Kam dal?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Kam dal?

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Nabehnu si, vyslechnu si, ale treba me to nekam nasmeruje. Premejslim cemu se venovat ve "volnym" case jako privydelek a casem treba na plnej uvazek. Ovce uz srihat nebudu, zada nedovoli. V podstate jsem rad ze chodim a neco malo muzu doma delat. Ale na vetsinu veci ktery zada neudrzi si musim zavolat pomocnika Ela. Programovat dalsich 20let nevim nevim, nejsem ten spravnej ajtak nadsenec co programuje i ve vane nebo v loznici. Nejakej napad ohledne pocitacu mam, rozdelany to mam, ale s nastupem AI ty veci co jsem vymyslel a uklohnil to za chvili zvladne kazdej chytrej telefon na tapnuti. Da se rict ze umim od kazdyho trochu a ve vysledku nic poradne :) Co me slo a bavilo tak mrcaseni nuzek na strihani ovci, brouseni, tuning, ale to je spis zrout casu nez na tom trosku vydelat. Je to takovy odvetvi tesne pred smrti.
Nechci po vas konkretni rady, ale spis jen tak pokecat s nekym kdo nekdy resil podobny dilema a treba me to nekam posune.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kam dal?

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Tahle otázka se pravidelně objevuje na různých fórech, takže úplně obecná rada, která vyplývá z předchozích podobných diskusí je podobné téma ani nezakládat a když už je založeno, v rámci zachování klidného stáří ignorovat, co se v něm píše ;-)

Jinak škoda, že nehodláš programovat, pořád potřebuju opravit ten Qt (C++ a původně Fortran software). AI to neumí a umět hned tak nebude.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kam dal?

#3 Nový příspěvek od ota »

Procházím něčím podobným. Firma je na uppne hraně před krachem. Neplatí, ale když přestaneme vyrábět, krachneme. Třeba 14 dní jsem neměl práci. Nebylo na materiál. Samozřejmě doma mám za ty roky hromady rozdělané, nedodělané prace. Tak tu můžu pořát něco dělat. Ale z toho peníze na učet nepřijdou. Dal jsem nějaké inzeráty. Dnes vidím, že to je zbytečné. Ozvalo se mi asi 5 zájemců s vymrdávkama co nikdo nechce dělat. A k tomu třeba paní že už má cenu tak nějak spočítanou na těch 5 atyp kusů a snaží se na tom max ušetřit. A já že co materiál? Ten bude stát 1000 Kč a když voláte ve středu že to v pátek chcete, musím sednout do auta a dojet materiál koupit. Protože když obědnám tak třeba týden než to dorazí. Kdo zaplatí 3h jízdy autem pro matroš a matroš? Tudy cesta nevede. Sehnal jsem přez kámoše trochu seriovku. No aspoň něco. Dostal pár typů na zaměstnání. S pár šéfíkama jsem hovořil. No nejlíp na směny, nebo aspoň 10 h denně a 35 km dojíždět. Teď poslední nabídka byla dělat nočniho hlídače asi 3 km na kravín. No nevadilo by to. Ale problem ta moje kýla. Když se v noci začne telit kravka asi by to nebylo na tu kýlu. A volej někomu ve 2 v noci aby přijel pomoct. Párkrát jsem u telení byl. Z poloviny kravka sama otelila. Ale třeba 3x těžké telení. A to jsme byli u toho ve 4 a byli jsme jak vodníci spocený. No tak jsem to nevzal.
Plácám se tady doma. Teď mám práci, to jo. Jsem pořát veden jako zaměstnanec. U té naší firmy. Ale výplaty jsou problém. A o fakturách co jsem dal, poslední proplacená je duben 2022. Tak teď dělám pro tu druhou kámošovo firmu. Ti platí řádně. A když zbyde čas tak pro zaměstnavatele. Neplatíš, nemáš. Co už. Na učtu nula a tak se nediv. Pošli peníze a budou výrobky. Je to masakr. Z 30 lidí je tam 6. Není divu. A šéf ještě řve jak na debila, když se náhodou potkáme. Vlastně si za to můžeme sami.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kam dal?

