Káva

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Káva

#16 Nový příspěvek od Adler »

Fiataro píše:piju standarta,nějakých 5 hrnků denně,občas nějaký to rozpustný,pressovač mam taky,ale od novoty nějako zlobil,tak je hozenej někde v regálu,jen co ho najdu tak půjde z baráku.
a fakt ti šmakuje ? já sem to pil dřív také.Pak si říkám,proč nevyzkoušet něco fanjnovějšího a teď dávám i 200,- za sáček. :(
Tuhle mě zůstala v regále neoznačená sklenička kde bylo na dně,proč to nedorazit že.
Po zalití vyplavalo na hladinu spoustu plev,zvláštní pach a v momentě kdy sem si srknul mě napadlo " proboha co to je za sračku ?! " slavný standart.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Káva

#17 Nový příspěvek od aumirek »

ITS jaká byla za socíku káva.Udajně dost dobrá nicméně prý jsme ji zkurvily pražením a dorazily přípravou.Jinde ve světě prej s mnohem horší kávy uvařily mnohem lahodnější kávu než mi u nás

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Káva

#18 Nový příspěvek od Fiataro »

Jestli šmakuje?No musí to člověk hlavně ty začátky nějako překonat a při troše dobré vůle a vytrvalosti si pak na to časem i zvykne.Je to jako ze vším.Ale asi máme dobru vodu,ta má na to taky vliv.Ale dávam si i Jihlavanku.A hlavně!cukr do kávy si nikdy nedávám,to bych nevypil.

Uživatelský avatar
arid
Příspěvky: 1001
Registrován: pát črc 23, 2010 9:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Káva

#19 Nový příspěvek od arid »

DYKu, šak já tam nechodím nějak často, tak jednó do měsíca dyž moc. Ono to je náročny hlavně časově. Návštěva čajovny, to je tak dvě hoďky a víc. Jenomže tam ti to tak nepřipadne. Tam je prostě jiny vnímání času. A bezva relax. A dobry je aji to, že ač tam čovek nechodí často, tak si pamatujó z jakyho okruhu čaj piješ a podle teho ti nabídnó. A taky, že přindeš, se skorem každym sa pozdravíš aji dyž ho neznáš a vidíš ho poprvy a každé se na tebe pousměje. Prostě žádné fast food a nepřítomny pohledy, nucené úsměv obsluhy, přihrčet, kopnót to do sebe a frčet honem dál.
http://www.hasici-kunicky.estranky.cz/


Žena je jako kaktus, čím je starší, tím je pichlavejší.
Muž je opakem ženy, čím je starší, tím méně píchá.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Káva

#20 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,tak ono tých kafí za socíků zas tak moc nebývalo alě podľa mňa bylo vcelku dobré.Ostatně jedno co sme kupovakli a doma mlěli sa také menovalo standart.Kurňa,šak ono je řeč o stéjném kafí alě to staré sa s toť tým dnešním šuntem nedá rovnať.Jedni známí to furt kupujů a meľů doma alě to je kurva děsný trhač zubů,to gdyž vrazíš do rypáka,tož ti aj ofina spadne.Měli sme jeden takový tříštivý mlýnek do robota,druhý podobný samostatný,třetí takový parádní přesýpací,ten nemusél ani hlídať abys to kafé nespálíl,přemlělo sa to důlě do šuplíka samo.Alě gdyž bylo času,tož snáď nájlěpší umlěté bývalo na takovém tem starém mlýnku s kľučků co mívávaly naše babky.Škoda,že sme už na takové věci zdechlí jak capi,protože všecky ty mlýnky gdesi doma sů alě v toť téj pojebanéj době sa prostě kupuje mlěté a přez to nejede vlak.No a samozřejmě,že aj to rozpustné,protože to v dneska pije převážná věčina lidí.Tagže kupujeme obě dvě ty zelěné jakobse,negdy,asi v nejakéj téj akci sa doma objeví rozpustný veľvet.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Káva

