vyber traktora

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyber traktora

#46 Nový příspěvek od oco13 »

Za mňa na 10arov je najvhodnejši Minik Obrázek
Aj cenovo a aj dostupnosťou dielov je na tom o kus lepšie ako japončíci.
Aj ja už za viac ako 30 rokov som nejaké tie strojčeky osedlal. :friends:
Ale ešte by som doplnil jednu dôležitú vec - treba si velmi dobre premyslieť na čo vlastne ten traktor chcem. Oriem 2dni v roku, rotavátorujem 4 dni v roku , zemiaky vyorávam 1 deň. :typek: Ale z vidlami vzadu prekladám niečo každý týždeň, čelák používam tiež možno aj dva x do týždňa. Všetko čo má viac ako 70kg je u nás doma na palete a manipulácia traktorom (kríže mám len jedny). Ťahanie vlečky alebo štiepkovača ani nerátam. Pokial chcem niečo takto celkovo univerzálne tak potom japonca s čelákom a váhou aspoň 1 tona.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: vyber traktora

#47 Nový příspěvek od jojof »

Sused mal Minika a obrabal 7arov a predal to a kupil tk14 a chvali si to,ze to sa neda s mini porovnat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyber traktora

#48 Nový příspěvek od oco13 »

Jojo a ešte treba tam pridať koeficient veku majitela. Keď som mal 25 tak som s PA80kou okopával 70arov kukurice a ešte ma to aj bavilo. Teraz keď chce žena rozrobiť 3 are tak sa obraciam v kozí roh a robím to na 4x. Len PAčka je stále tá istá. :D

bubo
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 24, 2019 9:34 am
Bydliště: Trencin

Re: vyber traktora

#49 Nový příspěvek od bubo »

fogeljet píše:Pointa je v tom ze pisem vlastnu skusenost nech ma predstavu co chce kupit ake to ma schopnosti rozpocet nema velky. S doma robenym traktorom neporovnatelne samozrejme v ramci kategorie a ucelu pouzitia. Aj taky susen ako a13 zvladne neskutocne veci nutno vystihnut optimalne podmienky ked mas svoj stroj robis ked treba necakas na nikoho.Rada155/ 175/195/ vyssia rada, cena, vedsie kola /lepsia trakcia / asistent otacania /otoci to na pate staci zatocit plny. znese to dost.A 13 mal 7 rokov kt mam 3r.ziadne velke opravy len drobnosti poctiva udrzba.
Hmm ani som nevedel ze je aj 13tka. Vykon ma vraj 15 koni a tipujem ze na hriadeli bude tych 13. Je to rizdiel 13 vs 19. Asi by zalezalo na cene a stave. Inak by mi vyhovoval. Urcite porozmyslam aj ked sa obavam, ze cenovo to asi velky rozdiel neurobi. Dakujem.

Co sa tyka tych zavazi kde sa davaju? Na kolesa? Dali by sa tam dat aj orebne navkeky? S tym by som snad utiahol aj ten 2x25 pluh.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: vyber traktora

#50 Nový příspěvek od CB750 »

mam dve variny v jednej mam trvale plečku a v druhej je prisobená konská plečka, ktorá sa používa na dlhé rovné riadky namiesto motykty. pluh som použil iba niekolkotrát a je to trápenie, problem je v tom že to zošrobované skoto na fix a ak je ťažká poda tak musí byť nastavený malý záber lebo je tam problem z trakciou koli váhe Radšej som kupil kubotu 7001 zavesil som tam upravený konský obracák, dorobil som si riadkovač nosič na dve brány, valec do zadných kolies som dal zavažia cca 2x 40kilo, dopredu som vyrobil nosič zavažia tak že tam dávam jedno alebo dve závažia z variny čo je 2x33kilo. nervy som mal z rotavátora ktorý bol do jednoučelového zavesu a ramená museli isť dole, čo zaberalo čas. Kubotu som predal a kupil som Yanmar taký trošku atyp FF245 tam sa dáva rotavátor do ramien výkon oproti kubote +10PS váha je o +100% takže má tonu, doprial som si servo, niveláciu (UFO) do kolies som dal 2x 60kilo dopredu cca 200kilo pluh mám rabewerk 2x30 obracák a som spokojný, kupil som štiepkovač do 15 cm a uvažujem nad kladivovým mulčovačom z posuvom cca 165-175cm.

zahradu mám cca 8 arov s tým že boky a konce sú zatrávnené koli uvratiam a výjazdom z bráz na otáčanie. ja by som dnes kombináciu vari a rotavátor do ruky už nechitil. po 8 aroch rotavatorovania som toho mal plné kecky dnes sadnem zapálim si cigaretu a nespotím sa . never tomu že 7001 je do zahrady velká. nechaj si zatravnené konce a máš po starosti.

