Káva

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Káva

#31 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chlapi malá příhoda co jse mi před chvílí stala. Nedávno jsem koupil přes net el mlýnek na kávu zn Eta,takový ten z osumdesátých ... Dneska celý nažhavený,že si namelu kávu. Nasypu kávu a melu,melu a najednou prásk a mlýnek explodoval :smich: :-/ :smich: vybuchl zásobník na pomletou kávu ... Nepraskl,normalně mi to vybuchlo když jsem u toho stál :smich: :smich: :smich: a skoro jsem se po to... Totální pecka :shock:
Bych nikdy neřek ,že mi doma vybouchne mlýnek na kafe :smich: :smich: :smich:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Káva

#32 Nový příspěvek od kutil tim »

Předpokládám, že střelil kondenzátor!!!!O průmyslově vyráběných ledových kávách si přečtěte v nezávislých testech např. D test s kávou to má pramálo společného , stejně tak rozpustné kávy je to vyráběné z toho ,co se nedá prodat jako zrnková káva!!!

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Kávičkári

#33 Nový příspěvek od Deane7 »

kutil tim píše:Máme automat Jura J5. Ochutnali jsme asi 10 značek káv nejvíce nám chutnají značky Rioba, Lavázza, Hausbrand .Nejvíc nám chutná když je 20 - 30 % robusty a 80-70 % arabiky . V kávách jsou velké rozdíly v chuti, každému chutná sice něco jiného , ale většinou se dá poznat káva, na které se většina shodne, že je výborná.
Ja dávam prednosť aj vyššiemu podielu robusty, mám rád silnú kávu. Bez dobrej kávy ráno neviem naštartovať, žena je na tom podobne.
kutil tim píše:Káva by měla být upražená max. 1 měsíc stará a čerstvě umletá.
V tej mašine je samozrejme čerstvo zomletá, len s tým aby bola najviac mesiac upražená to neni tak snadné, to by si musel každé 2 týždne objednať novú z pražiarne a riadne sa predraží na poštovnom. Aj keď si dám rád dobrú kávu tak zase nekradnem.
kutil tim píše:když vypijete 1000 různých káv poznáte i rozdíly v chuti, pokud nemáte spálené chuťové pohárky
U kávy to poznám viac než u vína. Kedysi ešte za socíku som bol na Jalte v hoteli Jalta a tam som mal svoju kaviareň kde bola super káva a zase do inej som chodil na pohár Kabernetu ktorý mi najviac chutil. Do kaviarne nechodíme, iba opravdu niekde na dovolenke. Odkedy poznáme automaty na kávu kde mi urobí kávu ktorú zomelie tak bežnú potrebu drogy to pokryje.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

mastnacek
Příspěvky: 6973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Káva

#34 Nový příspěvek od mastnacek »

Kafe piju asi poslednich 7 roku. Z toho vic asi posledni dva tri. Vic = maximalne dve az tri kafe denne. Zkusil jste nekdo vynechat den dva? Nepreju nikomu. Na takovej bolehlav me nezabira ani prasek.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#35 Nový příspěvek od Britt »

Ranní vstávání bez kafe si nedokážu představit. Byly doby, kdy jsem jich pil až 8. Dneska 2 - 3 ale to už musí být.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 6973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Káva

#36 Nový příspěvek od mastnacek »

Britt: a k tomu jeste cigarko? Kamos dela minimalne 8 kafi denne a hodne prez dvacet retek... nechapu to ja bych explodoval.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#37 Nový příspěvek od Britt »

Bez cigára to nejde. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 6973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Káva

#38 Nový příspěvek od mastnacek »

Nojo tak to se uz nedivim ze je ti tady u nas na severovychode zimicka, mas zuzeny trubky :))

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#39 Nový příspěvek od Britt »

Tlak mám jako miminko ale kafe mi hodně pomáhá když má pršet a mě se chce spát. Ale večer dopiju kafe, jdu si lehnout a spím jak pařez.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Káva

#40 Nový příspěvek od aumirek »

no ono je vše uplně jinak teda každou chvilku co bylo včera nezdravé dnes je naopak.Už i o kávě psaly že i kardiakum 4 šálky deně prospějí a třebas o červeném vínu byt jen 2 decky škodí.Jinak jsem barbar piji klasického českého turka plus cigárko obojí v míře více než malé.Ale chutná mi i z automatu

