Epidemiologie v akci...

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#6961 Nový příspěvek od fikejz »

duchodce píše: stř úno 24, 2021 9:25 pm Ve Finsku je to doporučené a lidi to dodržují .......
U nás je to nařízeno a lidé to nedodržují......
Těma dvěma větama /těmi dvěmi větami?/ je vlastně řečeno vše. Další řešení ? V práci ti něco doporučí ,když to nepomůže tak potom nařídí a pak??
Nejde o to ti "něco" doporučit, nařídit, ale o to co. Jakmile nařídíš lidem že mají nosit roušky (respirátory), ale ve třídě, ve fabrice nemusí (protože bys jim musel snížit výkon, nebo co), tak si logicky řeknou: "Když nemusím ve třídě, proč bych nosil na chodbě?" Nakonec i ten blbej Blatnej, řekl něco ve smyslu: opatření která nedávají smysl nedodržujte. A teď se diví, že nedodržují.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

hobr
Příspěvky: 3869
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Epidemiologie v akci...

#6962 Nový příspěvek od hobr »

Kamoš z vedlejší dědiny i jeho manželka chytli "kovídka". Oba v nemocnici. On "uspaný", ona za 2 dny zemřela. Jeho prý pomalu probouzejí. Nedovedu si představit, až se probere a řeknou mu, že jeho žena je mrtvá. Pohřeb bude v pátek.
Naposledy upravil(a) hobr dne stř úno 24, 2021 9:45 pm, celkem upraveno 1 x.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Epidemiologie v akci...

#6963 Nový příspěvek od duchodce »

Tak to běž zkusit do Finska ,Švédska ,Anglie , Izraele . Tam ty (c o) nařízení se začátku taky měli snahu někteří občané nerespektovat protože tomu nerozuměli . Velice rychle jim to bylo d o p o r u č e n o a jsou tam kde jsou...Ale to je zbytečné vysvětlovat ,že si třeba nevybíráme c o se nám hodí z pravidel silničního provozu. To by neměl covid koho nakazit :(
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#6964 Nový příspěvek od fikejz »

Taky tam mají premiéra co trajdá i s rodinou po světě a další papaláše co si neodpustí oslavy, návštěvy fotbálku, hokeje (legální protože na VIP mají kluby výjimku) zabíjačky...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Epidemiologie v akci...

#6965 Nový příspěvek od duchodce »

Takže protože policajti a naši mocní jezdí občas ožralí a sem tam bourají ,tak my tedy taky serem na předpisy? Zkus to . Až někoho zmrzačíš tak je to stejné když nenošením ochrany dýchacích cest někoho nakazíš...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#6966 Nový příspěvek od fikejz »

Ty tvý přirovnání s dopravou kulhají na všechny čtyři. Je to jako když někdo tvrdí že nehodu způsobila vysoká rychlost - to je blbost, za nehodu, když už může rychlost tak vždy nepřiměřená! A je jedno, jestli to bylo sto do zatáčky, nebo dvacet na ledě na rovince.
Hele, já se chráním, respirátor FFP2 bezventilkový nosím na nákupy už od začátku (a ne ten čínský, ale Moldex, v práci nosím FFP3) stýkám se s co nejmenším okruhem lidí. Neslavili jsme loni žádné narozeniny (jen děti měli v létě "oslavičku" ale bez kamarádů), žádný vejlety, dovolená nic. Za rodiči jsem jezdil naprosto minimálně. To samý spousta lidí v mém okolí a stejně to dost lidí chytlo (skoro vždy někde v práci a pak doma rodinní příslušníci toho co to dotáhl z práce). Kamarád leží už dva týdny v umělým spánku a vypadá to s ním blbě, přestože nikde netrajdal a opatření dodržoval chytnul to taky v práci. Takže ty kecy, jak nás vláda chrání, ale my jí to kazíme naším nedodržováním opatření mě už vážně začínají srát!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Epidemiologie v akci...

