Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Co vám dneska udělalo radost

#286 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Jakou Jawku děláš?

Borivoj2006
Příspěvky: 835
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Duo - harmonika - traktor

#287 Nový příspěvek od Borivoj2006 »


Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Co vám dneska do radosto

#288 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jaryn82 píše: pát led 15, 2021 6:53 am Jakou Jawku děláš?
Nic zas tak super, jen něco na "dopráce", ne otočku něco koupit a tak.

Zaklad je 350/638
Motor po GO - mám dva jeden klasiku (cca10 motohodin po GO) a druhý mám předělaný na jednohupa(cca2 motohodiny po GO, teď ho mám v "cvičném" rámu.
Zapalování mám buď klasiku, velké VAPE, nebo Jawa altík s usměrňovačem+regurátorem VAPE s programovatelným zapalováním IMFSOFT
Karbec zatím klasika, nebo s upraveným sáním Jikov 30mm(nějaká motokros ČZ) nebo vlastní sání na 2xJikov 2928CE, ale uvažuji o pořízení nějakého dalšího ještě a o klapkovém sání.
Výfuky zatím jen jiné vložky do původních.

Podvozek klasika 638, možná dvouklíče na obě kola, kuželíky do řízení, kyvka TRAM, řetězovaka od JawaTech.
zbytek uvidíme ještě co vylepšíme.

A různě jsi s tím budu hrát a zkoušet a přehazovat díly dle nálady a občas třeba i :driver:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#289 Nový příspěvek od hobr »

Tak na hraní a "jawení" super 8) . Na ježdění mám raději solidní čtyřtakt zahraniční výroby :driver: .
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Co vám dneska udělalo radost

#290 Nový příspěvek od Fizz »

Konečně jsem rozhýbal cabstara, infrak pod nádrž, nový palivový vedení (na gumový hadice horkovzduška nefakčí), balónek. Po chvili přemlouvání a mlze husté tak že by se dala krájet ještě o pár ulic dal ozvalo pravidelné rachatani dieselu. To co z toho teklo, no nevím, nafta kdysi vypadala jinak.... :hm:

No ale frčí. :rally:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Co vám dneska udělalo radost

#291 Nový příspěvek od Jaryn82 »

To já se rád svezu na Jawe i Čz

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Co vám dneska udělalo radost

#292 Nový příspěvek od Veteranista! »

Mě taky neláká žádná cizina JAWA, ČZ, Povážské strojírny 8)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#293 Nový příspěvek od bourač »

Dneska, vlastně včera jsem vzal telefon a ujistil se že jeden místní všeobecně oblíbený přispěvovatel je v cajku a těší se dobrému zdraví. ;-)
Už 10dní nebyl na traktorech - což je velmi podivné.
Netřeba jmenovat, komu chyběl jako mě - jistě ví o koho jde. :friends:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#294 Nový příspěvek od Britt »

On je jako medvěd. Zasypal ho sníh, tak se uložil k zimnímu spánku a musel jsem ho vzbudit. :) Měli jsme velice stručný rozhovor, jen asi půl hodiny a večer jsme si vyměnili pár písmenek o přítomnosti domácích mazlíčků v dílně.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Co vám dneska udělalo radost

#295 Nový příspěvek od Veteranista! »

To je dobře už mi taky chyběl a už minulý týden jsme jsi řikal, že dlouho jsme nic nečetl od něj.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Co vám dneska udělalo radost

#296 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nasedl jsem do Karkulky , chytila nadrc a tak jsem vyrazil k obvoďákovi a pak pro léky do Přerova . Ten opojný pocit z pohybu a volnosti je k nezalacení ...

