Epidemiologie v akci...

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Epidemiologie v akci...

#7771 Nový příspěvek od imaginaro »

Hážeš všechno do jednoho pytle, vy odsuzujete všechno, že je všechno špatně. Já se bavím jen o antigenních testech, tak mi nic jinyho nepodsouvej.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Epidemiologie v akci...

#7772 Nový příspěvek od Tomas6 »

Asi je to o kvalitě testů. U nás na jednom provozu byli dva najatí dělníci antigenně testovaní s pozitivním výsledkem. Přitom jim nebylo vůbec nic, PCR to následně potvrdil, zbytek lidí bylo už ok. Testuje se dvakrát týdně, čtvrtek a pondělí. Ve čtvrtek ok, v pondělí pozitivní. Byli to lidi ze svařovny, kde respirátory moc nepoužívají, ono pod svářecí kuklou to ani dost dobře nejde.
Co se týče respirátorů, minulý týden jsem byl na stavbě, z asi 30ti lidí jsem měl respirátor jen já a kolega, 2x12hod šichta se v tom v pohodě dala vydržet. Je fakt že venku byla kosa, tak jsem byl rád že netáhlo na hubu. Jako tahat v tom celý den měchy s cementem bych asi moc nechtěl, ale vrtačku se stojanem a veškerým bordelem k tomu jsme taky tahali křížem krážem, takže že bych se jen flákal, to ne. Je hodně velký rozdíl v respiratorech, ty čínské za pár korun, dýchá se v tom blbě, dře to na hubě, tahá za uši, ale nafasovali jsme respiky spurtex. A to je nebe a dudy, skoro není poznat že ho mám. Ještě jsme na zkoušku nafasovali nanoroušky spur a o ní ani nevím, jen leze do očí.
Já taky nejsu zastáncem,defakto v mém okolí není kromě pár lidí nikdo kdo by na to umřel, pár lidí, tak do 5ti procent z těch co znám měli horší průběh,jeden teda byl na tom blbě, ale ustál to, přežil. Nicméně pokud člověk uvažuje racionálně, tak je mu jasné že je potřeba se tomu vyhnout. A ten respirátor a test je to nejmenší co pro to můžu udělat
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Epidemiologie v akci...

#7773 Nový příspěvek od creative »

https://tn.nova.cz/clanek/s-covidem-do- ... nicka.html

Furt si někdo na něco hraje, ale realita je jinde.
Antigenní testy jsou sice na nic, ale platíme tu komedii dál, aby si někdo mohl namastit kapsu.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#7774 Nový příspěvek od fikejz »

imaginaro píše: sob dub 17, 2021 2:50 pm Hážeš všechno do jednoho pytle, vy odsuzujete všechno, že je všechno špatně. Já se bavím jen o antigenních testech, tak mi nic jinyho nepodsouvej.
Neodsuzuji všechno, jen ty papaláše co nám vládnou a jejich rozhodnutí. Klidně mi ale můžeš na příkladu uvést co udělali dobře, že se tomu nedá nic vytknout. Máš možnost.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Epidemiologie v akci...

#7775 Nový příspěvek od Fizz »

Zase nějaký alibisticky intervence.

Jednou jsem vystěhoval neplatiče, po roce pardonu, čekání a výmluv mi prostě došla trpělivost.

Podle lidí v mojí pozici, vše špatně, nechal jsem je tam dlouho, byl jsem moc hodný atd.
Podke neplatičů, hazjl, málo času, vysoký najem, momochodem jsrm po nich měsíc uklízel, dva kontrjnety bordelu, všemožný tašky se zbytkama jidla, myši, atd...

A teď se ptám co jsem udělal dobře?
Měli střechu nad hlavou? Mohli vyrábět? Meli jejich kidi kde dělat? Atd...

Jestki mě neco sere, tak kritika lidí kteří mají jen plnou hubu žvástů a sami netuší jaká je s nimi práce. Dneska je každej odborník hlavně na krizový řízení, každej přesně ví co se mělo dělat před rokem.
Možná kdyby lidi raději dělali co umí v rámci možností nemusela startovat krize.
Pořád nechápu jakto ze u nás spousta lidí kterážto kvůli opatřením nemohla dělat svý zaměstnání, se vrhla do jinýho, a daří se jim, některým přežít jiným ták že už třeba do hospody nepujdou. A pak je tu skupina, která revoltuje na intetnetu, rouška je dusí, Babiš je na ně zlej, a Hamáček jim nejspíš v noci krade naftu a cigára.