#6967 Nový příspěvek od duchodce »

Dobře ty se chráníš sebe i okolí . Já též , jsem poměrně "na ráně" a nemuselo by to dobře dopadnout . Dnes jsem musel na nákup chodím jednou zhruba za 10-14 dní zamaskovaný jak pirát z Karibiku. Moc těch co to nedodržují jsem už nepotkal,oproti tomu co před těmi 10 dny. Ale co s tím zbytkem ? Toho tvého kamaráda mohlo třeba zachránit to že by někdo dokopal toho co na to sere a mohl ho nakazit aby se srovnal. Ale jak? Domluvou ? Po takové době coroviru? Pro info ,kolem mě už taky smrt šáhla. Proto se tady asi hádáme...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#6968 Nový příspěvek od fikejz »

A já tvrdím, že kdyby ty opatření dávali od počátku smysl, nebyly v nich očividné kraviny, kdyby nám od začátku každou chvíli nelhali například: Vojtěch: Je to jen chřipřička, ve skladech je všeho dost. A další: nelze a není potřeba zavírat hranice (dokud to tu nebylo) ... Kdyby za ten rok udělali nějakou viditelnou práci a ne jen rozfofrovali prachy, jaký si ani nikdo z nás nedovede představit, kdyby povolili do zkušebního režimu každý nadějný lék (i ty generické, z nichž nehrozí původnímu výrobci žádný vejvar jako z těch co se nově vyvíjí)... Jaký jsou výsledky jejich práce? Spousta miliónů utracená za polní nemocnici, v níž ani nemohl být žádný pacient protože tam jednak nebyl personál (kde by ho vzali) a druhak ani potřebné rozvody elektřiny a dalších látek.. Tak by i lidi v daleko větší míře dodržovali ta opatření. Takhle spousta lidí věří tomu, že je to jen způsob jak nás zotročit, zbavit svobod a práv a podobně (což na jednu stranu není daleko od pravdy).
Těch co to už měli mám v okolí a mezi známými už desítky a mrtvých už pomalu taky a je mezi nimi i dost pod 60!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Epidemiologie v akci...

#6969 Nový příspěvek od duchodce »

Joooo ,to když mě bylo 60 to jsem byl mladík..... ;-) Ale nic ,končíme debatu přeci jenom jsme se k něčemu dobrali . oproti našim mocným ,ale my nemáme před volbami..... :smich:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#6970 Nový příspěvek od fikejz »

Obávám se, že případný neúspěch ve volbách nemá dostatečně odstrašující účinek. Dobrou noc.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Epidemiologie v akci...

#6971 Nový příspěvek od ITS »

Fikejz je koncentrát naivity a milovník konspirace. :D

sekalsemmalo
Příspěvky: 4239
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Epidemiologie v akci...

#6972 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ještě si vemu endiaron a vyrážím....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#6973 Nový příspěvek od fikejz »

ITS píše: čtv úno 25, 2021 5:08 am Fikejz je ...
Je od tebe hezké žes tuto diskuzi oplodnil nějakým svým kvalitním názorem. A ještě hezčí by bylo, kdyby jsi byl schopen přispět validním názorem k diskutovanému problému a ne ubohým dvouslovným hodnocením diskutujícího. Kdybys třeba napsal proč myslíš, že můj pohled na věc je naivní a proč ... Tedy jestli to zvládneš.Jestli po tobě nechci moc?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Epidemiologie v akci...

#6974 Nový příspěvek od ITS »

Drahý kolego. Já jsem tady toho napsal již hodně. Vždy to byly technicky podložené názory. Proto jsem na tvůj příspěvek zareagoval tak, jak jsem zareagoval. Tvůj příspěvek je mnoho řádků obsahujících jen obecné názory bez možnosti technického zdůvodnění a bez doložení zdroje. Ke každému řádku by šlo napsat spoustu dotazů, kdy jsi tu informaci získal a kde to bylo řečeno. Pokud chceš vynášet názor k tak širokému spektru problémů, tak se tvůj příspěvek podobá takové silácké hospodské řeči. Podobně tady píší i jiní. Například jeden psal, jak vláda znemožnila podnikům vývoz uzavřením hranic. Pak se omlouval, že si "takové drobnosti" nevšiml, že to na transport materiálu neplatí. Takže si, prosím, ke všem tvým konstatováním najdi zdroje informací a napiš, jak to doopravdy je a bylo. Já Ti to hledat nebudu !!

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#6975 Nový příspěvek od fikejz »

Teď si to vylepšil. Jinými slovy tvrdíš, že někde v mých příspěvcích píšu něco co není pravda a že to mám ozdrojovat. Fakt tu mám psát zdroje k všeobecně známým věcem? Co není pravda? Že Vojtěch říkal, že je ve skladech všeho dost a kovid zlehčoval? Nebo to, že v únoru minulého roku mnozí tvrdili, že nelze zavřít hranice, aby pak byly pro běžný provoz zavřeny? Nebo potřebuješ odkaz k opatření ze září upravujícímu nošení roušek ve školách? To si to půl roku, rok nepamatuješ? Když tvrdíš, že nemám pravdu, měl bys říci v čem, jinak opravdu vedeš hospodské řeči.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“