CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13021 Nový příspěvek od oshurty »

Obrázek Obrázek

Vibrační síto na kompost - pohon vrtačkou přes úhlovkou převodovku z velké flexy, regulace otáček malým regulátorem - všechno co dům dal... :)
za hodinu asi 4 kolečka prosátého kompostu , to nrubé dám dospodu do velkých truhlíků

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13022 Nový příspěvek od hobr »

Dopoledne obstarání drobných nákupů, uklízení dřeva, co jsem včera nařezal na cirguli. Po o. 2 hodiny v práci, pak schůzka s hajným okolo samotěžby dřeva. Od čtvrtka "rubu" metry naplno. :prace:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13023 Nový příspěvek od Atlan »

Vibracne sito parada 8)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13024 Nový příspěvek od ota »

To Hobr, taky jsme měli schuzku s hajným v lese. No a pak mi ten les on pokácel. Dělá ten dozor v lese a o víkendech chodí s pilou. Jeho brácha tahá s traktorem. No máme to už vyrubaný a vytahaný u cesty. Dneska jsem taky zdělával oblice. Byl jsem tam s červeným traktůrkem a károu co máme do lasa. Naložil jsem asi půl káry oblic. Pak jsem už jel dom a chytil jsem károu kolem o pařez. Traktůrek tam lezl do toho marastu jak krtek do hlíny. Couvnul jsem si a pak už pařez minul. Ale když jsem jel ven z lesa přejíždel jsem ododělovací škarpičku a tam koleje od toho lesáckýho traktoru. Říkám si, musím je obkročit. Jedno kolo mi tam stejně sjelo už jsem měl bobany, že budu muset volat přítele na telefonu s dospělým traktorem. Naštěstí jsem to vyhrábnul a vyjel. Jak jsem najel do lesa hned jsem tam zapnul předek. A ten je hodně znát. Dával jsem i uzávěrku a byla třeba. Máknul jsem si, mám tam asi 5 novejch hromad klestí. Vysekávám větší a slabotu dávám na hromádky. Zítra jedu zase. V lese tichonko, ptáčkové zpívají, sluníčko svítilo. Buřťíky jsem si k obědu opekl. No bájo, prácička. Jak chutnají buřťíky, uplně jinak než doma. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13025 Nový příspěvek od Čárls »

Tak si mě připoměl jak sem jezdíval coby klučík s dědou babičkou na větve po těžbě já měl takovou malinkatou sekyrčičku a učil se osekávat bylo mi cca 6-7 roků a ty buřty ty babička brala taky sebou opejkali sme je na ohni s ženskýma co uklízeli a pálili po těžbě to se tenkrát jinak nedělalo Jo kde že ty časy dětství jsou :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13026 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi víš co byla sranda? Nanosil jsem si klestí mezi dvě louže. Abych pak nemusel ohniště nijak zebezpečovat. Sice vítr nefoukal vůbec. Ale přecijen, aby to pak nechytlo. Sranda byla, zapálil jsem ohýnek a to suché slabonké klestí chytlo pěrádně. Pak jsem tam strčil trochu silnější klacíky. Šel jsem k pařezu na něm ponk nakrojím si buřta, napíchnu na klacík připravím chleba a jdu k ohýnku. A ohýnek nic. Chcíplo mito. Kruciš já snad budu muset ty buřty sníst studený! V noci dost pršelo a všechno vlhký. No vzpoměl jsem si, když jsme byli mladý tak s hasičema jsme každou chvíli opejkali buřty. Běhal jsem troju do 16 let. Takže od mala u hasičů a Pepík nám kolikrát ukazoval, jak rozdělat ohýnek i na sněhu v zimě. No na březovou kůru jsem nešel. Ale vzal jsem mačetu a osekal ze smrků spodní klestí. Pak nějaké silnější a znovu na ohýnek zapálil. Pak už to hořelo dobře. Opekl jsem si jeden buřtík a dal si ho na ponk. Pak druhej, to kdyby mi ohýnek chcípnul, abych měl opečíno. Sflákal jsem ten první buřt. A ohýnek přežil, tak jsem si pak ještě trochu dopekl ten druhej a sflákal ho taky.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13027 Nový příspěvek od bourač »

