Káva

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Káva

#46 Nový příspěvek od kutil tim »

Dobrý kafíčko a zákuseček to je ono 8) 8) 8) ale ta váha, kdo to má pak tahat!!!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#47 Nový příspěvek od Britt »

duchodce píše:I vy narkomani , kdyby jste si dali rakvičku , věneček , indiánka , dortíček jo to by bylo něco jiného ,podporovali by jste naše zemědělce a né nějakou Brazilii. Navíc by jste byli pěkně tlustí a v důchodu by jste z toho mohli dlouho vyžívat ...
Jediné co kupuji, jsou větrníky přímo z výrobny. Jsou plněné poctivým krémem a ne pudinkem a příjdou mě o 1/2 levněji než na krámě. Hlavně jsou čerstvé a to je žrádýlko. 8)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Káva

#48 Nový příspěvek od kutil tim »

Aby jsi nebyl překvapený, čerstvé jsou , zeptej se na složení, zda je krém jen z másla, většina krémů je nastavena pudinkem, aby se to odlehčilo, máti byla cukrářka, z čistého másla by ti to nechutnalo.Místo másla se používají náhražky!!!Já když si přečtu drobná písmenka, tak většinu zpracovaných potravin vracím zpět do regálu, teď mne překvapil šunkový salám s 52% masa :wink:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#49 Nový příspěvek od Britt »

Moje telecí párky s 0,5% telecího nerumfneš :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Káva

#50 Nový příspěvek od kutil tim »

Letní vinea 0,5 % hroznové šťávy, za socíku 15% hroznové štávy ve vinei !!!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#51 Nový příspěvek od Britt »

Taky dobrý :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Káva

#52 Nový příspěvek od Leo »

Vinea se taky kdysi dělala ve vinařských závodech a vznikla v době, kdy vinaři měli velký nadbytek vína. Taky ji nesměli pít řidiči, byl v ní alkohol. Dneska je to jen chemie.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Káva

#53 Nový příspěvek od kutil tim »

Jo jo většina pití je voda, cukr, barvivo, fosforečnany,sorbany a pod.sračky lepší si dát pivo i v radlerech je kde, co i arabská guma!!!

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Káva

#54 Nový příspěvek od kutil tim »

Teď Honza Tuna na internetu testovali rozpustné kávy na akrilamidy a dalši sračky je tam dobrá diskuse.Dnes aby měl člověk fakt strach koupit něco průmyslově zpracováno!!!

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Káva

#55 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chlapi jenom k tomu různýmu složení. Pamatuje někdo z vás tzv Vínečko 2000 ? :smich: to bylo samozřejmě v roce 2000 a pili jsme to vždycky když se šlo na zkoušku s kapelou. Složení: Voda, Líh, vinný extrakt :D to byl vždycky luxus na druhý den :smich:
Jen tak jsem si vzpoměl 8) :smich: :smich: :smich: :smich:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Káva

#56 Nový příspěvek od ota »