5000 nekupuj malo výkonu 6000 točí ako jediná opačne kardan, 7000-1 je už zaujimavá. napriek tomu by som hladal niečo okolo 20PS a nech to nemá nápravu uplne vprede ako 5-6-7000 videl by som to 1702 a vyššie. u Yanmarov malé kolieka v zadu sú vyriešené tam by som išiel do F 19,20, 195,205 215 a podobných typov. vyhol by som sa typom FX z powershiftom, pre istotu, dalej sa vyhni typom AF kde už vela elektroniky u malých kubot sú 16" zadné kolá malé a je to otrava chce to viac, príliš malá šírka má pri 20-25 cm brázde velký náklon a budeš si pripadať ako keby si vypadával z detského kolotoča...... niektorá yanmary marú rýchlostnu paku vpavo niektoré v lavo je na tebe či si chceš zvykať alebo nie.

prajem štastnu ruku pri výbere.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: vyber traktora

#51 Nový příspěvek od CB750 »

prípadne si urob výlet so Senca a predvediem....
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

bubo
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 24, 2019 9:34 am
Bydliště: Trencin

Re: vyber traktora

#52 Nový příspěvek od bubo »

CB750 píše:mam dve variny v jednej mam trvale plečku a v druhej je prisobená konská plečka, ktorá sa používa na dlhé rovné riadky namiesto motykty. pluh som použil iba niekolkotrát a je to trápenie, problem je v tom že to zošrobované skoto na fix a ak je ťažká poda tak musí byť nastavený malý záber lebo je tam problem z trakciou koli váhe Radšej som kupil kubotu 7001 zavesil som tam upravený konský obracák, dorobil som si riadkovač nosič na dve brány, valec do zadných kolies som dal zavažia cca 2x 40kilo, dopredu som vyrobil nosič zavažia tak že tam dávam jedno alebo dve závažia z variny čo je 2x33kilo. nervy som mal z rotavátora ktorý bol do jednoučelového zavesu a ramená museli isť dole, čo zaberalo čas. Kubotu som predal a kupil som Yanmar taký trošku atyp FF245 tam sa dáva rotavátor do ramien výkon oproti kubote +10PS váha je o +100% takže má tonu, doprial som si servo, niveláciu (UFO) do kolies som dal 2x 60kilo dopredu cca 200kilo pluh mám rabewerk 2x30 obracák a som spokojný, kupil som štiepkovač do 15 cm a uvažujem nad kladivovým mulčovačom z posuvom cca 165-175cm.

zahradu mám cca 8 arov s tým že boky a konce sú zatrávnené koli uvratiam a výjazdom z bráz na otáčanie. ja by som dnes kombináciu vari a rotavátor do ruky už nechitil. po 8 aroch rotavatorovania som toho mal plné kecky dnes sadnem zapálim si cigaretu a nespotím sa . never tomu že 7001 je do zahrady velká. nechaj si zatravnené konce a máš po starosti.

5000 nekupuj malo výkonu 6000 točí ako jediná opačne kardan, 7000-1 je už zaujimavá. napriek tomu by som hladal niečo okolo 20PS a nech to nemá nápravu uplne vprede ako 5-6-7000 videl by som to 1702 a vyššie. u Yanmarov malé kolieka v zadu sú vyriešené tam by som išiel do F 19,20, 195,205 215 a podobných typov. vyhol by som sa typom FX z powershiftom, pre istotu, dalej sa vyhni typom AF kde už vela elektroniky u malých kubot sú 16" zadné kolá malé a je to otrava chce to viac, príliš malá šírka má pri 20-25 cm brázde velký náklon a budeš si pripadať ako keby si vypadával z detského kolotoča...... niektorá yanmary marú rýchlostnu paku vpavo niektoré v lavo je na tebe či si chceš zvykať alebo nie.

prajem štastnu ruku pri výbere.
Ano zatial mam podobne myslienky. Preto mi vychadza zatial ako vhodny typ Kubota Aste 195. Vykonu by mala mat dostatok. Ta 7001 mi pripada ako vhodna ale mam trochu starosti o nahradne diely. Predsa chcem aby ta masina este aspon 20-30 rokov pracovala a bola opravitelna aj ked zarucit sa to neda.

