Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1471 Nový příspěvek od duchodce »

https://www.denik.cz/vesmir/cinska-sonda-na-mesici.html
Tak se to Číňanům tedy povedlo . Je vidět že Číňané nejsou taky žádná ořezávátka...Ono vůbec nám nějak potichu je vštěpováno že třeba některé africké země žijí v době kamenné. A ejhle oni mají rakety ,sice nakoupené ,ukradené ale jejich obsluha a údržba vyžaduje určitý stupeň vědění.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1472 Nový příspěvek od duchodce »

https://insmart.cz/voyager-1-opraven/?u ... .sznhp.box
A tohle je majstr štyk ... Jak je možné že po tolika letech ve vzduchoprázdnu a mrazu - /a nebo právě proto?/- ještě sonda funguje? Jak vyhmátnou ve spoustě rušení signál o síle nulanula nic.? A je postavená s vizí o případných poruchách .....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4945
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zemšťani a jiné

#1473 Nový příspěvek od imaginaro »

... šílenost :shock: 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 8389
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zemšťani a jiné

#1474 Nový příspěvek od Fizz »

Masakr.

Už ty vzdálenosti. Míření signálu atd.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1475 Nový příspěvek od duchodce »

Tak něco co občas zkoušejí lidé "protože to bylo na internetu" Je to střelba pod vodou.
https://www.armyweb.cz/clanek/strelba-p ... .sznhp.box
Asi před 5-10 lety proběhlo video jak se takhle kluci postřelili . Zkoušeli kdo se postaví blíž ke zbrani. Blbli a vše jim vycházelo nežli použili nějakou zbraň s vysokou kadencí -bylo to v angličtině. Neuvědomili si že první kulku zbrzdí voda ,ale ta druhá letí část dráhy tou dutinou kterou vytvoří ta první a doletí o dost dál. Sice "uhne" ale přesto se jim povedlo se postřelit.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Vedra
Příspěvky: 1422
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemšťani a jiné

#1476 Nový příspěvek od Vedra »

Komunikaci se sondami NASA lze sledovat živě tady

https://eyes.nasa.gov/dsn/dsn.html

Zrovna stahují v Madridu data z Voyageru 1 160 bitů za sekundu, přijatý výkon signálu -160dBm takže v řádu femtowatt jestli jsem to převedl správně.

chobotek
Příspěvky: 11271
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1477 Nový příspěvek od chobotek »

Chvíli jsem nesledoval ten "prd maju", jak se tu pár stran zpět vyjádřil jeden slovenský kolega. Teď jsem viděl tenhle obrázek:
Obrázek
Říkal jsem si, že je nezvyklé fotit pro srovnání nedostrojený motor, jenže:
Obrázek
To už je celé :shock:
Motor nebude mít tepelný štít, takže všechno schovali dovnitř.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1478 Nový příspěvek od duchodce »

No to je generační skok. Dá se to ještě zjednodušit, asi už těžko.
Když už jsem zde, jak pak to vypadá s těmi "zapomenutými" kosmonauty co je přivezl na kosmickou stanici ten Starship a něco se jim tam pro návrat na ni nelíbí. No ono aby je dostali dolů Rusové asi nebude tak jednoduché . Rozdílné sedačky skafandry připojení na technologii . Leda že s touto variantou taky Amíci počítali a životně důležité funkce jsou kompaktibilní. Zatím v češtině nikde nic, pokud v tichosti už nejsou dole...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Vedra
Příspěvky: 1422
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemšťani a jiné

#1479 Nový příspěvek od Vedra »

Astronauti co se jim 8 denní mise protáhla zatím na 8 týdnů tam přiletěli na Starlineru od Boeingu.

NASA se stále nerozhodla na dalším postupu:

1) vrátí se zpátky na Starlineru s nadějí, že bude fungovat
2) další let Dragonu od SpaceX odstartuje pouze se 2 členy posádky a vrátí se s nima. Tady je další problém v tom, že Boeing kdoví proč odstranil ze Starlineru software pro návrat na zemi bez posádky a blokuje 1 ze 2 dokovacích adaptérů.
3) v případě nenadálé katastrofy na ISS je tu také alternitiva je přikurtovat k podlaze Dragonu a doufat že nezkončí na vozíku.

Raptor super, ušetří se hmotnost tepelného štítu, určitě budou i menší úniky díky menšímu množství přírub takže budou moci zmenšit ty CO2 flašky co zaplavují motorovou sekci za letu.

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1480 Nový příspěvek od duchodce »

Aha já jsem na tyhle "amerikanské" názvy těch lodí trochu mimo... tak pardon. Ale že to začíná být "zajímavé" je asi pravda. V počátku byla prý ve hře varianta že tam Rusové pošlou "prázdnou " loď pouze se skafandry a svezou je dolů . Byla v diskuzi rozmetána, ale aby na ni nakonec nedošlo. Divil bych se že by někdo povolil přistání toho Starlineru, pokud by nebylo
"únosné" riziko /jako pri každém přistání čehokoliv z oběžné dráhy/ že se dostanou dolů živí. Jinak by to byl asi konec firmy.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

jean
Příspěvky: 3630
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Zemšťani a jiné

#1481 Nový příspěvek od jean »

Boeing má aktuálne tuším prúser v každom odvetví civilnej výroby. Akoby to tam nejakí manažéri schválne ťahali ku dnu.

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1482 Nový příspěvek od duchodce »

Zase nevím kam s tím abych nezasíral jiné vlákno. Při úklidu byla nalezena dětská hra ve které byla plochá baterie. Při zkušebním zapnutí ale se kontrolní žárovička rozsvítila. Problém je v tom ,že hra nebyla 8-10 let používána a byla zarovnána na půdě. Na baterii je termín 12 - 8 co je měsíc a co rok nevím . Jedná se o plochou baterii Varta Superlife 4.5 V 3R12 normal ,vypadá naprosto nezoxydovaně.Jak je možné aby si baterie udržela náboj a nerozpadla se?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 15157
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zemšťani a jiné

#1483 Nový příspěvek od DanculSK »

Za to môžu mimozemšťania
:typek:
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1484 Nový příspěvek od duchodce »

No jo chodili ji na půdu renovovat...to mě nenapadlo dík za info, Dancul ta vyřešil :chytry:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 15157
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zemšťani a jiné

#1485 Nový příspěvek od DanculSK »

samozrejme som to myslel z humorom...
ono, to je klasická plocha bateria?
ako sa jej hovori ludovo "štvorcová?"
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Putyka“