co měl vjezd udělal sám No otřes to tenkrát bylo prajz hloupej :pohlavek:
Nájem jen fond udržby a elektrika to musíš taky platit pokud si v baráku Vodu máme vlastní a topení v baráku taky musíš zaplatit takže muj najem sakum pikum sou necelý 4 litry to samý máš pokud máš barák elektrika a topení taky musíš zaplatit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12658 Nový příspěvek od vašík »

Hurá konec lázní konečně po 28 dnech doma. 8)

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12659 Nový příspěvek od padesátka »

Já tedy už včera vypulíroval kiu dalo mi to skoro celý den práce umýt,vysušit,přebrousit(v mrazech jsem to psychycky nedal a zajel na myčku)samozřejmě poškrábanej lak detailer,keramika+karnauba vosk a vše přeleštit několikrát. No a večer jsem jel pro manželku do Přelouče u Zdechovickýho lomu myli silnici od těch sraček :zly:

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12660 Nový příspěvek od stanik84 »

Ty lidi se totálně zbláznili. Volá mi kámoš, že chtějí hodit v práci vrtačku Volmana V40 - chybí jí jen motor a nějakou brusku 4,5 tuny do šrotu. Bruska plně funkční, jen nevyužitá. Jestli je to velká ploška, jde určitě domů. Takže zejtra vejlet. To je tou cenou výkupu železa.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“