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Káva

#41 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, už jsem to tu několikrát psal. Každej to má někde tam nahoře napsaný a může třeba tu svojí schránku plundrovat a dožije se skoro stovky. Někdo se všeho vyvaruje a klepne to s ním.
Mám několik případů, mámi strejda chlastal hulil jak blázen. Chodil do hospody a tam měl svoje místo. Jak přišel, stálo tam hned černý kafe v půlitru. Kdyby se ho někdo napil možná by to s ním kleplo! Míchal si to vařečkou. Tyhle kafíčka jak říkal vyzunknul v hospodě třaba tři. Pak si dával 1:1. To bylo pivo a k tomu půldecka třeba rum, slivka, vodka. To co ho zrovna napadlo. Takhle si dal třeba 10 sad! Jak on říkal jako športovcí taky jedou na sady. Kouřil viřžínka a doutníky takové ty krátké. Měl toho po kapsách nedokouřenýho. Nebo třeba nechal na parapetu u pekárny když šel dovnitř a zapoměl na něj. Druhej den šel a hele ho doutník tam byl nedohořel, vzal ho zapálil a bafal dál. Bez doutníku si ho snad nepamatuju. Když mu bylo asi 94 roků, opil se v hospodě a šel dom a upadnul. Zlomil si nohu v krčku. Celkem se s toho začal dostávat akorát že jak dlouho ležel, chytil zápal plyc a na to odešel. Ty plíce přeci jen byly slabší. Ale kdyby neupadnul, možná by tady ještě byl.
Druhej případ, kolega z práce, nikdy se nenapil alkoholu, nikdy si nezapálil cigáro. Když jsme si vařili v práci kafe, nikdy si ho nedal s náma. To taky nepil že by mu to zvedlo tlak. Tlak měl jak fík, parádní. No a týden po 50 narozeninách se mu udělalo zle. Sednul do auta a jel k doktorce asi po 20 letech. Nikdy mu nic nebylo. No a už nedojel. Přišlo to na něj u zdravotního střediska. Autem ještě naboural asi dvě auta. Nějakej dědko tam na něj začal řvát co blázen dělá? A asi za půl hodiny jim bylo divný, že z auta nevalezl a kde vlastně je, aby kolem toho bourání dal dohromady. Tak se šli podívat a on tam byl mrtvej. Infarkt jak vyšitej a už to nedal.
Proto nemá cenu polemizovat jestli je káva, máslo, maso, špek zdraví nebo ne. Stejně se tomu neubráníme a půjdeme. Ale říkám, můžeš tomu jít naproti tím co by se nemělo. Tedy cigárka, chlast. Ale to tak, že jedeš jednu za druhou a nebo každej den na šrot. To potom pomůžeš jít tý zubatý naproti. Prostě když budeš dělat normálně, tak to přijde podle toho, jak je to někde napsaný. A neubráníš se tomu.
Jinak já mám kávovar doma už asi 25 let. První jsem dostal od rodičů, někde to vyhráli nebo co a tak nevěděli co s tím tak mi to dali. A od té doby vařím v kávovaru leta. Mám už kolikátej kávovar, ono je to pokaždý jako dárek ( taky co furt dědkovi bačkory a nebo kávovar ) A jedu tak tři kávy denně. Ale takoví větší hrnky. Ráno v poledne a v 17 hodin. Dýl už ne pak mi to skáče ven. A jak píše mastnacek když si kafe nedám tak mě škéca bolí jak střep! Když jedu třeba s klukama na montáž musím sebou valit v termohrnku nebo termosce a tak do 10 hodin požít, jinak jsem k prdu s hlavou. Je to letitej zvyk. No a tlak jsem tuhle dával měřit na vstupní prohlídce a povídala doktorka že kdyby měl každej takhle tlak, bylo by to super. Uplně v normě. 8)

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Káva

#42 Nový příspěvek od kutil tim »

Ve Švédsku udělali pokus na dvou vězních na doživotí , byla to jednovaječná dvojčata, jeden dostával pít jen kafe a druhý jen čaj, zkoušeli , co je víc nezdravé a výsledek, oba se dožili 90 let ve zdraví , ale kolik toho pili se nepsalo.Bylo to v předminulém století.Proto piju denně 1,5 l čaje a 2 až 3 hrnky dobrého kafe s mlékem 1*1 bez socu, ten mi nedělá dobře!!! 8) 8) 8)Čím vyšší podíl robusty tím ostřejší káva, mi to nedělá dobře na žaludek, proto jen 20-30% robusty.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Kávičkári

#43 Nový příspěvek od Deane7 »

kutil tim píše:Kávu nakupujeme na internetu např. moje kafe z Uh.Brodu rychlé dodávky, dobré ceny!!!
Dal som si tam kúpiť dva druhy kávy s podielom Robusty 45 resp. 50%, uvidím aká bude.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Káva

#44 Nový příspěvek od duchodce »

I vy narkomani , kdyby jste si dali rakvičku , věneček , indiánka , dortíček jo to by bylo něco jiného ,podporovali by jste naše zemědělce a né nějakou Brazilii. Navíc by jste byli pěkně tlustí a v důchodu by jste z toho mohli dlouho vyžívat ...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Káva

#45 Nový příspěvek od Deane7 »

Tie "dobroty" podporujú rakovinu.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“