Dva klouby od Drtikola

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dva klouby

#31 Nový příspěvek od bastardtraktor »

zuzu píše:Obrázek
a tahle jeste lepsejsi!!! 8) 8) 8)
Drtikole, když tam máš tak pìknýširoký kola, tak by to asi chtìlo víc zatížit.
Tak jak je to teï lehké, tak by byly možná i lepší užší do bahna. Tyhle široký jsou ale dobrý tøeba na to, aby to neznièilo trávník.

Tìm diskum jsi asi vevaøoval støedy ne ? Jsou to tak široké dvacítky ??
Z agro-ify jsou asi ještì širší.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

#32 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj Jiøíku, ta pøipojovací_mezinápravová spojka je originál uzávìrka z Catrpiláru, bagru. Našel jsem to ve šrotì za 8kè/kg.

Tome to jsou komplet kola z Nìmce 303 z pøedku a nic jsem s nima nedìlal, padli jak p..el na hrnec. Zatím to váží cca 1700kg ale ještì tam pøíde naviják se štítem, dopøedu rampovaè, nìjaká kapota a snad nìkdy budka ale to až s tím budu spokojený, takže se dostanu pøes 2 tuny. Jo ty kola jsou 12.5/20.

Když se na ty fotky koukám, tak to vážnì budu muset natøít, takhle je to HNUS.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#33 Nový příspěvek od bastardtraktor »

drtikol píše:Ahoj Jiøíku, ta pøipojovací_mezinápravová spojka je originál uzávìrka z Catrpiláru, bagru. Našel jsem to ve šrotì za 8kè/kg.

Tome to jsou komplet kola z Nìmce 303 z pøedku a nic jsem s nima nedìlal, padli jak p..el na hrnec. Zatím to váží cca 1700kg ale ještì tam pøíde naviják se štítem, dopøedu rampovaè, nìjaká kapota a snad nìkdy budka ale to až s tím budu spokojený, takže se dostanu pøes 2 tuny. Jo ty kola jsou 12.5/20.

Když se na ty fotky koukám, tak to vážnì budu muset natøít, takhle je to HNUS.
Nic nestøíkej. Jden mùj známý vedle ze vsi co staví taky traktùrky tvrdí - že správný traktorek se stále vyvíjí a stále zdokonaluje a pøedìlává , no a na nabarvený železo se nedá nic pøivaøit atd, takøe to zásadì nenatírá.
Tak buï tady na foru jediný kdo to tak dìlá a je to - když nìkdo bude plkat, že bys to mìl natøít, tak to takhle vyssvìtli a je to - tøeba se èasem pøikloní k tomu názoru více lidí.

Já ale vìtšinu strojù v muzeu nastøíkám, ale taky ne všechny.


ADD KOLA - musím zjistit, jak se daj ta kola plnit vápnem jako závaží - už vím proè vápnem a ne vodou - vápno s vodou PRY nezamrzne - ale netušim, jak to napumpovat do duše, aby mohl vzduch ven ???
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

#34 Nový příspěvek od Lars »

drtikol píše:Ahoj Jiøíku, ta pøipojovací_mezinápravová spojka je originál uzávìrka z Catrpiláru, bagru. Našel jsem to ve šrotì za 8kè/kg.

Tome to jsou komplet kola z Nìmce 303 z pøedku a nic jsem s nima nedìlal, padli jak p..el na hrnec. Zatím to váží cca 1700kg ale ještì tam pøíde naviják se štítem, dopøedu rampovaè, nìjaká kapota a snad nìkdy budka ale to až s tím budu spokojený, takže se dostanu pøes 2 tuny. Jo ty kola jsou 12.5/20.