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Za mě cokoliv co chceš dělat pořádně.

Lidí je plná prdel tem co se chce dělat ne vždy je naděleno. Takže kdokoliv tu cokoliv umí alespoň průměrně neví co dřív.

Na druhou stranu se platí i za luxování aut. Atd. Takže je to čistě o tvých možnostech, schopnostech a chtění.
Ja bych se ake neupnul na jednu věc.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kam dal?

#5 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku v pohode, vsak to pisu ze pocitam s recickama, vysmechem apod.
Hele, hodlam delat co delam dokad to pujde ale programovat v dalsich jazycich je po tech letech pro me KO.

Fizz, mam to omezeny tema zadama, jinak bych klidne dal strihal, to me bavilo a slo. Strihacu je malo a vydelaj si za par hodin vic nez zednik :))

oto, bude me 42 :)

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kam dal?

#6 Nový příspěvek od Fizz »

Neznám tvůj skil.

Já uz rok nemůžu sehnat někoho kdo jy mi rozumě vybudoval datovou síť, nějaký úložiště kamery pristupy.

Mám nějakou predstavu nevím jak mocje to "rozumný". To samý menší domek většinou je to nejak polepeny není tam vůbec žádná systematizace. To me sere.

To samé i třeba eletrika.

Kámoš teď sekl s celou firmu asi 12lidi jen ho srali a ojebavaki, dělá teď obkladače na sebe říkal že má stejný love. 2-3hovory denně, klídek, poloviční pracovní dobu. Jede na klid. Takže tak
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kam dal?

#7 Nový příspěvek od mastnacek »

Fizz, az nekdy uvidis nuzky ode me, tak poznas muj skill. Rad delam veci echt. V prvni rade funkcni ale aby to i nejak vypadalom. Verim ze jako obkladac je ted vysmatej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kam dal?

#8 Nový příspěvek od ota »

Kluci třeba mladším je hej. Ale já jsem ,,odehranej". I když jen v 56 letech. Už asi 20 let dělám těžší manuální práce. Klasika ve fabryce a pak po práci doma na mašinách. Každej pracovní den min 12 hodin. Soboty neděle si už asi 8 let nechávám pro sebe nadoma. Tam pak lítám po mejch věcech.
Obkladačina je rasovina. Buďto sedíš na bobku, nebo klečíš u toho. Když doma obkládám sobě, nebo na kolenou po 3h mě chytají křeče do nohou. Nebo když makám se dřevem už bolejí pazoury. Těma jsem v minulosti mazvedal, natahal tisice tun plechů. No a teď si vyber co. Do dílny jsem díky bratrovi nacpal stovky tisíc. Abych všechno pro výrobu doma měl. A tak pořát tahnu k té dílně. Manželja furt, že takovejch prachů a práce a teď by to tady stálo a prášilo se na to. Tak scháním pořát něco sem domů. Mohl bych jezdit do Kolína. Ale tady by to stálo k prdu. Tady doma není nikdo kdo by tu stál a říkal ,,nešlo by to protočit třeba o 10 vteřin rychlejc? Nebo proč takhle, proč tohle neděláš tak. Nebo proč tady dneska jsi do 17 hodin a včera do 21 hodin? Prostě v pondělí to je potřeba hotové. No a když prší jdu do fabryky v neděli a třeba ve středu si udělám neděli a jedu si do lesa na dřevo. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kam dal?

