Co dělat s nedobrým psem

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Co dělat s nedobrým psem

#1 Nový příspěvek od Viťa1 »

Ahoj máte někdo nějakou radu jak se zbavit psa? Neteř dostala jako dárek bígla má rok a půl a naučil se každý den utíkat a donese slépku když ho uvážeme v jednom kuse pronikavě štěká nezavře hubu. Jinak je fakt hodný dokáže si hrát s děckama kdyby ho někdo chtěl ještě zaplatím kdyby někoho jako napadlo že si ho vezme a chtěl by ho třeba sežrat to ne ale klidně někomu kdo má dobry plot a málo starostí ho daruju :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělat s nedobrým psem

#2 Nový příspěvek od kenybz »

co útulek normálně ho tam zavezeš a oni se postarají

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1645
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělat s nedobrým psem

#3 Nový příspěvek od fajlla »

v některých útulcích musíš zaplatit jednorázovou částku v jiných platíš každý měsíc jen tak ti ho tam nevezmou.Ale možná že někde nechtějí nic.
Nejlepší volba je podle mě ho někomu darovat.Jako bonus dej granule a on si ho někdo vezme.
A nebo drobek přitvrdit :dablice: na výchově

reiben
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 08, 2011 11:20 am
Bydliště: Soběslav

Re: Co dělat s nedobrým psem

#4 Nový příspěvek od reiben »

A co pořádná výchova ? My už máme druhého beagla z barvářskýma zkouškama... a spokojenost. Jenom mít trpělivost ho vychovat.

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Co dělat s nedobrým psem

#5 Nový příspěvek od cipisek »

Mám podobné problém s tím naším žebrákem..Je vychované aj Hodné. nikomu neublíží a poslouchá na slovo jak hodinky ale jinak je to čokl na h***o hlídat neumí. Místo toho aby On hlídal nás, tak my musíme hlídat Ho aby nezdrhl..jak ho na chvílu spustíme z očí tak je v prdeli.. naposledy jak zdrhl tak rozpáral jednomu myslivcovi plot jak sa dobýval na jeho fenu. aj ten už mi říkal že ho máme nechat utratit že z něj nic nebude bo to má v sobě to tuláctví. tak jsem mu řekl že až ho u nich ještě jednou uvidí tak ať ho trefí. už jednou měl na mále když zas jedněm roškubal 6 Moráků. stálo nás to 2000 a už jsem byl rozhodnuté ho někomu darovat do Guláša ale malé tak brečel že jsme mu ho nechali.. no včil toho Lituju...útulek? ty sů plné a čokly neberou jen pokud k tomu je opravdu pádné důvod(nemoc,ztráta majitele) a td.... včil nás napadlo ho nechat vykastrovat prý by to pomohlo.... Tak nevím.. jestli do toho šmejda ještě vrážet prachy. nebo co s nim... :-/ ze všech stran slyším jediné, zastřelit :-/
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Co dělat s nedobrým psem

#6 Nový příspěvek od Brit »

Já bych to viděl na nedostatky ve výchově. Rok a půl ještě není tak pozdě aby se nedal vychovat. Zkus si o tom promluvit se zkušeným chovatelem v tvém okolí. Tohle je jednoznačně chyba pána, nikoliv psa

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6099
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Co dělat s nedobrým psem

#7 Nový příspěvek od ola »

Ahoj cipísku,na takého parchanta jedině malý dvůr a véľký bič.Jak je ten hajzľ starý?Zkus ho ešče,aj Víťa,dycky gdyž neco vymastí na nejaký čas uvázať do nejakéj kobky,nebo negde do stodoly na kraťučký řetázek a uvidíš lěsti si to ta kurva zapamatuje a gdyž né tož týs ho.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Co dělat s nedobrým psem

#8 Nový příspěvek od Paťas »

Pujč si na pár týdnů elektrický obojek! Dosah 350metrů, po pár kopancoch si rozmyslí zdrhat. 8) Vyzkůšané!

