TK14-1203-2K

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Dimi3
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 12, 2013 2:41 pm
Bydliště: Nitra

TK14-1203-2K

#1 Nový příspěvek od Dimi3 »

Tak ja konkrétne mám z TK14 iba prednú nápravu, ostatné je dorábané. Traktor je po starom otcovi, ktorý to žiaľbohu nestihol dotiahnuť do konca ale chcel by som ho dokončiť a hlavne prerobiť riadenie, trebalo by väčší prevod alebo servo, uvidíme.
Motor je tam z 1203, zadná náprava "gázik". Zaujímavosťou je že otáča okolo dvoch osí, teda okrem klasického lámania sa otáča aj okolo osi stredového hriadeľa. Neviem možno to nieje až také nezvyčajné ale tuším že klasické TK-14 sa otáčajú len okolo jednej osi. Treba na ňom ešte veľa pracovať ale dúfam že na jeseň si už budem môcť orať viničku. Uvítam postrehy a tipy.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

V prípade záujmu upnem ďalšie fotky, ako som už spomínal, budem vás tu určite ešte otravovať blbími otázkami čo a ako :zapomel: takže vopred ďakujem.
Domáca výroba, TK-14 predná náprava, škoda 1203 motor, zadná náprava "gázik"

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: TK14-1203-2K

#2 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

nevypadá to vůbec špatně 8) 8) ale to řízení bych přece jen předelal. Sice je to zajímavý nápad jak použít sertvačník z motoru a pastorek ze startéru ale měl bych strach že v první díře ty zuby půjdou do :zadek:

a už ti to jezdí??
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: TK14-1203-2K

#3 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ne né, zuby neodejdou, to dřív odejde ze sedačky ten co se toho volantu drží, znám to taky jsem to tak měl a zatáčet to šlo lehce, i když stál na místě. A jak máš udělanej ten náhon do zadu tkačko, to starší, mělo do zadu přez kloub jen jednu hřídel a ta se v zadku přepínala na zadní nápravu a nebo na vývod. tudiš při jízdě s vývoďákem to jelo jen na přední nápravu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“