Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Co vám dneska udělalo radost

#361 Nový příspěvek od Fizz »

Máš pro to nějaký specifický duvod? :)

(Nerejpu zajímá mě to)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#362 Nový příspěvek od ota »

Vidíš Bourači, máš kupovat vercajk jako já! Teď jsem se docela ,,obalil" novým vercajkem. První byla Hilti vrtačka. Taková pořádná. Vedle byl bateriovej maflik. Povídám si, mám, nemám tohoho maflika vzít? Zmačknu ten punťík a kotouč se točil. Hm, stejná baterka jak doma z vrtačky. No a Hilti jsem vzal samozřejmě taky. A ještě tedy k němu karbika 125 mm kotouč. Ležel v hromadě ,,plech" Položím na váhu a cena x 10 Kč. Doma jsem dal nabít baterku a mafl jede jak zamlada. I s kotoučem. Už s ním normálně řežu. U karbika byly sjetý uhlíky. Objednal jsem nový a maká taky. Hilti se normálně točí, akorát nejde příklep. Zatím jsem se nedostal rozebrat a podívat prič. Pak jsem tam jel znovu a zase tam ležela ta šavlová pila od Gude. Měla i ten plátek celkem ucházející. Dám na váhu a jela dom. Doma strčím do zdi a maká. Koupil jsem ji ještě nějakej plátek na dřevo, plechy a ocel. Když jsem ji ukazoval sousedovi, povídá ty vole svíťí i ta ledka v předu aby bylo vidět na řez. Jo a Narexka ruční vrtačka. U té byl jen vytaženej kablík z pod šroubku u vypínače. Ale v hlavičce zavařená kvedlačka na maltu. Vyndal jsem ji a dal tam použitou hlavičku z mojí vrtačky a k mojí jsem koupil novou.
Takže moje nářadí za pár Korun mělo i kotouč, plátek, baterku, která drží líp než ta moje u vrtačky. Už se těším, až tam pojedu co zase dovleču. Jestli tam něco bude zase. Taková vrtačka když má 3 kg tak vyjde na 30 Kč a funuje. Ta Hilti ta byla drahá. Ta má aspoň 5 kg, tedy vyšla na 50 Kč! Ještě tam pořát zbýval závitořez. Ale neměl nástavce. Jen mašina. Třikrát jsem ho držel v ruce a nevzal ho. Jen by mi asi zabíral místo doma. Myslím, že taky makal. Ale balik motoru. Jak 230 karbik minimálně. No takové nákupy. A má to i občas příslušenství. :smich:
Ještě k bateriovejm věcem. K vánocům jsem dostal karbika a vrtačku od Milwauké. No trochu jiná liga. Ta vrtačka je taková malá, ale umí zamotat ruce jako bych je strčil do míchačky na beton! Karbik má výhodu té spojky. Když to kopne, kotouč se zastaví. Baterky za chvilku nabitý. Parádní strojky. Jen na lepší práce. 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#363 Nový příspěvek od bourač »

jasná věc - oto, ty bateriovky nejsou na hrubou rasovinu.
Chápu přístup pana kolegy hobra, dokud sem si nepořídil první akuvrtačku netušil jsem jak může být práce jednoduchá.
Když seš zvyklej furt tahat za sebou nějaký kabely, nedej bůh prodlužováky tak ti to nepřijde.
Ale kdo jednou zkusil už ví. ;-)
hobr možná máš averzi kvůli baterkám ale dneska už vesměs jsou všechny ty "Lithiový" ty makaj.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#364 Nový příspěvek od Britt »

Za pár dní mám kulaté přirozeniny a tak jsem si udělal radost a pořídil jsem si nové pičitadlo. Rozdíl je to teda dost velký jak v rychlosti, tak v grafice.
Budu doufat, že za ty prachy mi vydrží aspoň 40 let, aby byla amortizace 1000 Kč ročně. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#365 Nový příspěvek od ota »

Jardo mě tyhle věci kupují děťi s manželkou taky k narozkám, vánocům. Před lety jsem pořát básnil o 230 karboflrxce. I se mě na ní ptali. Pod stromečkem koukám, kde je větší balík pro mě. No a pak balíčky a pořát ne ta velikost. Nakonec karbik nebyl. Ale byl tam mobil. Že mobil, na co? Vždyť mám celkem slušnej. No prej máš ho 10 let! Tak to už je třeba jinej. No ale nic mu není! Noťas jsem taky dostal pod stromeček. Taky se nikdo moc neptal a byl tam. Prej že ten počítač co mám 15 let je už dávno zastaralej. No prej byl zastaralej když jsem ho kdysi dostal. :vztek:

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#366 Nový příspěvek od mastnacek »