#21 Nový příspěvek od romus145 »

Otec dava strasne silnou treba 4 salky denne ale to je hrnecek jak 5 koruna a dava tam asi centimetrovou vrstvu kavy
Věrný člen agresorů.com

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Káva

#22 Nový příspěvek od xxmm »

překvapivě dobrou kávu dělal automat v práci
speciálně když jsme k němu vyfasovali kartu na 100kafí na měsíc zadarmo. To u něj stávali fronty a člověk ho jezdil doplňovat 2x denně :)

doma mám tohle
http://eshop.tescoma.cz/napoje/priprava ... ma-3-salky
a k tomu nějakou zrkovou kávu z itálie, (ikdyž mám pocit že i obyčejný mletý kafe by v tom bylo dobrý, zkusil jsem z tý kávy udělat turka a chutná úplně jinak, než z konvičky)

docela dobře se s tím dělá laté, mléčnou pěnu vyrábím ponorným mixérem a pohoda

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Kávičkári

#23 Nový příspěvek od Deane7 »

Ste tu milovníci dobrej kávy?Akú máte najradšej?
Ako pripravujete?
Ja expresovar Saeco model HD8752.
Poraďte akú kávu máte najradšej.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kávičkári

#24 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jihlavanka soc

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kávičkári

#25 Nový příspěvek od ibanez5 »

Čau. Dobrou kávu mám rád. Kupuju zrnkovou a melu ji doma. Zjistil jsem, že po kvalitní kávě se nezvedá tak hnusně tlak a o chuti se raději ani bavit nebudu. Piju turka a zrovna mám doma od Bellarom _ arabiku, doporučuju. Koupená v Lídlu. Ono v Lídlu jsou vesměs zrnkové kávy dobré... 8)
Kávě zdar :) :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Kávičkári

#26 Nový příspěvek od vašík »

Jsem kávovej barbar -se smetím turka.Byl jsem na návštěvě a dostal jsem kafe .Prej jak ti chutná, říkám nic moc.Hostitelka uražená.Ptám se co se děje?Ona bylo nějaké extrat kafe. Prostě mám hubu na spařené otruby :) .

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Kávičkári

#27 Nový příspěvek od ZipBene »

Jihlavanka to jistí. 8) 8) 8) A do ní med.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Kávičkári

#28 Nový příspěvek od kutil tim »

Máme automat Jura J5. Ochutnali jsme asi 10 značek káv nejvíce nám chutnají značky Rioba, Lavázza, Hausbrand .Nejvíc nám chutná když je 20 - 30 % robusty a 80-70 % arabiky . V kávách jsou velké rozdíly v chuti, každému chutná sice něco jiného , ale většinou se dá poznat káva, na které se většina shodne, že je výborná.Cena dobré kávy se pohybuje od 300 Kč za kg až po 1000 Kč kg za extra kvalitu, v ceně 500 -600 Kč za kg jsou již výborné kávy, spatřujeme 10 g kávy na šálek, cena šálku vvychází 3- 6 Kč , což je rozdíl, když vám účtují v kavárně za presso 7 g 30- 60 kč.Káva by měla být upražená max. 1 měsíc stará a čerstvě umletá.Kávu nakupujeme na internetu např. moje kafe z Uh.Brodu rychlé dodávky, dobré ceny!!!Tak jak vinaři říkají, že se musíte k dobrému vínu propít je to stejně u kávy, když vypijete 1000 různých káv poznáte i rozdíly v chuti, pokud nemáte spálené chuťové pohárky

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Káva

#29 Nový příspěvek od Vladimír2 »


Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Káva

#30 Nový příspěvek od Britt »

Mě tyto druhy káv silně připomínají "piva" Radlery. Taky to nemá se skutečnou kávou nic společného. já jsem vyznavačem Turka a nejvíc mi chutnalo kafe na Kubě a v Tunisu. To už byla skoro melasa. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“