"Vem mu kořalku. Je po ní jak divej!!"

ale nějakou poctivou, tu od :friends: Dyka jsem otevřel, ochutnal (byla dobrá) a zavřel.
Když jsem chtěl po měsíci ochutnat opět - 1/2 flašky bylo v prdeli. :-/
Tak si vyber: DYK dodal šmejd, nebo bytná lže. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13028 Nový příspěvek od Joe66 »

Bouraci nedoprajes tej Bytnej trocha radosti v podobe dezinfekcie :smich: Dezinfikovat treba pravidelne :ano:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13029 Nový příspěvek od chobotek »

Nějak sem se nedočetl kolik ochutnal, když otevřel poprvé. Třeba si jen špatně zapamatoval výchozí stav - vzpomínkový optimismus se tomu říká.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Brano254
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 21, 2021 5:36 am
Bydliště: Stará Ľubovňa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13030 Nový příspěvek od Brano254 »

Dobrý deň, potreboval by som radu, či sú zhodné brzdové bubny zetor super50 a zetor25A, potrebujem na 25ku nové a všade len na supra, vďaka ak niekto viete poradiť🙂🙂

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13031 Nový příspěvek od Britt »

oshurty píše: úte dub 20, 2021 7:01 pm
Obrázek Obrázek

Vibrační síto na kompost - pohon vrtačkou přes úhlovkou převodovku z velké flexy, regulace otáček malým regulátorem - všechno co dům dal... :)
za hodinu asi 4 kolečka prosátého kompostu , to nrubé dám dospodu do velkých truhlíků
Valdo, já si taky stavěl prosívačku jenom na kompost a jak se minulý rok hodila při rekonstrukci terasy. Kolečko mám za 2 minuty nebo spíš jak rychle stačím házet. Tahle dřevěná konstrukce ti moc dlouho nevydrží. Je fakt, že tam není takové chvění jako od vibračního motoru, kde mi všechno dřevěné ulítalo během chvíle, ale stejně.
To i přes prohazovačku nebo drátěnku z postele bys měl větší výkon.
Ještě bych ti doporučil dát pod to zařízení plachtu, lépe se to nabírá a zůstane po tobě čisto.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13032 Nový příspěvek od ota »

Nafasoval jsem baťoh buřtem a termosku v ní kafe. Ještě petku s piťím, nastartuju traktůrek, naložím vercajk na další prázdnou káru, zapřáhnu a valím do lesa. Dám Axisovi pac, vysvětlím mu, aby hlídal a odjížďím. Návrat navečer.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13033 Nový příspěvek od Čárls »

Jirko nevím jak u nás ale mamka dělávala tajnou rysku na etiketu A jestli se vypařila tak to bylo jak přetápíš krbem polovička ti to určitě nevypila to bys poznal na jídle teda pokud nejsi jak Jarda a nevaříš si sám :smich: A ještě je jedna možnost nejsi náměsičný To byla taková příhoda v JZD jeden tam takový byl a furt dycky nadával kdo mu chodí na pívo co má v lednici Jeho starou to tak naštvalo že vzala foťák blesk a vyblejskla ho v noci Jak lemtá pivko No To byl pak za tejden voheň na střeše když zas nadával že není pívo v lednici dala mu fotku a byl cajmrsk jak se kroutil že to není možný :smich: :smich: :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13034 Nový příspěvek od oshurty »

Brite: "..Valdo, já si taky stavěl prosívačku jenom na kompost......."
Jardo, tahle dřevěná konstrukce měla být jenom na ověření , (rozměry, systém pohonu....) ale, protože komposter vybírám jedno za rok , tak mám tušení, že zustane jak je......, chtěl jsem nerezový tahokov, ale každý ti prodá celou tabuli..., tak jsem tam dal kousek pozinkovaného co jsem měl doma, oka 10 x 6 mm, a ono to stačí, maximálně vezmu kilner a ob dvě oka je roztáhnu.... :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13035 Nový příspěvek od vitex »

Řežeme,natíráme a zdravíme všechny kamarády:

Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Putyka“