Nie celkom rozumiem tejto vete: "a nech to nemá nápravu uplne vprede ako 5-6-7000 videl by som to 1702 a vyššie". O co ide?

No to predvedenie by asi bodlo. Inak celkovo by som chcel vidiet traktory 7001 a Aste varianty. Teoreticky aj tu Aste13, ktora ma ale asi malo vykonu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyber traktora

#53 Nový příspěvek od oco13 »

Predsa chcem aby ta masina este aspon 20-30 rokov
:D Nenapravitelný optimista 8) 8)

bubo
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 24, 2019 9:34 am
Bydliště: Trencin

Re: vyber traktora

#54 Nový příspěvek od bubo »

oco13 píše:
Predsa chcem aby ta masina este aspon 20-30 rokov
:D Nenapravitelný optimista 8) 8)
Nie nevyhnutne. Ved niektore tie masiny maju aj viac nez 40 rokov, funguju a fungovat budu. Rovnako stare zetory. Pokial nam gretka nezatrhne naftu tak pocitam, ze tych 20 rokov je realna doba pre stroj vyrobeny v 90tich rokoch. Ved agzat co mam doma, je tiez taky stary a keby to nebol srot uz od zaciatku, tak by tych 20 rokov este vydrzal. Skor ci budu potom dostupne nahradne diely.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyber traktora

#55 Nový příspěvek od oco13 »

Nafta s biozložkou spolahlivo zabíja všetky tieto motory. Medziročne sa bude obsah tohto bordelu stále zvyšovať a už ho začínajú vo velkom dávať aj do benzínov. :typek: Naši úradníci sa všetko staré a trvanlivé snažia vykynožiť.

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: vyber traktora

#56 Nový příspěvek od lezgy »

mam homemade stabilak slaviu jednovalec
okrem kardanu to ma asi vsecko
rok vyroby neviem ci nie este okolo vojny :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyber traktora

#57 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som toho roku poslal do sveta traktor z roku 1958 :-/ ale ten dnešný benzín mu už velmi nešmakoval. :hm: . Píšem preto lebo sme rozoberali vstrekovacie čerpadlá z dlhšie odstavených motorov a bola to hrúza a des.
Aj v inej téme sa chalani sťažujú na gumové prvky chladiaceho okruhu Supra, dnešné kvapaliny ich rozožierajú.
Treba si uvedomiť, že Japončíci dostupní na našom trhu už majú 20 a viac rokov naozaj intenzívneho využívania za sebou. Ja im u nás dávam tak 10 rokov. Pri lepšom snorení po Bazoši už dnes najdeš viacero klaknutých motorov. Len 1203kové sa volako vytratili, ale to majú na svedomí hasiči a ich súťaže. :ano:

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: vyber traktora

#58 Nový příspěvek od fogeljet »

Oco japonci tie stroje az tak intenzivne nepouzivaju hlavne tie slabsie len zrotavatoruju ryzovisko a fajront, preto tie jednoucelove zavesy rotavatora inak nic ine. Ked pride stroj sem hned tam ide tiahlo,ramena ,zavazia a az tu dostavaju stroje zabrat mulcer,oranie,tahanie dreva,vlecky rotavatorovanie a dalsie nase vytrty.Keby povodny majitelia co za rok natocili 50-80mth videli co tu s nimi stvarame spachaju harakiri.

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: vyber traktora

#59 Nový příspěvek od lezgy »

le taka perlicka...som to tu asi aj spominal
vymlat kukurice sa nekonal, zmakol to rotavator....neviem ci existuje nietko v mojom sirsom okoli co to kedy skusal....a ci vobec niekto

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyber traktora

#60 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som ju sundal mulčovačom. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“