Možná je na čase pochopit jednu věc, v kapitalismu máš právo makat podle aktuálních možností a můžeš si vybrat co z možných budeš delat. Nic víc. Nelíbí se ti zdanění? To máš blbý. Nelíbí se ti omezení? Jaký? Rychlost? Delka pracovní doby? Minimální mzda? Gravitace? Prostě to tak je. Buď děláš co můžeš a treba se ti daří, a nebo brečíš do internetu jak jsou na tebe a tobě podobný všichni zlí. Už zbývá jen začít ukazovat prstem na ty co makaji aby se jim všecko zebralo, protože ty máš hovno tak oni ať taky. To už tady bylo.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Epidemiologie v akci...

#7776 Nový příspěvek od imaginaro »

fikejz
Už jsem to tu dřív psal a opakovat se je pro lidi jako ty zbytečné - stejně nic neuznáš. Vytáhnu z toho jen jednu větu, můžeš si zbytek najít - doporučuju.
Není na světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Epidemiologie v akci...

#7777 Nový příspěvek od ITS »

Z té poslední Fikejzovy věty jsem také naprosto unešený. Tak to napíše člověk, kterému chybí špetka soudnosti. Nebo je geniální nadčlověk. Nevím.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#7778 Nový příspěvek od fikejz »

Jistě, nikdo se nezavděčí všem... Já chtěl jeden jediný příklad něčeho co vláda ČR udělala v rámci ochrany obyvatel před covidem neoddiskutovatelně dobře a správně. A vy se místo jasného a stručného uvedení příkladu pustíte do mě? To hovoří za vše jasně, srozumitelně a stručně.
Žádný takový příklad uvést nemůžete. Děkuji pánové.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Epidemiologie v akci...

#7779 Nový příspěvek od ITS »

A správnost bychom posuzovali podle jakých kritérií ? Podle Tvých ? Podle Shrekových ? Podle Fizzových ? Tak nechtěj jednoznačně odpovídat v neexaktní záležitosti bez existence validní vztažné soustavy.
Opět by to byla jen diskuze s tisícem názorů.
Odpovídat by šlo pouze na velmi obecné úrovni : "Vláda zavedla plošné očkování = správně". Ale to Ty nechceš, protože v rámci takové odpovědi lze vypreparovat milion souvisejících problémů.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Epidemiologie v akci...

#7780 Nový příspěvek od Fizz »

Před rokem vše zavřeno. Správně. Psk se mohlo zlehka přejít k normálu - správně.

Pak se trochu povolilo, důvěra v občany, a šlo to do sraček, hlavně se ožrat, trajdat,....

Čím větší hňup, tím větší kecy o svobodách, ti ta to můžou a tamti taky, nulová osobní zodpovědnost, ...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Epidemiologie v akci...

#7781 Nový příspěvek od imaginaro »

ITS to napsal přesně.
Neodpověděl jsem ti právě proto, že by to byl zase jen můj názor a neoddiskutovatelné by to nebylo, protože už z principu lidi diskutují vždy a o všem. A myslím že se do tebe nikdo nijam zvlášť nepustil, to vypadá jinak. Asi ti budu muset najít co jsem psal dřív. Podle mě taky správně očkování a i testování, ale jak jsem už psal, o obojem se dá diskutovat(od kdy, čím, ...).
Za mě je největší problém že vir mutuje. Celej svět se klepe že mutuje, ale proč mutuje? On jen tak sâm od se be nezmutuje, musí mít vždy na čem. Takže mutuje protože furt má koho nakazit. Už loni jsem říkal (akorát ne ntady) už v době kdy se to rozjíždělo v itálii, že by se mělo okamžitě: uzemnit letadla (minimálně osobní přeprava), zavřít pro lidi hranice a zakázat lidem na minimálně 14dní vychâzet z domu, včetně chození do práce. A důvod proč jsem to říkal je právě ten, že u lidí co už byli nakžení by se covid "vytratil" proděláním nákazy a dál by se nešířil a tedy nemutoval. Ti co ho prodělali by měli zůstat dalších 14dnů doma nejlíp i s rodinama následně každyho kdo bude chtít přicestovat do ČR na tři týdny do vyčleněných hotelů ktery si zaplatí kvůli karanténe a nâsledný test. A je to zase jen mé tvrzení a názor a zase se o něm bude diskutovat. To všechno se ale bude řešit a stanovovat pro jednotlivé kroky časovou osu, aby příště bylo podle čeho postupovat, aby následky byly co nejméně negativní.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Emmett
Příspěvky: 175
Registrován: pon pro 14, 2015 5:00 pm
Bydliště: Kocourkov365

Re: Epidemiologie v akci...

#7782 Nový příspěvek od Emmett »

Pro mě je při "PANDEMII" směrodatný pouze počet mrtvol
a ne křivky nakažených vyráběné podle potřeb nebo četnosti testování.