Když se na ty fotky koukám, tak to vážnì budu muset natøít, takhle je to HNUS.
mohl by si prosim tì zmìøit prùmìr tìch kol? dik
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#35 Nový příspěvek od Robo »

bastardtraktor píše:
ADD KOLA - musím zjistit, jak se daj ta kola plnit vápnem jako závaží - už vím proè vápnem a ne vodou - vápno s vodou PRY nezamrzne - ale netušim, jak to napumpovat do duše, aby mohl vzduch ven ???
Hlavnì to vápno musí být nehašené.... :smich:

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#36 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Robo píše:
bastardtraktor píše:
ADD KOLA - musím zjistit, jak se daj ta kola plnit vápnem jako závaží - už vím proè vápnem a ne vodou - vápno s vodou PRY nezamrzne - ale netušim, jak to napumpovat do duše, aby mohl vzduch ven ???
Hlavnì to vápno musí být nehašené.... :smich:
Jasnì , tak skus nìkde pohledat na webu návod, jak tu vápenou kaši naprat do ventilku.
Kdysi jsem to už mìl i uložené, ale blesk vypálil HaRr v mým PC a ne vše bylo zálohované.
Už to nemùžu najít - bylo to Anglicky.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#37 Nový příspěvek od Robo »

bastardtraktor píše:
Jasnì , tak skus nìkde pohledat na webu návod, jak tu vápenou kaši naprat do ventilku.
Kdysi jsem to už mìl i uložené, ale blesk vypálil HaRr v mým PC a ne vše bylo zálohované.
Už to nemùžu najít - bylo to Anglicky.
Vyšrubuj ventilek, pomocí vzduchu tam naper nehašené vápno, a pak tam støíkni vodu, a ventilek zašrubuj :smich: Jo abych nezapomìl na to hlavní, hodnì rychle utíkej..... :smich:

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

#38 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj Larsi, 12.5/20 maj zhruba 1metr v prùmìru podle sjetýho vzorku.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#39 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Robo píše:
bastardtraktor píše:
Jasnì , tak skus nìkde pohledat na webu návod, jak tu vápenou kaši naprat do ventilku.
Kdysi jsem to už mìl i uložené, ale blesk vypálil HaRr v mým PC a ne vše bylo zálohované.
Už to nemùžu najít - bylo to Anglicky.
Vyšrubuj ventilek, pomocí vzduchu tam naper nehašené vápno, a pak tam støíkni vodu, a ventilek zašrubuj :smich: Jo abych nezapomìl na to hlavní, hodnì rychle utíkej..... :smich:
:friends: :smich: Utíkat netøeba - hned po vstøíknutí vody kolo pustím a bude se kutálet z kopce.
Tøeba pìkné by to bylo v Praze po Vinohradský
:D :smich: :D
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Dva klouby

#40 Nový příspěvek od Lukibos »

Prosím tě Drtikole. A na tom lakatošovi máš ty V3S nápravy bržděné jak?

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Dva klouby

#41 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, mám kotoučovou brzdu na kardanu, takže brzdí všechny 4 kola, jen ruční je na zadek lankama.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Dva klouby

#42 Nový příspěvek od Lukibos »

drtikol píše:Ahoj, mám kotoučovou brzdu na kardanu, takže brzdí všechny 4 kola, jen ruční je na zadek lankama.
A to ti to utáhne? Nemáš velkou spotřebu obloženíí a kotoučů? A to ti ten jeden kotouč dokáže ubrzdit 1700kg a ještě automatickou převodovku?

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Dva klouby

#43 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, zatím jsem s tím neměl problém, akorát když prudce zabrzdím bez uzávěrek, tak se točí kola na obou nápravách proti sobě. Když jsem takhle brzdy poprvé testoval na zahradě, tak jsem šel přes volant - totiž původní mechanický jen zpomalovaly ale nebrzdily.
Letos jsem tam přidal hydr. naviják s rámem, tak to bude ke dvoum tunám.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Dva klouby

#44 Nový příspěvek od Lukibos »

drtikol píše:Ahoj, zatím jsem s tím neměl problém, akorát když prudce zabrzdím bez uzávěrek, tak se točí kola na obou nápravách proti sobě. Když jsem takhle brzdy poprvé testoval na zahradě, tak jsem šel přes volant - totiž původní mechanický jen zpomalovaly ale nebrzdily.
Letos jsem tam přidal hydr. naviják s rámem, tak to bude ke dvoum tunám.
Díky za odpověď. 8)

fred2500
Příspěvky: 10
Registrován: pon úno 28, 2011 10:08 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dva klouby od Drtikola

#45 Nový příspěvek od fred2500 »

Ten velký se mi líbí.Vypadá jednoduše.Moc jsem však nepochopil z čeho nebo jak máš vyrobený kopírování terénu.Na fotce to vypadá dost křehce.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“