Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1411 Nový příspěvek od chobotek »

A na kterou z těch konferencí se chystá? Taky bych ocenil, kdybys četl pozorněji. O cestě na Mars jsem nepsal já (a ano, ta raketa je (nejen) k tomu určená). Nakonec uvidíme za pár týdnů, snad se brzy povede dokončit vyšetřování a můžeme se těšit na další start.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zemšťani a jiné

#1412 Nový příspěvek od Navarson »

jojo, to je síla. :shock:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zemšťani a jiné

#1413 Nový příspěvek od bourač »

inu pestré názory, už chybí jen ten co ho mám bloklého :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1414 Nový příspěvek od duchodce »

Takže trochu o odstřelovačích ....
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ku ... hp.context
No pomohla mu trochu náhoda . Ale střílel něčím větším buď 12.4 nebo těmi novými něco kolem 14 mm. Zaujalo mě to převýšení 100m ale koukal jsem do tabulek menších ráží ale asi to odpovídá. Měl kliku že mu v těch 100 m asi taky nefouklo . Jinak pokud ho trefil "na měko" tak si myslím že ta zbylá energie kulky na pocuchání jeho kožichu postačila...ale určit kam ho trefil /břicho/ to si myslím že si to přidali novináři. Na 4 km toho už moc neuvidíte a to už uklízel vercajk . A jak je vybaven pozorovatel těžko odhadovat.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1415 Nový příspěvek od fikejz »

Byl bych velmi skeptický v hodnocení. To video je jako "z pohledu střelce" - ten prvotní záškub by mohl odpovídat dejme tomu zpětnému rázu a to by ve videu nahranému přes optiku pozorovatele nemělo co dělat. Jenže střelec měl mít podle příběhu v době zásahu už skoro sbalenou pušku? Potom je tam sice bídně vidět jak cíl "zmizí z obrazu" a to zmizení, ten pohyb moc neodpovídá pohybu cíle po zásahu takhle velkou ráží. Ale, třeba se pletu a tentokrát to není "duch Kyjeva".
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zemšťani a jiné

#1416 Nový příspěvek od ota »

Přijde mi to jako prpagační článek. Nečetl jsem ho, protože se mi tyhle věci příčí, mám k nim odpor! Popisovat jak střelec trefil oběť. Sice občas chodím na střelnici jen si střelit. Dostal jsem zážitkovej poukaz na střelby i z dlouhé zbraně. Prošel jsem školením od pána co ty střelby provozuje. Nikdy bych si nepomyslel, že někdo může ,,vychvalovat" v mediích dobrou mušku! A trefu člověka na druhé straně. I když je to možná nepřítel. Nebo kdo je tedy nepřítel? Těžko to posoudíme tady za kamny. Proč nepíšou o trefách z druhé strany?
Přijde mi to podobné, propagační, jak v tom filmu, bohužel si nevzpomenu jak se jmenoval. Z 2sv váljy u Stalingradu o těch odstřelovačích. Jen co si pamatuju tak tam byl Zajcev jako sniper. Musel bych to hledat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1417 Nový příspěvek od Čárls »

Mě vadí že to bylo na druhý pokus osobně na tak vzdálený cíle by se puška musela zastřelovat několika ranama a cíl by musel stát nehnutě nehledě na možnost že všechny nábojnice prachová naplň a kulka by museli vážit na tisíciny gramu aby dopadli na takovou vzdalenost naprosto stejně a puška by musela být ve fixovaném stojanu spoušť mačkat automat
pokud je to pravda :friends: je to spíš dílo náhody setsakra velký štěsteny
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1418 Nový příspěvek od fikejz »

Čti pozorně, v článku se píše:
Předtím, než ruského důstojníka zasáhl, si vyzkoušel střelu nanečisto asi 300 metrů od zaujatých pozic.

