CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6166
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20191 Nový příspěvek od fikejz »

Tenhle byl mnohem menší, vlastně jen takový pařízek. Dospodu naštěstí neměl moc silný kořen, ale kolem do stran bylo šest slušných polínek. Obrýval jsem ho co šlo rýčem a pak kopal sekeromotykou. Mám ji poupravenou po svým materiálem z listového pera. Kořínky do průměru 4cm přesekává při správné trefě jedním seknutím. Tady byly ale jak ruka. Nejhorší to bylo ze zadní a z horní strany tam byly zbytky cihel. A když jsem ho traktorem urval nešlo ho vytáhnout z díry. Musel jsem převázat řetězy dolů a vyndat ho rameny nahoru, pak popojet dopředu. Ještě jsem z něj na závěr okopal trochu hlíny zpět do díry.
Když si uvědomím, že naši dědové klučili les jen s koňmi, nebo kravami...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13202
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20192 Nový příspěvek od Čárls »

Jo a nebo dobejvali pařezy smrku po těžbě na topení pajsrem a sekeromotykou :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8281
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20193 Nový příspěvek od Pavel »

Nebyla dřív na parezi močovina plus nafta a ještě jedna složka a už byl venku jen to udělali puf

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13202
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20194 Nový příspěvek od Čárls »

Používal se ledek atd prostě střelný prach :friends: Vyvrtat díru zapalná šňura bum :smich: Dnes se používají ty silnější dělobuchy ale v bezpečný vzdálenosti bez pomstichtivejch sousedů :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20195 Nový příspěvek od ota »

Kluci babička mi vypravěla, chodilo se na dražby pařezů. Sedláci si vytěžili kousínek lesa a potom označili pařezy a sepsali si lejstro a podle čísel se dražilo. Nejdřív byla ,,obhlídka". Zájemci si prošli paseku a vyhlídli si pařezy co by chtěli. A pak se dražilo. Třeba za 2 Kč pařez počátek a přihazovalo se. Tenkrát to byly jiný peníze ještě. Co zbylo, dražilo se kdo co by dal. A pak sedlák řekl do kdy se musí vše zdělat a začistit po sobě. Kdo by to odfláknul, už by se k dražbě nedostal. Pak se domluvili třeba 4 chlapi a šli zdělávat. Když bylo připraveno půjčili si třeba pár koní a třeba vytáhli pařez, nebo odvezli dom. A to už měli pařezy roštípané na kusy. Tenkrát si nikdo nedovolil švindlovat, nebo být vychcanej, nebo vzít ze sousední hromádky. Příště by nedostal ani oblici.
Jinak kámoš těží ovocnej sad. Od drobného dřeva po pařezy. Je to zadarmo. A ten vedoucí mu povídal, klidně můžete vytěžit celej tenhle sad. Stejně to půjde vytrhat a udělat pole. Už mají letos 4 pořádný fůry.

fikejz
Příspěvky: 6166
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20196 Nový příspěvek od fikejz »

Od hajnýho vydražili na panským kus vytěženého lesa, tam vyklučili pařezy. Potom to museli fest pohnojit a dát brambory, další rok už mohli zaset co chtěli a na závěr vojtěšku a trávu. Pak na tom kusu znovu vysadili les a kolik roků chodili ještě na trávu /sena , než ji stromky přerostli, že už nebylo sečení třeba. No ale měli "úrodu" na cizím a "skoro za darmo" :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

milanhb1
Příspěvky: 400
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20197 Nový příspěvek od milanhb1 »

Tak jsem dopoledne naložil Kubotu na půjčený sklopný vozík i se špalíkovačem
a valil do lesa,skoro na místě mě došlo,že jsem blbec doma zapomněl kardan,
takže v lese složil a mazal domů pro kardan.
Udělali jsme s vnukem dvě hromádky asi jako měl Fikejz na fotce něco přes dvě hoďky.
Sežrali jsme jenom jeden šroub 8mičku-což je spojka a jištění kardanu .
Ze špalíků je taková větší hromádka.Jestli mě napadne,že je budu potřebovat,tak stačí
naložit.Fotky neumím.Jestli je chcete vidět,tak je někomu pošlu ať je sem dá.
Pokud to půjde takhle dál,tak to asi zvládneme bez toho štěpkovače.
Milan

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20198 Nový příspěvek od ota »