Na jaře se nic nedělo a to ani když přijeli lidi z itálie
je to vidět na křivkách mrtvých které nepřevyšovaly výrazně průměr
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

až akce proti kovidu způsobují nárůst mrtvol
akce proti kovidu jsou : pěstování virů pod rouškami, rozdrbávání sliznic testy, vakcinace, omezení zdravotní péče, vytunelování peňez na zdravotní péči , soustřeďování lidí do míst, a určitě je toho ještě víc.

po prázdninách se novináři , politici, fanatická kovidfronta z plných sil pustili do šíření kovidismu.
ve stylu my vás všechny zachráníme i kdyby jsme vás měli pozabíjet.
Po měsíci této usilovné práce začaly křivky mrtvých nad průměr růst.
lidé umírají na pěstování bakterií z paniky a akcích proti kovidu
viz negativa roušek o kterých se píše v dobách předkovidových
negativa si každý může najít ale z vymytí mozku a ze strachu je ignoruje
viz předešlé posty
a třeba o chřipce info tu
Další riziko chřipky spočívá především v !!!!!! poškození sliznic !!!!!! dýchacích cest.(test == zároveň poškození sliznice i testování bezpříznakových zdravých lidí) Postižené sliznice představují ideální prostředí pro nasednutí jiné, !!!!! zejména bakteriální infekce !!!!!. Dochází tak k rozvoji tzv. sekundárních komplikací, k nimž řadíme ------!!!!zápal plic !!!!---------, zánět středního ucha a zánět vedlejších nosních dutin.
a na sekundární infekce pak zemřeš
toto jsou info z
Informace o chřipce odborný časopis v předkovidovém věku 2015
http://www.pharmanews.cz/clanek/chripka ... dne-letos/
PharmDr. Andrea Kleinová
Zdroje: Kolektiv autorů, Chřipka a možnosti její prevence II – Sborník přednášek, Vesmír, Praha 2001 prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., prof. MUDr. Jiří Havlík, DrSc., Chřipka – stále aktuální problém, Postgraduální medicína 9/2003 RNDr. Marek Petráš, Chřipka, www.medicina.cz, 10.2.2005 http://www.chripka.cz http://www.chripka.cz/aktuality/drift-a-shift-spojenci- chripkoveho-viru-193


Další výroba mrtvol

Nárust mrtvol po preventivním protikovidovím úderu "s křížkem po funuse" díky vakcinaci na vir který už po 1roce musí být pryč nebo minimál 1/2 lidí promořených
očkování na kovid 19 v roce 21 to vymyslel kdo ?
vždy jsem měl info že na kovid 19 se musí očkovat po létě max začátkem podzimu 19 a ne na jaře 21
na chřipku není lék a vakcinace (výroba) není schpna reagovat na různé druhy virů vypěstované na ruzných částech světa. Už vůbec nechápu jak může někdo věřit že vakcinace testována na chudém šikmáči, hispánci, černochovi bude účinná na vyžraném bílém evropanovi. Nemyslím to rasisticky .

"úspěchy"
viz 5 minut hledání

Vakcinační kampaň Izrael zahájil zahájil 19. prosince 20
a už po měsíci a půl mají kýžené """výsledky""" (pro méně chápavé traktorisy víc mrtvol)
měsíc po
CTK - Aktualizace: 01.02.2021 12:21
Izrael v lednu zaznamenal dosud nejvyšší počet úmrtí s covidem.
pozdější počet mrtvých říká
Data k 26.2 počet mrtvých oproti 1.2.2021 se zdvojnásobil.
10.3--5881
Kde dělají soudruzi asi chybu ? Vysvětlení ? Negativa "se hodí" na antirouškaře ,nedodržování pravděpodobně opak je pravdou. Viz vakcinace a informativní souhlas s popisem negativních následků vakcinace.https://www.fnplzen.cz/sites/default/fi ... 652_03.pdf

úplně to samé je vidět u nás Akce proti kovidu víc respirátoru, víc testování, víc vakcinace způsobuje víc mrtvol
víc mrtvol ještě víc respirátorů a vakcín a tím víc mrtvol

stačí si najít data mrtvých v čase a porovanat s akcemi proti kovidu z minulosti

čekám kdy první vymytí kovidfanatici nebo odpůrci začnou pro sobě střílet
akce proti kovidu a zdravému rozumu přináší víc mrtvol než kovid samotný
toto skončí až se tady všichni ze strachu že jsme ohrožení vybijem
nebo že si pod náhubky v kombi s vakcinací vypěstujem něco co lidstvo nepřežije.

Pak už se nebude rozlišovat jestli jsi zarytý kovidfanatik, antikovidik nebo ochcávač který si myslí že se ho to netýká.

