Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#16 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Počkejte si na odpověď pana Tatarky, ale s dimenzováním řemenů mi vždycky poradili prodejci řemenú.
Třeba - http://www.blazek-pt.cz/neco-o-me/remenice-optibelt/
Najděte si ale na internetu třeba i nějakého prodejce jiného - uměj to všichni.
Ty porady jsou zdarma
ooooooooooooo

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#17 Nový příspěvek od pech. »

zdravím, na co jsou na té štípačce ty pružiny? píst evidentně nikam nevracejí, takže jaký je důvod?

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#18 Nový příspěvek od bigles »

moc pěkný to máš, ty pružiny tam jsou na pomoc přece aby to líp štípalo

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#19 Nový příspěvek od pech. »

na pomoc pro štípnutí je to nějaká pitomost, jednak jsou krátký a druhak jejich síla bude zanedbatelná proti pístu...

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#20 Nový příspěvek od Tatraka »

Výpočet řemenových převodů jsem prováděl podle tabulek. Poddimenzování řemenů jsem nemusel řešit ani u pojezdu a ani u náhonu. Malý průměr řemenice pojezdu je asi 22O mm, tři řemeny 12,5, maximální otáčky asi 3500 (motor 3000 a je to trochu do rychla). Dnes jsou nepřeberné možnosti řešení použitím speciálních vícedrážkových řemenů. Dodavatelé Vám rádi poradí. Otázkou je potom ale cena. Pokud mi pošlete konkrétní podmínky mohu Vám sdělit svůj názor na životnost řemenů. Obecně vzato řemeny budou vhodné pro vyšší obvodové rychlosti (přímo na motor...) a na malý převodový poměr. Pokud plánujete převod za převodovku bude použití řemenů problematické při nižších převodových stupních.
Pružiny na pístu štípačky jsou k posílení síly. Jsou to tři pružiny předního kola Felicie za sebou. Posílení je v řádu asi 10 maximálně 20 % a je zadarmo a bez snížení rychlosti hydrauliky.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#21 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tatraka píše:Výpočet řemenových převodů jsem prováděl podle tabulek. Poddimenzování řemenů jsem nemusel řešit ani u pojezdu a ani u náhonu. Malý průměr řemenice pojezdu je asi 22O mm, tři řemeny 12,5, maximální otáčky asi 3500 (motor 3000 a je to trochu do rychla). Dnes jsou nepřeberné možnosti řešení použitím speciálních vícedrážkových řemenů. Dodavatelé Vám rádi poradí. Otázkou je potom ale cena. Pokud mi pošlete konkrétní podmínky mohu Vám sdělit svůj názor na životnost řemenů. Obecně vzato řemeny budou vhodné pro vyšší obvodové rychlosti (přímo na motor...) a na malý převodový poměr. Pokud plánujete převod za převodovku bude použití řemenů problematické při nižších převodových stupních.
Pružiny na pístu štípačky jsou k posílení síly. Jsou to tři pružiny předního kola Felicie za sebou. Posílení je v řádu asi 10 maximálně 20 % a je zadarmo a bez snížení rychlosti hydrauliky.
No je pravda, že sílu pružiny musí hydroválec překonávat při vracení - tedy zvedání sekery , kdy je síla hadrauliky vlastně nevyužitá.
Takže co se při vracení odečítá, to se při výsuvu přičítá. :typek:
ooooooooooooo

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#22 Nový příspěvek od pech. »

mno dobrá...

jinak použití řemenů pro větší až velké síly je pro malé otáčky problematické... resp jejich schopnost přenosu momentu s otáčkami klesá, kdežto u řetězových nebo ozubených převodů ne...

ovšem na motoru, kde jsou otáčky vysoké, pokud uložení v motoru (případně doplněné) snese boční namáhání... není na závadu, při správném seřízení napínáku lze použít i jako přetěžovací spojka...

staré kombajny chodiyl celé na řemeny a chodily, tohle chyba není... :-)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#23 Nový příspěvek od duchodce »