Brite, copak ty paris hry ze poznas rozdil v grafice?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Co vám dneska udělalo radost

#367 Nový příspěvek od DanculSK »

Ota, :friends:
Vidíš, aj ja som si karbika 230 musel kúpiť sám :smich:
Dal som si ho k sviatku
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#368 Nový příspěvek od Britt »

Mě taky obšťastňuje doktořice různýma věcma, ale nikdy bych jí nedovolil kupovat vercajk, auto nebo počítač. Ta je přesně jako Škopkovi ve slunce seno, když kupovali počítač... :smich: Tyhle věci si vybírám sám. Tuhle strojovnu jsem si taky nechal postavit jak se říká na míru, takže Procesor AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor, 3701 Mhz, jádra: 6, logické procesory: 12, 32GB paměť, 2 Terrové ssd disky...
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#369 Nový příspěvek od mastnacek »

Brite, vis o tom, ze zachrana dat z SSD je ponekud, komplikovanejsi a takovy to prvotni nadseni z rychlosti casem odchazi. Lepsi je kombinace ssd system, optimalizovat si nejpouzivanejsi aplikace aby co nejmin "cmaraly" na disk a data mit na obyc hdd. Ale nikomu nic nevnucuju :)

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#370 Nový příspěvek od hobr »

Bourač - je to asi jak píšeš :ano: . Když dělám něco se železem, tak vždy doma. Tam mám elektriku a to mi bohatě stačí. Mé pracovní aktivity omezuji, takže nákup nových věcí není na pořadu dne :tyty: . Syn má (myslím) aku vrtačku, ale "hraje si na vlastním písečku" :-/ ...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#371 Nový příspěvek od mastnacek »

Tohle me udelalo radost :) https://nuzkama.cz/rekli-o-nas/

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Co vám dneska udělalo radost

#372 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, pokácel jsem před časem všechny topolánky a teď přišla řada na pařezy, známej mi vykopal Bělorusem cca 30 pařízků za 4 hodiny, dělali jsme to ve dvou, on kopal a já vybíral a čistil pařezy od hlíny, vůbec to neodsejpalo, má jen 70cm lžíci a ta do tý tvrdý země nešla, tak jsem si tam včera přivezl můj bagr Ryan 600 s 20cm lžící a výsledek byl 60 pařízků za 3 hodiny a nikoho jsem k tomu nepotřeboval, dneska bych chtěl vykopat 100 těch do 10ti cm a nějaký 20ti cm, jeden jsem včera zkusil a ten se musí obkopat tak metr okolo, přetrhat kořeny o síle ruky a pak jde poměrně lehce ven, no a to mi udělalo včera radost, že můj bagr je efektivnější než nějaký několika tunový kopátko .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#373 Nový příspěvek od ota »

Ono u toho kopátka dost záleží na článku mezi sedačkou a pákama. Sousedovi jednou kopal chlápek půlden výkop pro panelové plato. Za 3 hodiny naplnil jednoho trambusa. Soused uplně rudej vsteky. Že mu to vůbec nejde. Volal tedy majiteli firmy od které byl bagr. Po obědě přijel sám majitel, sednul do bagru a za další asi 4 hodiny bylo hotovo. Ten původní bagrista sedl do trambusu a skoro nestíhal odvážet. Pak chlápek povídal, jak ten před ním začal ze špatné strany a že to moc neuměl. Platba byla od hodiny. Proto soused pekloval. A nakonec to druhej bagrysta stihnul za odpoledne udělat celé. A řekl bych v pohodě.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Co vám dneska udělalo radost

#374 Nový příspěvek od Fizz »

Tož sám píše ze neměl vhodnou techniku.

Taky někdy kopu a majitel se škrábe na kebuli, a on je to jíl jak beton.

Nebo si to chystáš, a pak jedeš kubiky, ake máš místo kam hážeš, auto ti najíždí v pohodě bo máš nájezd atd.

Stačí tupější břit a tempo jde do haje.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Co vám dneska udělalo radost

#375 Nový příspěvek od duchodce »

Důchodce je spokojenej jak želva v zelí . Ráno jsem zjistil že musím uříznout nějaké větve. Vezmu opravenou pilu a žádný souboj při startování - cuknu za špagát a chytí - a táhne jak bulík. Utrhl jsem šroub -zajedu ke garáži - vezmu novou svářečku a žádné lepení a kur.y co lítají čtyřstupem - a pohodlně zavařím. No řekněte nemá se Důchodce krásně ????? :smich: A to mu Babiš /když zůstane u koryta :friends: / slíbil že mu přidá na důchodu... :chytry: :D :smich: :vysmech:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Putyka“