No s tím nahrazováním. Jezdím do moštárny na podzim s jablkama na mošt. Mají tam kurva mašinu a do ní to nasype vypere to a vylisuje mošt. Trvá to tak 10 minut a stáčíme do kanistru. Povídal mi ten co to lisuje, že lisují i na ty různé novodobé nápoje. Ukazoval mi ty 1000 l barely plné toho moštu. Tam to už teklo ven jak to bylo zkvašený. Než si pro to přijedou tak to kvasí. A tadyhle z toho se to mačká. Bedny a v tom schnilotina. Z toho zmačkají mošt do barelů a v nich to tam kvasí. Pak to odvezou a dělají z toho ty nápoije. Jednou jsem nějakej dostal a vylil jsem to, nebylo to k pití. Hlavně toho moštu v tom je třeba 2% a ostatní náhražka. Když mi zmáčkne moje jablka a mám mošt, jen se po něm doma zapráší. Když je trochu vychlazenej to je mňamka.
A ty vrtule to hned poznáš. Manželka sem tam koupí ventylátory. Když je to z jedné prodejny ty jsou chutný a když jich vezme víc a nesním je druhej den ja dobrej. Ale když přiveze ty druhý, je to bída. Druhej den už to není k jídlu. Ono skoro i ten první. :vysmech: To uplně cejtím, jak je to umělina. Ono kolikrát ani to opravdu echtovní domácí není nic moc. Znám to. Kolikrát je toho člověk už přejedenej a když je dort každou chvíli a je promazanej vrstvou máslovího krému, která je tlustší než piškot a kolem dokola okoulenej v tom krému tak 2 cm tlustá vrstva, tak jen to vidím, tak už nemám na to chuť. I všeho moc škodí.
Teď dávám hafanovi granule a dávám mu do nich smetánek nebo prybiňáček, nevím přesně jak se kterej jmenuje. Ale koupil jsem tuhle takovej modrej a potom ještě žlutej. Barva kelímku. Dám hafanovi půlku toho velkýho kelímku a třeba olíznu lžíci. Ten modrej je jak když jsme ho měli zamlada. Chutnej dobrej. Ten žlutej to je jak umělina. Je takovej uplně jinej, umělá chuť. I hafan to pozná a ten modrej zbouchá, než se otočím a ten žlutej mu chvíli trvá a vybíra si.
Kámoš je taky na vybraný druhy kávy a čaje. Dodržuje postupy, přípravy a technologie. Pak to cmejrá a vypráví co je jak dobrý. Fermentovaný kávoví zrnka, doma si to pomele podle příručky a povaří podle příručky a popijí. No má to jak obřad. Kde by u nás to musí odsejpat a není čas na obřady s přípravou. :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Káva

#57 Nový příspěvek od DYK »

Ty dáváš psovi "mléčnej" výrobek do granulí? Neděláš mu z toho humus? Já na takové to sladké věci kašlu. Plnotučný tvaroh, do toho syrový žloutek a myslím si, že mu tím dám víc.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Káva

#58 Nový příspěvek od mastnacek »

Obcas objednavam tady http://www.gourmetkava.cz ale vetsinou se odbudu Velvetem :) Mam v dilne stenu na sroubky ze sklenicek od velveta :))

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#59 Nový příspěvek od Britt »

DYK: Smetánkem nic nepokazí. On ani ten tvaroh už není co býval. Já občas koupím obyčejný bílý jogurt a taky mu ho smíchám s granulemi. Ten náš parchant je zvyklej na granule zalité vařeným a mohl by to srkat brčkem, takhle to musí poctivě kousat. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Káva

#60 Nový příspěvek od ota »

No pán co má tyhle hafany nám nedoporučoval tvaroh. Kvůli nějaké přemíře čehosi, co narušuje stavbu kostí. Ale i tak mu ho dáváme. Sice jen na střídačku s ostatními ingrediencemi. Vajíčko dostává na granule s trochou tvarohu taky. Ten smetánek je jedna z ingrediencí. Máme toho víc co mu dáváme na granule. Jasně že má jen ty pro štěndy spešl pro mimča Eukanuba Pupi. Potom až bude větší dostane jiné. U čubinky jsme měli Brit Care Giant. Kupujeme hafanovi po poradě s doktorem a co mu chutná. Jistě to víš sám, že hafani jsou po nich uplně v jiné kondici, obzvlášť tyhle dogy musejí mít kvalitní dlabanec.
Jinak dáváme třeba termix, ale zase jen klasickej, jogurt bílej, sýr tavený třeba od Madety. Ale jen na ochucení, třeba má smetánek na 2x. On ty granule smázne samotné. A nebo granule a na to vývar, to je mazec, ale to až bude větší. Ale s tím sýrem, nebo čímsi to do něj padá. No a je ve vývinu, to je na kosti. Však dělá přez 2 kg za týden! To je hukot. Už má 23 kg. Když přišel měl 10 kg a je tu 5 týdnů!
K té kávě, v radii je reklama ne kávu Mountain Gorilla. Je to z Ugandy co povídají. Při koupi jde 1% na gorily v Ugandě. nezkoušel Jste někdo jaká je? Co jsem četl, tak by měla být kvalitní a dobrá. Už jsem si povídal, že pošlu kámoše aby koupil na zkoušku. 8)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“