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co dělat s nedobrým psem

#9 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Bígl je honič drobné zvěře,a to mu z palice nevytlučeš,

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělat s nedobrým psem

#10 Nový příspěvek od Milhauss »

Elektrický obojek 8) Jak ho napadne fouknout,zmáčkneš čudlík a už se válí

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Co dělat s nedobrým psem

#11 Nový příspěvek od vizovjan »

Když je pes blbý, tak na něj klasická výchova neplatí - aspoň ta naše fena měla mockrát namále a skloňovali se s ní mnoha další zvířata... ničila všechno se, co se jí dostalo do očí... nějaké ty králíky zakousla...
podíváte se na ni křivě a ona si uchčí, trochu ji zataháte za kožich a ona se potom hned k vám lepí, jak kdyby si vás chtěla udobřit, přísně se na ni podíváte a ona se sklopenýma ušama se odplíží a smutně kňučí... odejdete z dosahu a pustoší dál... její paměť je asi tak na 30-60vteřin... naštěstí už z toho blbého věku vyrostla a chová se už slušně...

...a to táta měl vždy plnou pusu řečí, že on byl na vojně u psovodů a že to se psy umí...
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Co dělat s nedobrým psem

#12 Nový příspěvek od cipisek »

Tak už sů mu 4 roky toho nepřevychováš. s tím Elektrickým obojkem to je dobré nápad.. ale aby ho tak šokoval že by skončil v křeči v kruhu tak 30-50 metrů. S tou špatnou výchovou bych to neřekl. Bo co pes to unikát.Měli jsme psa 13 roků a zdrhl jen jednou když měl cca rok. Týdeň ho nebylo. pak jsme ho našli 5 KM od baráku hladového aj nás málem nepoznal a skoro mě aj pokůsal.. no od té doby už nikdy nezdrhl... nikdy nemusel byt uvázané a jenom sa držál kolem domu...
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co dělat s nedobrým psem

#13 Nový příspěvek od adam »

Máme labradorskýho retrívra a taky zdrhá když ho někdo nehlídá. Babce zdrhne a neposlechne ji na slovo. Když byl malej tak ho pořád rozmazlovala a nebyla schopná na něj zařvat když něco provedl a teď se diví. Pořát se chová jako štěně a to mu je 10let. Vloni zdrhnul a připustil sousedoj fenu. :smich:
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5493
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Co dělat s nedobrým psem

#14 Nový příspěvek od staník »

Tak chovatel nejsem nic moc.Jen si pamatuju co nám říkával na mysliveckým kursu pan Kobera,to je kynolog tělem i duší 8)
Vždycky říkal že nesmíme psa trestat když se vrátí aby si to nespojil.
Dál že když dřív zakousl pes nějakou drůbež na hájence tak že ho hajnej pomocí dvou řemenů přibil k prahu(tenkrát ještě byly dřevěný) a tu slepici mu dal těsně aby na ni nedostal před mordu.
Pes si brzo dá dohromady ten pach slepice a tu ztrátu svobody.
Naše Asta pořád zjišťovala proč dávám ten salám do pasti na myši-dneska už to ví :smich:
Radil aby jsme prvně naučili psa LEHNI to že je s písknutím jedinej povel kterým ho můžeme zastavit aby se nic nestalo,ani jemu a ani nikomu jinýmu.
Máme ho to učit rřeba i tak že ho uvážeme na dlouhou prádelní šňůru a když se rozběhne za něčím tak zavelet a jakmile nereaguje tak tu šňůru přes botu zablokovat.
Prej se brzo naučí že po tom povelu má lehnout a to hned.Párkrát udělá salto a potom že lehá v běhu.
Nevím nakolik jsou tyhle rady poplatný dnešní době ale dřív taky hajní cvičili psy. Tak snad něco věděli.
Elektrickej obojek by nahradil tu šňůru docela dobře.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Co dělat s nedobrým psem

#15 Nový příspěvek od Brit »

Elektrickým obojkem toho psa spíš zkazíš. S tím se musí moooc opatrně. Stačí ho použít v nespávnou chvíli a je hotovo. Já osobně nejsem zastáncem tohoto donucovacího prostředku.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“