Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6280
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12901 Nový příspěvek od fikejz »

Je to tak, kolikrát stačí být ani ne o půl vesnice vedle. U nás ráno -0.7° a pod kopcem u řeky -2°C. Kolega měl o víkendu dokonce něco kolem mínus pěti.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

other-side II
Příspěvky: 1382
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Počasí II

#12902 Nový příspěvek od other-side II »

nakonec jsem dnes viděl souvislou sněhovou pokrývku, Manětín/Chyše a v Uněšově už jen hromádky sněhu od plužení chodníků

u mě na PLZ panství hromada sněhu pod FVE panelama, a v sudech centimetr ledu doteď, jsem zvědav na květy, kouknu na to ve středu
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1382
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Počasí II

#12903 Nový příspěvek od other-side II »

-5

vymalováno
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

chobotek
Příspěvky: 10676
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počasí II

#12904 Nový příspěvek od chobotek »

-7˚C, zcela jasno, den jako obrázek, takže asi taky vymalováno :-/
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6280
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12905 Nový příspěvek od fikejz »

-1,8°C a dole pod kopcem -4 a -5 stupňů. Zřetelně menší vlhkost vzduchu - nebyla skoro nikde jinovatka a ani auta nebyly moc omrzlý. Jasno svítíčko sluní a štípičky, ještě nemouchají. Věčná škoda, že musím dřepět v práci.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14797
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počasí II

#12906 Nový příspěvek od DanculSK »

.....práce šlachtí...
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

fikejz
Příspěvky: 6280
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12907 Nový příspěvek od fikejz »

No právě, já bych radši pracoval a rukama, nahoře na kopci, na svém ... jenže tam mě to neuživí.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13299
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#12908 Nový příspěvek od Čárls »

To je právě problem malých statků a co mám za zlý vládám co tu byli a jsou podpora malých zemědělců a ochrana trhu Ono to je celý na kulový
Muj děda z matčiny strany byl taky malozemědělec a k tomu hospodu s řeznictvím to vše před 48 rokem a jak vyprávěle nejstarší mamina sestra museli se šeredně ohánět aby se uživili :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

other-side II
Příspěvky: 1382
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Počasí II

#12909 Nový příspěvek od other-side II »

tak jsem to letmo prošel....na stromy jsem koukal lehce, tam není co řešit, to je všechno kaput

maliny Tulameen poupata komplet KO, to je tak 250kg pryč tj 75 peněz

borůvky 200 keřů taky komplet, obalený jako nikdy, to je tak 200kilo bobulí pryč tj 40 peněz, listy jak na podzim

takže super bilance
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14797
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počasí II

#12910 Nový příspěvek od DanculSK »

Dnes som u na niečo zachytil v rádiu,
Že aj vinohradníci majú obrovské škody tam u vás niekde v CZ
:-/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

other-side II
Příspěvky: 1382
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Počasí II

#12911 Nový příspěvek od other-side II »

ovocnářství napříč ČR, nic hezkého

vůbec nevím jak mám koncipovat finanční samostatnost mého zemědělství, když do toho cpu každoročně statisíce a nevrací se to

mám nabízet maliny za 500kč/kg? aby se to rentovalo aspoň trochu?

nevím, byla taková zima, že ani bíla hadra by tomu nepomohla, akorát by se zaplácla sněhem
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13299
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#12912 Nový příspěvek od Čárls »

S tím nic nenaděláš Ja jsem zvědavej jak letos na zahrýdce dopadnem vše sem pozakrejval ale moc velkou naději nedávám sice bylo nejmíň asi -3,5° ale jak to dopadne váí jen bůh Buď to nebude opyleno nebo zmrzlo nevybereš si Kdysi se sady zakuřovali pokud se hlásil mráz a to kupama listí a chvojí ale zas zaleží jak fuoká a pokud nenapadne sníh
Prostě počasí a zemědělec je taková sázka do loterie :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3905
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#12913 Nový příspěvek od hobr »

Ráno +2°, poletoval sníh, fučelo celý den. Počas - spíše "nečas"... :box:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 6280
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12914 Nový příspěvek od fikejz »

Dnes by tě za pálení listí byli schopní ekoteroristi a jiná zelená verbež zavřít do kriminálu. Naši měli v severních Čechách deset hektarů polí luk a sadů plus skoro tolik lesa. To je dnes prý na hranici co jednoho člověka uživí. Já tady obhospodařuji jen necelé tři hektary luk a tři čtvrtě hektaru lesa. No lesa, spíš taková rokle to je, ale dřevo tam roste. ;-)
Jinak pře den bylo sice trochu větrno, ale jinak krásně a teplo. Zase jsem se durch propotil. Mokrý funkční triko i flanelová košile včetně rukávů. Tak snad se to obejde bez následků. Vždycky si říkám, že není kam spěchat a pak jsem najednou durch a zjistím, že musím máknout, abych neprochladnul :-/
Dnes taky - ke konci už jsem chvílemi pociťoval trochu chlad od mokrého oblečení.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 6280
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12915 Nový příspěvek od fikejz »

Ráno +0.5°C, ale auta omrzlá víc než když bylo pod nulou. Dopoledne chvílemi jasno a slunečno. Teď je zataženo plus deset a slušně padají kroupy.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“