Požadujte analýzu dat co se děje po akcích proti kovidu ( nepleť si akce proti kovidu s akcemi -demonstracemi proti kovidismu) a vemte si poučení z minulosti na to minulost je.

ps
Sorry za dlouhý elaborát
musel jsem uvést věci na pravou míru jak to vidím já obyčejný svářeč, 16h v roušce který nehledá info na kupě hoven a dívá se kolem co se děje.

odkazy na informace bych dodal ale vím že je to marná ztráta času.

je to můj názor nikomu jiný názor, náhubek, vakcínu neupírám, i přes to že kovidfanatismus taky platím a čekám třeba na ORL vyšetření uzlů na štítné žláze už 8 měsíců .
Amísto "drahého" vyšetření krve, nemluvě o magnetické rezonaci dostanu předpis na aspirín, který si zaplatím, nebo předpis na "lék" za který doktor dostane dovolenou u moře

Už vás tady traktoristy,doktory,britty nechám ať si tu spolu pobrukujete a zatloukáte hřebíky do svých rakví

Emmett
Příspěvky: 175
Registrován: pon pro 14, 2015 5:00 pm
Bydliště: Kocourkov365

Re: Epidemiologie v akci...

#7783 Nový příspěvek od Emmett »

ještě
nemohu upravit post vložení odkazu na informace slepých studií o účinnosti náhubků
o kterých by místní traktoristé měli vědět

Toto je známé od podzimu
Kodaňská studie která říká Nošení roušky nemělo vliv na nakažení covidem
https://www.acpjournals.org/doi/10.7326/M20-6817
(Dansko,Norsko je v té době na chvostu ne na špici mrtvých)
Nedělám si iluze kovidfanatismus strach zapracuje i v severských státech.

Jak zapracoval strach po vzoru CZ kde to s náhubky začlo a za to máme "odměnu" největší počet mrtvých na světě
kde nás na špici mrtvol střídají okolní kovidfanatici podle protikovidakcí čím víc tím víc
a protikovid akcí my vás všecky zachráníme i kdyby jsme vás měli pozabíjet.

k minimální učinnosti náhubků musíš příčíst negativa = mrtvoly způsobené náhubkem
a tím se nošení ochraných pomůcek v prostředí pro které nejsou určeny stávají
viníkem nárustu mrtvol.
pár negativ viz post
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=7755

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Epidemiologie v akci...

#7784 Nový příspěvek od imaginaro »

No musím uznat že tvá konstrukce či dedukce je zajímavá a tak jak si to nastínil to skutečně dává smysl. Každý má právo na svůj názor a já ti ho nijak vymlouvat nebudu, protože jsem jedním z těch který jiné názory vítá, protože otevírají debatu. Ta pak samozřejmě musí být vyvážená a opírat se o argumenty. Kdo mě zná osobně tak ví že takový jsem. Já jen nemám rád vnucování a podsouvání pořád dokola, protože to sebesilnějšího diskutéra umlátí a zdravou debatu to zabíjí. To píšu jen pro pořádek, není to míněno na tebe, na to jsou tu jiní experti.
Každopádně je to zajímavý pohled a zajímalo by mě zdůvodnění vědců, tedy epidemiology, virology, atd. Bez jejich vyjádření (a doložení) se budeme zase jen dohadovat, nicméně díky za jiný náhled, tento náhled tu ještě nebyl. :ano:

P.S.- už jsem ti dříve psal že tvé formulace vět jsou velmi zavádějící a méně chápaví si to co píšeš mohou vvysvětlit naopak než to myslíš - nahraď slovo "proticovidakce" slovem "proticovidopatření" Aby to vyznělo jak jsi chtěl.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Epidemiologie v akci...

#7785 Nový příspěvek od Fizz »

Neuvědomuješ si zásadní věc.

Preventivní opatření nemůžou být srovnávány s dopady.

Neexistuje srovnání.

Ty říkáš že preventivní opatření nemají smysl naopak že jsou kontraproduktivní.

Obecně, jak zabránit šíření jakekoliv zejména neznámé infekce?

Píšeš že jsi svářeč, co bys říkal kdyby tě chodil kritizovat dermatolog, ze četl na internetu že mas mít jinou pozici, jiný ampéry, jinou teplotu lázně, jiný vyložení drátu....

Tsk se ptám, jaké máš reálné zkušenosti se zabráněním šíření infekce, s řízením obrovskeho množství lidí který je každý chytřejší než ten kdo to řídí, jaje máš ponětí o chemii, mikrobilologii, sociopsychologii, ...

Nerypu do tebe, chápu tvé argumenty, i když s nimi nesouhlasím a myslím že vychází z neznalosti a vymazlenych informací vytržených z kontextu s dovětkama "to musí být každému rozumně uvažujícímu jasné"...

Jen bych tvemu elaborátu rad dodal osobní ramec.

8)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Putyka“