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Aj ja som riešil takúto dilemu a pristál som v automotive. Už viac ako 10 rokov nastavujem priemyselné roboty. Fyzická námaha 0, potreba nejakých extra vedomostí je tiež minimalna. Jediné čo potrebujete je odolnosť voči stresu. Treba mať virtualnu bejzbolku v hlave a odrážať útoky všetkých neproduktívnych ludí vo fabrike. Od riaditela až po posledného plánovača. Pretože to či sa niečo vyrobí alebo nie máte vo svojich rukách v tom danom okamihu len a len vy. :typek: Robí sa sice na smeny a nepretržite, ale fakt okrem stresu na vás nič nečíha. :chytry:

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kam dal?

#10 Nový příspěvek od mastnacek »

ota, neco takovyho by me asi vyhovovalo, mam rad presnost a to se neda urychlit.

oco: jo kvasiny nejsou tak daleko, ale mam maly deti a snad jeste nejaky maly pribude, stravit cas na ceste to bych pak z toho byl ve stresu ze jsem spatnej rodic.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Kam dal?

#11 Nový příspěvek od jenicek »

Mastňáčku, to je taková novodobá rodičovská modla bejt co nejvíc času s dětma a vymejšlet jim program, opečovávat je a přehnaně ochraňovat.
Bohužel se domnívám, že tato přehnaná péče je sociálně patologickej jev a děti maj pak problém se poprat s realitou světa dospělejch po vylétnutí z hnízda.
Oco, já to zas mám naprosto naopak. Škodovku mám 13km od baráku ve Vrchlábe. Asi bych si tam vydělal i víc, měl víc volnýho času, ale práce na směny ve fabrice, kde seš jen pořadový číslo na píchačkách není nic pro mě.
Já mám potřebu něco tvořit.

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kam dal?

#12 Nový příspěvek od mastnacek »

jenicek, mas pravdu, ale to neni tak uplne docista muj pripad jak to popisujes. Kazdopadne jsem si pri strihani ovci pobyl mimo domov dost casu a mrzelo me to. Nejde o vymejsleni programu a prehnanou peci, ale je pro me lepsi pocit, kdyz je vidim aspon hodinu, dve denne a nemyslim to jak spi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kam dal?

#13 Nový příspěvek od oco13 »

mastnacek píše: pon srp 21, 2023 1:58 pm oco: jo kvasiny nejsou tak daleko, ale mam maly deti a snad jeste nejaky maly pribude, stravit cas na ceste to bych pak z toho byl ve stresu ze jsem spatnej rodic.
Tak toto mám za sebou v dosť brutalnej forme. 90te roky , keď rástli moje deti sme zaroveň prerábali barák a peniaze chýbali. Takže týždňovky a aj na tých dve zamestnania a 16hodin denne robota, plus k tomu 6 dňový pracovný týždeň. takže ja som deti videl do 5 rokov a potom zrazu až na maturitách. Čí a ako sa to prejavilo neviem , majú svoje rodiny a aj keď s najmladším som na tej istej pozicii v fabrike, tak zase nie sme spolu na smene a tak viac vidím vnučku ako jeho. Ale jedno je isté, aj pri 4 smenke na 12ky mám ovela viac volného času ako volakedy v oknárčine. :typek: Inak momentalne dochádzam do práce 50km jedna cesta. :pohlavek:

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kam dal?

#14 Nový příspěvek od Fizz »

Moje zkušenost říká že práce by nemela vadit ale nevím jestli úplně bavit, dáváš fi toho vše uděláš to echt dobře bez bordelu okolo v jakýmkoli skova smyslu a ještě te nekdo opičuje. To ti to pak zhnusi. A neco co tě bavilo te pak akorát sere.

Já občas dělám eletriku, spíš mě to nebaví, což není důvod to ojebat ale taky né na tom zbytečně vyšívat. Ale i tak mý rozvaděče vypadají líp nez od většiny co potkávám.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kam dal?

#15 Nový příspěvek od Pavel »

Před 2 lety jsem to také řešil jak sek jsem řekl ze sem po rakovině a je mne přes 50 tak leda fabriku na tři směny tak sem šel pod obec jako těch pracovník

Odpovědět

Zpět na „Putyka“