Mám motor s vyšším kroutícím momentem v nižších otáčhách a musím použít hraničních průměrů řemenic . Překvapuje mě že u vás přenesou 3 ks. 12,5 řemeny ten výkon ,je to s '"odřenýma ušima". Ono totiž záleží i na výkonu přeneseným koly.
Já používám nápravy Pv3s a celý stroj bude dost těžký. Ale stejně děkuji za info.
S řetězy nemám pro tyto otáčky dobré zkušenosti,musel by mít jemnější články , více násobný a být v oleji. Navíc je hlučnější , problém je i výrobou kol.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#24 Nový příspěvek od duchodce »

Ještě dodatek,nemá někdo zkušenost s chováním uložení klikového hřídele při přidaném radiálním tlaků řemenů? V profi provedení je při použití řemenů na pohon řemenice vždy /kromě malých výkonů/ na předloze.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#25 Nový příspěvek od Rendy9999 »

na bagru DH 112 je řemenice k hlavnímu čerpadlu bez jakekoli podpěry a šlapeto. Samotna řemenice není žádny prcek

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#26 Nový příspěvek od Tatraka »

Škoda, že jste stále tajemný a nenastíníte konkrétní řešení. Takto, i kdybych chtěl, Vám poradit nedokážu. Schválně jsem si vzal tabulky a kontroloval moje převody. Jsou v pořádku a i to že snima jezdím několik let to potvrzuje. Pravdou je ale i to, že motor Slavia 4S90 je poměrně vysokoobrátkový a nemá velkou zálohu kroutícího momentu. Můj motor je z čerpadla vody a měl řemenici přímo na setrvačníku a odpovídá to i technickým podmínkám výrobce. Takže záleží na konkrétním motoru a na dalším požadavku na řešení převodů.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#27 Nový příspěvek od duchodce »

Motor zatím nemám ale má to být nějaký s dlouhhým zdvihem a výkonem asi 30-40koní ale pouze při 1800 otáčkách, značku zatím nevím, ale za cenu šrotu a má být úplně nový, je to protislužba. Jinak s řemeny jsem pracoval skoro celý život, ale každá skušenost je dobrá. Pro upřesnění když jsme namontovali na motor 6911 řemenici s 5 násobnou řemenicí tak ten motor zhruba po 200MH odešel na ložiska u setrvačníku. Po konzultaci se ZKL nám bylo řečeno že takto ten motor nelze provozovat. Proto ty dotazy , některé motory to snášejí jiné ne. Podle tvrzení mechaniků servisů třeba nekteré značky používají odlišnou konstrukci uložení př. konce kl. hřídele když je požadována třeba klima nebo podobné přídavné pohony.
Proto se mě hodí info o tom že i když je to na "krev" tak že to řemeny při tomto použití vydrží.Ale ještě jednou děkuji.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#28 Nový příspěvek od Jan Karlik »

Rendy9999 píše:na bagru DH 112 je řemenice k hlavnímu čerpadlu bez jakekoli podpěry a šlapeto. Samotna řemenice není žádny prcek
A je jich tam hádám pět?

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#29 Nový příspěvek od duchodce »

Na té DH112 je seriový motor Zetor ? Známý mě říkal že motory pro zástavbu do stacionárních provedení byly trochu upravené /výměník olej-voda, některé bez setvačníku-nahrazen hmotou zátěže- jiná krajní ložiska a pod. / Pokud je to seriové provedení je to zajímavá informace která si protiřečí s údaji ze ZKL. Jaký typ motoru je v použit?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#30 Nový příspěvek od pech. »

důchodce: normální motor, který je konstruován na napojení na převodovku skutečně není stavěný na radiální zatížení řemeny...

u stacionárních nevím, záleží zda se motory přizpůsobovaly nestandartnímu použití, nebo se stroje přizpůsobovaly motorům... asi jak kde, podle místa a potřeby....

každopádně pro motor co byl postaven pro napojení na převovdovku to lze vyřešit tak, že z motoru si spojkou - hardy, nebo kraťounkým kardánkem (aby jsi umožnil motoru pohyb vibracemi) protáhl moment na předlohu uloženou do valivých ložisek a na ní mít řemenici.. potom můžeš zastavět takřka libovolný motor.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“