Nádhernej slunečnej jarní den. Vzal jsem traktůrek na výlet do lesa. Už mám jednu malou fajfku, zdělaný ulámaný vršky a vynošený na hromádku. Teď zpracuju ten vršek v oplocence a pak ulomenej smrček kus vedle. No a ještě chvíli budu pracovat na té borovici co spadla od sousedů. Naštěstí už není zaklesnutá za náš smrk a slítla dolů. Potom zasadím asi 6 stromečků a doubek co jsem doma vydloubnul u plotu. Tak na zkoušku. Sem dozadu, jsou tu jen smrky. Tak aby i nějakej listnáč tu byl.
Čumkarťák, ale je tu krásně!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jo Víťo už rostou hajzlíci břichovrtací! :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13202
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20199 Nový příspěvek od Čárls »

U nás to je studený fouká z Krakonošova V závětří 10° na větru to ukazuje 2° :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20200 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oto kde máš raťafáka? Ten s tebou do lesa nesmí? Ale asi ne. Dávat na něj pozor, to bys toho asi moc neudělal.
Jinak nádhera.
Já sedím venku pod pergolou a čekám na večer. Jediné co jsem dneska zvládnul, vyčistit kotel, u toho můžu sedět, nacpat maso do sklének a dát zavařit.Hnáta bolí jak čert, ale už naštěstí míň jak včéra. Jo a dvakrát jsem prohrál člověče nezlob se. :D Večer prohraju po třetí. :-/ :vysmech:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13202
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20201 Nový příspěvek od Čárls »

Ján rano dělal řidičák s kočárkem a teď před chvilkou mi Davídek odjel směr domov No umí se ozejvat když se mu něco nelíbí chudák mám s tatou když ho ta vzteklina chytne I Elfina zalezla a vyčítavě koukala co to prej máme doma Hrát se s tím nedá a buď spí nebo si votvírá hubu No ja jen řek to má po mamince a malem sem nežil dva pohledy by mě v tu chvíli zastřelili Mamina a mamina :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20202 Nový příspěvek od ota »

Tomas6 Halius chodí do lesa. Ale jak píšeš, tady by překážel a musel bych na něj dávat pozor. On si v lese hlídá odstup. Ten má nějak zafixovanej a stále ho dodržuje. A je to víc jak na volném prostranství. Jsem za to rád, že umí chodit bez vodítka uplně v pohodě. Už nás párkrát zkoušel zajíc i srna. A Halius se zastavil a jen sledoval. Poté dostal aspoň 4 piškoty. Poslouchá na písknutí a přijde. Na zahradě je se mnou celé půldne. Vydrží tam. Když je tam třeba 4 hodinu tak si lehne, aby na mě viděl a leží si. Když třeba štípeme dřevo, chodí s náma všichni tři hafani co máme. Vydrží tam celý den. Ale pak dojdou dom a gauč to jistí!
Teď sedím na kládách, ještě zřežu jeden štumf do metrů, snosím ho na hromádku, zasadím asi 5 stromečků z domova, pohrábnu trochu plácek, pohodím semínkama a jedu dom. Jak já jsem tu rád, i když zítra mě bude půl Oty bolet. Ale navadí to se vydrží. Mám další dvě fajfky, za vyčištěnou, ooravenou oplocenku a zdělaný dva zlomený smrky. 8)

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20203 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já jsem počítal že dneska půjdu ještě řezat nějaké lésky do hráze. Jsou tam dvě nebo tři hnízda, byly by z toho tak dva kubíčky špalíků. A leda ta prd. Za týden už to bude zelené....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20204 Nový příspěvek od vitex »

Oto,tak tyhle břichovtáky bych nevzal do huby ani já a to sežeru všechno kromě čínské pomsty.
Dneska jsem porval práce za čtyři ale vypisovat to nebudu,protože to by byl román 10x delší,než píše Ota.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20205 Nový příspěvek od ota »

Víťo v nástrojárně se mnou dělal chlápek a ten říkal, že asi 10 druhů hub je jedovatejch. Jinak všechny ostatní jsou jedlé. Akorát se musí vědět co s níma. On to měl od jeho táty. Jeho táta byl tremp a kolega od asi 5 let jezdil s ním. Celé prázdniny byli venku. Jedli co kde rostlo. Starej uvařil jídlo z kde čeho. Už jsem tu psal, Pepík jel na chalupu na houby. Dovezl plnej košík hub. A Šána ten košík vysypal na ponk. A přebíralo se. A našli jsme jen třeba dvě nám známé houby. A že ostatní prašivky! A Pepík ty tohle je do omáčky, z téhle do polévky. Tyhle se musí usušit, tyhle naložit do mléka, atd. Zpracoval všechny. Kolikrát donesl ty hnusně vypadajíci kačenky a druhej den z nich přinesl uvařené jídlo.
Jo a Víťo 98% příspěvků píšu v mobilu. A rovnou strkám čumkarty. Ani počítač kvůli tomu nezapínám. Pár písmenek nadatlovat, trvá to chvilku.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“