Koupě traktoru

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Koupě traktoru

#1 Nový příspěvek od jhamos »

Ahoj,scháním rady ohledně koupi traktoru. Buget je cca 800-1000 tisís a mělo by se jednat o traktor s výkonem okolo 100 koní,který bude dělat okolo chalupy a sena na cca 25 ha. Jako druhý k němu je 7011.
Rozhoduji se mezi nějakým zetorem nebo JD 6 na krátkém rozvoru.(mě by se líbil i JD 5,ale od toho mě spousta lidí zrazuje.
Kdo řešil něco podobného tak rád si vyslechnu nějaké zkušenosti.
Díky

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Koupě traktoru

#2 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj,
nevím proč tak velký výkon ,asi máš nějaký důvod, co jsi nenapsal.
Zde máš inspiraci https://www.agroportal24h.cz/clanky/10- ... otrebujete

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Koupě traktoru

#3 Nový příspěvek od jhamos »

Chtěl bych raději trochu předymenzované a třeba bych někdy nějaký hektar dal zpátky do orný...

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Koupě traktoru

#4 Nový příspěvek od Zetor15 »

nevim jak starej traktor shanis ale po zkusenostech co mam jsem toho nazoru ze pokud to neni masina co si na sebe behem par let videla ale ma ji clovek tak nejak na delsi dobu s vidinou ze bude slouzit jeste po spoute let tak se priklanim k traktorum z let 1995-2000 vedisna byla uz dost konfortni a pritom jednoducha a spolehliva technika. Osobne bych se podival na Fendt 509c nebo 510c odpruzena naprava klimatizace prevodovka pod zatezi nekolik rychlosti vyvodoveho hridele. Problem je sehnat pekny kus ale zas bude nejspis pod cenovy rozpocet tak se muze neco vrazit do prvniho vedsiho servisu.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Koupě traktoru

#5 Nový příspěvek od jhamos »

Diky kouknu na ty Fendy

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Koupě traktoru

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Možná si bude každý myslet že su blázen ale možná bych do výběru zařadil i nějakou proximu. Klidně jen plusku ať nejsou problémy s reverzem. Já osobně bych z něčeho zahraničního měl trochu strach. Ceny dílů jsou někdy dost šílené. Ale to je na tobě. My hospodaříme na těch cca 25ha, máme proximu plus 85, 7011 a nově horala a naprosto to dostačuje.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě traktoru

#7 Nový příspěvek od Sniper »

A já bych přidal ještě jednu zkušenost, dos zásadní :obchod:
Podle mě mnohem důležitější, než značka, je SERVIS, jeho kvalita a dostupnost ND 8)
Já jinou volbu než Fenda neměl a takový zmrdaný Agromex Starý Jičín, který dělal jen prasácké fušeřiny a solidně mě obral na penězích :vztek:
A kvalita předražených dílů je taky pochybná :-/
Rázem, co beru od jinud a opravuji sám, vše drží a funguje, jak to kurwa?! :vztek:
Nenávidím tady ty zmrdy :tyty:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Koupě traktoru

#8 Nový příspěvek od jean »

Ja by som asi do stareho fendta s hydrostatom radsej nesiel. Ta prevodovka sa vysype takmer urcite po prekroceni 5000 mth a potom lietaju tisice. Radsej JD, to boli rel. jednoduche masiny a pred nastupom commonrail motorov nesmrtelne. Niektore mali aj 30 tisic hodin bez zavaznejsej poruchy na pohone. Najma rad 8x00 bol vydareny, ale to je vykonovo o level vyssie. JD5xyz su take omrdavky na cenu, to by som obisiel.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Koupě traktoru

#9 Nový příspěvek od jhamos »

Jasný o servisu je to také a hlavně o tom kdo stím jezdil,to je mi jasná. Právě kvuli servisu a lidem v okolí je pro mě ten JD a Zetor nejvíc,všechno ostatní je daleko a nikoho neznám osobně.
No uvidím co se objeví v inzerci nebo z doslechu...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě traktoru

#10 Nový příspěvek od Sniper »

jean píše: úte zář 05, 2023 1:16 pm Ja by som asi do stareho fendta s hydrostatom radsej nesiel. Ta prevodovka sa vysype takmer urcite po prekroceni 5000 mth....
Fendt nemá hydrostat, ale Vario 8) Ten systém je třeba napřed pochopit, ale obecně jde k nejdokonalejšímu skloubení mechaniky a hydrauliky.
Já mám vše původní a stav 12.750 mth 8)
Ono taky záleží na servisu a přístupu 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Koupě traktoru

#11 Nový příspěvek od Zetor15 »

Ten co pisu ja (509c-510c) ma hydrodinamicky menic a klasicky razenou prevodovku se spojkama v olejove lazni pro razeni pod zatezi. Samo ze servis je pro nekoho kdo si nic neudela sam dost zasadni a bude vyzname ovlivnovat nakup a znacku nebo by to tak melo alespon bejt. Ja jsem treba jel s 512c co mela dle pocitadla 21500 hodin (mozna i vic ale to tezko posoudit) a co se prevodovky tyce tak byla puvodni a motor byl delanej jednou v 12000 hodinach z duvodu prosakujicich gumicek na vlozkach a v tech 21500 jsem delal opet vlozky. Jinak co se dilu tyce tak jsem daval tesneni hlav nove vlozky i s pistama a dily z nemecka vysli na 5400kc za jeden valec. coz si myslim ze je slusna cena pri vyhlidce ze se to dela jednou za cc 10000-12000 hodin....

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Koupě traktoru

#12 Nový příspěvek od Sadra17 »

v podniku na tyhle "lehčí práce" byl JD 6830 povětšinu času v rotačkách a že by se nějak sral tak to úplně ně, co pamatuju tak v převodovce/"portálu" se vydrolilo nějaký ložisko, to se udělalo na dílně a jezdil dál, ale kolik mth měl nevim, vzhledem k tomu že se u nás drželo všechno do úplnýho rozpadnutí tak asi hodně :smich:
malej traktorista v malým traktoru

jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Koupě traktoru

#13 Nový příspěvek od jean »

Sniper, tak kukni, jak to vario funguje. 8 rokov som riesil pokazene traktory, ale fendta s hydrostatom som nezazil, aby prezil bez vymeny cez 6000. Bud jazdis ako pan, alebo je to tvoje :smich: oni tam naprali 500 barov, to je brutal tlak, ja sa cudujem, ze to vydrzi aj tych 5000 mth. Inak, ta prevodovka je super, to jd nema ani nahodou.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Koupě traktoru

#14 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak pristup obsluy je zaklad u kazdeho stroje jednou jsem jen prejizdel s NH TM 190 ktery je mezi mnohyma povazovan za jednoduchy a robustni traktor,ale ten co jsem s nim jel mel sice jen cca 6000 hodin ale stav jako by mel jet do srotu a ne delat na pole.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě traktoru

#15 Nový příspěvek od Sniper »

jean píše: úte zář 05, 2023 7:40 pmBud jazdis ako pan, alebo je to tvoje
Nemohu posoudit, jak jezdím, ale Fendt 930 Vario TMS rok 05 je můj a makám s ním 6 let v té největší zabijárně a tj lesní fréza :-/ :prace:
A to ve 25ti létě spolupráci s šéf konstruktérem v přímém kontaktu ;-)
Takže vím svoje.

Já bych chtěl domů k baráku 211ku s čelním nakladačem a PVH, úžasná, jednoduchá mašina, která umí lozit po skalách 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Putyka“