A je otázkou, jestli střílel na nějaký cíl 300m od pozice střelce, nebo od pozice cíle. Ačkoliv hned v další větě stojí:
Netrefil se, protože špatně vypočítali rychlost větru.
Předpokládám, že se netrefil do toho "kontrolního cíle". Každopádně na vítr mají anemometr a standardně se ze snosu střely nepočítá. Náměrnou a další střelecké korekce počítá specializovaný počítač ...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zemšťani a jiné

#1419 Nový příspěvek od DanculSK »

ota píše: stř pro 06, 2023 1:05 pm ,...,......Přijde mi to podobné, propagační, jak v tom filmu, bohužel si nevzpomenu jak se jmenoval. Z 2sv váljy u Stalingradu o těch odstřelovačích. Jen co si pamatuju tak tam byl Zajcev jako sniper. Musel bych to hledat.
Ota, :friends:
"Nepriateľ pred bránami "
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1420 Nový příspěvek od Čárls »

Fikejz I tak je to prostě náhoda je to pohyblivý cíl Střilel jsi někdy na vojně z odstřelovačky samozřejmě tenkrát to byl pravěk a ruská mrcha co kopala jak svině ale dát v bezvětří na 1000m střed bylo unikum co dokázal jen profík co střílel denně Mě po 3 ranách ještě tejden bolelo rameno a to jsem měl podložku na rameni Jinak byla schopná přerazit klíční kost
Jo dnes je to jiný tenkrát jsme to měli jako povinnost celá četa hledali novýho snajpra a já neprošel naštěstí a ani nikdo z čety
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1421 Nový příspěvek od fikejz »

Samozřejmě, že aby cíl vydržel v podstatě nehnutě celých 9 sekund na místě je poměrně velká náhoda. Si vezmi za jak dlouhou dobu od buly jsou v hokeji hokejisté schopni dát gól! Za 9,58 sekundy uběhl Usain Bolt sto metrů...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1422 Nový příspěvek od Čárls »

A to je ta nejpodstatnější věc nehledě že tyhle papalaši nosej neprustřelný vesty neustále na bojišti
No je to jedno pokud se mu to povedlo je o jednoho rusáka míň 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zemšťani a jiné

#1423 Nový příspěvek od Killer Koly »

fikejz to vicemene trefil. jinak tahle puska ma nekolik razi a nikde jsem nenasel vetsi ucinny dostrel nez 3000m
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

hobr
Příspěvky: 3897
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zemšťani a jiné

#1424 Nový příspěvek od hobr »

Souhlasím s Otou. Dívat se, jak někdo "loví" jiné lidi je hnus :grc: . Jsem proti válce a zabíjení! :evil:
Válka je hnus, na který doplácí obyčejní lidé - jak svými životy, tak i hmotnými statky. A "věrchuška" je za vodou... Pokud někdo chce válčit (náš PePa, Fiala, Marfuška Černochová, gen. Řehka), mají možnost jít do zákopů a tam ukázat co mají v těch prázdných makovicích... :lebka:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1425 Nový příspěvek od duchodce »

No ta puška co je na fotce určitě není ráže 7.52 . Co se týče účinnosti tak "58" má myslím psán účinný dostřel něco kolem 2 km ale ubezpečuji vás že když jsem svážel ostrahu na Lipníku tak ten nejdál měl budku /zděnou/ asi 3 km od střelnice a byli tam nástřely . Udajně se to stalo tehdy když se to někomu zvedlo při nechtěné dávce.Takže účinný dostřel je jen nějaká hodnota určující že cíl bude zlikvidován.Co by mě zajímalo ,co je za doměnkou že se zkoušeli tyhle pušky s hladkým vývrtem tím pádem těžší střelu s vyšším účinkem v cíli a vysokou úsťovou rychlostí /protože to tolik nekope/. Ta puška je nějak jinak stavěná a na ústí to určitě není tlumič plamene nebo zpětného rázu protože tyhle věci silně zhoršují balistické hodnoty pušky. Jen pro zajímavost ,zeptejte se někoho kdo se kolem střelectví trochu motá jestli ví kolik otáček má střela třeba ze samopalu...rychle a bez počítání....
A dodatek mluvíme tu o technice i když určené k zabíjení. Pokud ti jde o zabíjení tak se poohlédni po chemických zbraních a hned po nich to jsou miny . Ty mrzačí a zabíjejí naprosto nevinné lidi kteří nemají s konfliktem vůbec nic společného ....a ještě několik let po konfliktu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Putyka“