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#297 Nový příspěvek od imaginaro »

Vláďo moc ti to přeju, znám to z vlasní zkušenosti jak taková věc člivěku dokáže zpřeházet vnímání a hodnoty. Potom je i čerstvý vítr na tváři jako pohlazení ... a ta vůně každého ročního období ... :)

Přidám příhodu, která mě ten den potěšila a snad jsem zlepšil den i tomu pánovi.
Ve středu jsem byl s manžulou pro babču v olmiku a jak jsme jeli od paneláku, všiml jsem si pána na vozíku, obě nohy amputované někde nad koleny a nějak divně se na kraju chodníku s tím vozíkem vrtěl. Po příjezdu blíž jsem si všiml že zapadl, tak jsem ani nepřemýšlel, střihnul to k obrubníku a vyhoril blinkry. Zeptal jsem se jestli potřebuje pomoct a že jen potlačit, tak jsem mu pomohl zpátky na chodník a jak mi děkoval, říkal jsem mu že nemá za co, že podle mě by to mělo být normální, pomáhat. I tak trval na tom, že je za co děkovat, tak doufám že jsem mu zpříjemnil den.
Jen mě mrzelo že 2metry vedle něho byly dvě asi 30tilety matky s kočárkem a ty to nenapadlo :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#298 Nový příspěvek od bourač »

imaginario 8) udělal bych to samé, stále si myslím že je normální pomáhat - zejména když můžu a vůbec nic mě to nestojí.
Proč mám ale ten avatar, proč si vážím dobytka?
Přijíždím v Ml. Boleslavi v centru na křižovatku. Na vozovce se motá, otáčí a rozhlíží člověk, v ruce má tašku a pod paždí složku papírů.
Zcela zjevně je zmatený a neví co dělat. Vyhodím varovky vylezu a nabízím pomoc. Chtěl jsem mu jen pomoct na chodník, případně poradit směr.
Nepříliš jistým hlasem říká - autobus, autobus. Pochopil jsem autobusové nádraží, dobrá, není to mým směrem ale je to jen 1kilometr.
Pán si ochotně vleze na zadní sedačky. Odvezu ho na autobusák - přes zákaz až na plac kde vykládaj autobusy.
Nechtěl vystoupit. Ne ne ne, opět zmateným hlasem "ubytovna nemocnice, ubytovna Bradlec.
Aha vím co myslí, je to ubytovna v areálu blázince. Je to 3km. Odvezu ho až před barák. Nechce vystoupit. Ne ne autobus autobus!
Už to trvalo cca hodinu. Odvezl jsem ho 500metrů ke dveřím příjmu psychiatrie. Nechtěl vystoupit. Tak jsem ho vyndal a jel si po svých.
Na něj se nezlobím byl to blázen, sere mě ten kdo ho propustil na svobodu do světa který vůbec neznal.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Co vám dneska udělalo radost

#299 Nový příspěvek od Codza »

Chtěl jsem tímto příspěvkem pokračovat v debatě na vlákně " co sa vam zlého dneska pritrafilo" /až teď při opisování jsem si uvědomil že je to slovensky, špica.
Byla tam řeč o zdravení a ten můj příspěvek patří spíš sem. Tak jednůct za měsíc jedu na víkend za vnučků /teď 1,5 roku/ do Břeclavi, sídliště na Valtické, prostě samý panelák. A tam když korzuju s kočárkem občas slyším pozdrav "Dobrý den" od ročníků tak 10 až 20roků. Nikdy bych to vlastně pro mne ve velkém městě nečekal.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#300 Nový příspěvek od Britt »

Jo, tak tohle mě me dostalo do kolen, když jsem byl kdysi na školení, kousek od Dukovan. V hotelu byl zákaz kouření, tak jsem chodil ven. Stojím jak tvrdé y, hulím jak studenej dýzl a najednou jde kolem starší paní a zdraví me. Málem jsem překousnul vajgla, jak jsem se lekl. Za chvíli totéž, ale mladá holka a pak ještě asi tři lidé.
Druhý den jsem si už začal zvykat a začal jsem zdravit každého jako první a všichni mi odpověděli na pozdrav. Tady u nás a čím blíž k velké vesnici, je něco takového naprosto nemyslitelného, lidé kolem sebe chodí jako blumy a nikdo ani nezabučí.
Proto mám rád jižní moravu a tvrdím, že tam jsou lidé ještě nezkažení. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“