CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12151 Nový příspěvek od Britt »

CO to je? Ečko?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12152 Nový příspěvek od Veteranista! »

A proč jste nedělai rovnou E? na B96 nejsou testy?
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12153 Nový příspěvek od vitex »

Právě,že na B96 testy nejsou,je to levnější a rychlejší než "E".V sobotu povinné jízdy a dnes zkouška s komisařem.Víc nepotřebujeme.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12154 Nový příspěvek od vitex »

Dvě hodiny jsem nyní dělal s Eliškou úkoly.Trpělivost mám velkou,ale tentokrát to bylo na hraně.Zlatá výuka ve škole.Teď si jdu hrát na budíka.

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12155 Nový příspěvek od Sadra17 »

testů jsem se vždycky bál nejméně ze všeho :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12156 Nový příspěvek od stanik84 »

A mám z čeho dělat obrážecí nožíky :) . Ještě jsou tam dvě 2metrový tyče, ty přivezu zitra. Je to ocel ještě z Poldovky. Je to naklepany na čelech.

https://www.rajce.net/f1474683014

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21627
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12157 Nový příspěvek od ota »

Hm, Maximka z té jsem se nadělal fréz v nástrojárně! Už si nevzpomenu ta číslice za pomlčkou znamená stav v závislosti na tepelném zpracování. Ale co si pamatuju, tak byla 4 a už ale nevím co to znamená. Něco dědek kalil do vody a něco do oleje. Podle toho co z toho mělo vylézt. Ale většina byly frézy. Nebo výsružníky, závitníky. Nože se z ní moc nedělali. Spíš na to používal Radeco 19 810. No už mi ty čísílka z té hlavy vypadaly. :vysmech:
Pamatuju si, tenkrát jsme si udělali nějaké frézy na dřevo z Maximky a přišel skladník celej nešťastnej že kluci já musím teď nějak upsat na to materiál. Že jsem na to vydal 20 kg. A kilko stálo tenkrát už 300 Kč! Dědko byl celej špatnej z toho. Kolega dej sem tu výdejku. Počkal až se mistr nachlastal a zašel za ním a že hele tady jsem tuhle potřeboval kus železa. A skladník to chce podepsat. Podepiš mu výdejku. Mistr podepsal výdejku a bylo. Ani nevěděl co podepsal. No nástrojárna měla spotřebu tohodle matroše! :vysmech:

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12158 Nový příspěvek od zajíc »

Ahoj Staníku84,není lepší je dělat z Radeca který má přímo kvadrát třeba 10*10,8*8,6*6-atd. :ano:
V práci je dělají myslím přímo z nich. Uřízneš na délku a nabrousíš boky na rozměr a máš hotovo.
Teda pokud máš držáky. :zapomel: Zajíc

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12159 Nový příspěvek od stanik84 »

Radeko taky používám, nějaký mám :vysmech: . Mám to na obrážení na frézce. Závitníky dělat nepotřebuju. Mám je od M1 do M100, G do 1 1/2" a W to samé. Pak nějaký trubky - kuželový.

Dneska jsem přitáhl od známého dvě zkoušečky na vstřiky, tak za to, že jsem mu dal jednu dohromady si druhou můžu nechat - jen jí chybí manometr /mám doma - sice ne ten velikosti orloje, ale je/. A chybí tomu ten T-kus k manometru a k trubce do vstřiku. Tak zítra budu vyrábět - je podle čeho, jen to nebude mít ten broušený kohout. Je tam stejně jen kvůli budíku a aby nevytékala nafta z trubky, když se odpojí vstřik.

Ještě jsem teď dával bordel na půdu a vzpomněl si na Britta, tohle je ten pohon z vrat. Nechá se tomu nastavit rychlost...

https://www.rajce.net/f1474721707

Tak mě teď napadlo, když nad tím přemýšlím, že to připojím k tomu polohovadlu a nemusím shánět měnič. :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12160 Nový příspěvek od vitex »

Poslední práce před nečasem:
Obrázek

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12161 Nový příspěvek od zajíc »

Takže zvednout na ty stojky a přišroubovat?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12162 Nový příspěvek od vitex »

Přivařit.

Joe66
Příspěvky: 1578
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12163 Nový příspěvek od Joe66 »

Pisal si ,ze nato na steny pojde pir panel,ze sendvic. A z vnutra aky matros planujete? Lebo v okoli co maju znamy aj rodina kancelarie,haly z pur panelov a zvnutra dodatocne este aj zateplili s mineralnou vatou+sadrokarton lebo len pur panel nestaci tak sa im to v lete aj tak prehrievalo ! A pomohlo az zvnutra obmurovanie ytongom,ze kvadrou :)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12164 Nový příspěvek od Shrek »

Chtelo by to nezapomenout do vrcholoveho vazniku zavarit zvedaci oka, pujde pak nalozit jerabem a premistit jinam, az te to tam v te chatkove kolonii prestane bavit :-)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12165 Nový příspěvek od vitex »

Zevnitř bude vzduchová mezera,120 mm polystyrénu,vzduchová mezera a dřevěný obklad.Celkem tedy 235 mm izolace.To nemám ani na baráku.Oka vařit nemusím,uvážu za jäkl ve dvou bodech. :smich:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“