Jiříkovo 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Jiříkovo 4x4

#1 Nový příspěvek od jirik610 »

Zdar jmenuju se Jura a abyste neřekli že do toho umim jen kecat tak vas budu pruběžně zasobovat fotkama ale předem říkám že je to muj první počin.
Jako upne k hovnu snad nejsem ,otec je automechanik celej život se motám v dílně a pokud tam nejsem dýl než 2dny sem nějak nesvůj ale to znáte asi taky ??
Tatík už něco i vyprodukoval jeden kloubák 2xdif žuk motor 1203+převodovka octavia dolu duplex řetěz
předním na 90 trakturek motor ruskej stabylák 2 válce 4T 600 obsah started a magneto dve převodovky jedna octavia a druhá žuk dif žiguli
pak na 120 skrácenej dif s ifi k němu redukčka z řezačky přední dě převodovky octavia a motor spartak nebo 1201 a ted mi stojí v dílně hromady dílů a tak bádám nad kusem 4x4 aby bylo trošku vzrůšo a hlavně bych měl dobrej a spolehlivej stroj kterej mi vodmaká celou stavbu a doveze dost dreva na zimu ,vodhrne sníh a taky proto že mame v obci místního chytráka co měl ve svím zivotě kvanta kraktoru (jak sám říká) ale jak říkám ja každej skurvil a jeho vytor vlek vám vyfotím to vas co máte trošku zkušeností rovnou zabije a podotykám není to žádnej mladej borec ale 60ti letej CHYTRÁK co to přece celej život dělá a at se zeptáš na co chceš tak je moudrej a nakonec se dovíš že to nejde nebo to nikdy nevidel a proto to nejde tak at vidí že to de :jazyk: :jazyk:
No tak konečně mám dost dílu abych to mol dát do placu :
Motor: Ford Fiesta 16D
1.převfodovka domácí výroby
2.převodovka IFA WL50
přední náprava: ARO m461 zkrácená 1180mm
Zadní náprava: P V3S zkrácená 125 na střed gum
Přední kola: 6,50/16
Zadní kola 12,4/24
Řízení orsta E 512
Brzdy vzduchové PV3S kombinace liaz avia a vlek 5t :smich:
tříbodovej závěs domácí výroby + spodní ramena steyr + ladění zetor 20 (oprava závitu) horní ramena domácí výroba
Naposledy upravil(a) jirik610 dne čtv zář 09, 2010 12:19 am, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#2 Nový příspěvek od josip »

tak ti drzim palce uz sa tesim na predbezne fotky zo stavby :friends:

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#3 Nový příspěvek od jirik610 »

Tak sem v pátek dovezl odkud si z jižních čech přední zadní nápravu z ARA m461 jo a taky převodovku a 6 kol z toho dva fungl protektory
Vzhleem k tomu že ted je asi pul druhe ráno tak za slabe 2 hodinky razím s otcem pro krátkou poloosu až do Turnova mám to teda ze Znojma celkem z ruky no nevadí hlavně že sem ji sehnal.
Jinak fotky dam zítra at se taky pokocháte mím herberkem :)
Jo a málem bych zapoměl dneska sem byl u kámošovýho otce na narozkách tak sem si posteskl že mi chybí zadní náprava,no a
starej sedlák povída : "tak si ju vem ale musiš si posict ty kopřivy jimak se k ní desotaneš" tak že tu PV3S už mám taky jediny co ještě chybí tak krátká polosa z VSky = pokud o ně někdo v obýváku zakopáváte tak ji beru
Zdarec dneska večer
Naposledy upravil(a) jirik610 dne úte črc 14, 2009 5:35 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiříkovo 4x4

#4 Nový příspěvek od Petr Matula »

ja ti poradim zeber flexu poloos skrat a zavar.
bude to drzat a vubec sa teho neboj

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#5 Nový příspěvek od jirik610 »

Petr Matula píše:ja ti poradim zeber flexu poloos skrat a zavar.
bude to drzat a vubec sa teho neboj
ale zase na druhou stranu origo je orygo no ale ja nato mam jen malej motor 18 D tak to asi vydrží ten ani přes ty převody poloosu z V3S neuvalí , ikdyž asi pře 5ti rokama jsme s tatíkem prodávali malotraktor se zadkem z IFY se dvouma převodovkama a motorem oktavia a borec asi po roce plakal že se mu ukroutila polosa na prave straně dost dlouho sme bádaly proč až se nám loni doznal jak dokázal urvat 48mm materyálu svařenyho na Véčko v soustruhu a převlečenu trubkou z čepama.
NO vocas vyvážel hnůj z hnojnice kerou má pěkne zbetonovanou a je tam asi 10 nebo 15 cm schudek tak si couvl kolama na trakturku až za něj a no a pěkně nafutroval vlečku jak to chtěl vycuknout tak se mu to převrátilo k jedny straně a zapdlo mu kolo od vleku do sraček až po náboj no a tak nakvaltoval dvě spátečky a plížením plazením vpřed jemomže jedno kolo na traktoru mu z hnoja vyjelo a jak byl stočenej tak druhy zustalo pod schůdkem a hrabalo tak vocas zakvaltoval uzávěrku a hotovo kolo se cytlo pak to prej bylo pink a nazdáááár poloosa se odporoučela do věčných lovišť proto ja to nerad vařím to si na sebe šiješ past no někdy to jinak nejde ale pokud to de tak se snažím to vymyslet tak aby to bylo blbuvzdorny :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#6 Nový příspěvek od jirik610 »

no jinak tu krátkou polosu na ARO 461 už sem taky dovez 600 km vzádech 15kil v prdeli ale je to doma a bořik přidal ještě jednu bez kyneťáku což mi nesere bo mám kineťák z ty dlouhy tak mám naraz ještě jednu do foroty a na další se pracuje metodou zkracování :cert:
Jinak náprava nebude mít 120 ale 118 cm ale to mi je taky fuk to se mi povede dotáhnot diskama stejně je chci předělat kvůli tomu abych je mohl otočit a měl menší nebo větší rozchod
Naposledy upravil(a) jirik610 dne pon říj 12, 2009 2:32 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#7 Nový příspěvek od jirik610 »

no tak sem nafotil moc velky fotky anebere mi je forum teď jestě počkám až se mi nasyjou baterky do druhyho fotaku a dám druhej pokus
jinak tu přední nápravu mám skoro hotovou jen mi teče jedno gufero v náboji ale v pondelí je obednám tak ve středu je doma
Přílohy
P1000466 [].JPG
P1000465 [].JPG
P1000464 [].JPG
P1000463 [].JPG
P1000462 [].JPG
P1000461 [].JPG
P1000460 [].JPG
P1000459 [].JPG
P1000458 [].JPG
P1000457 [].JPG

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#8 Nový příspěvek od jirik610 »

no tak jdu něco dělat a se neflákám a za chvíli :smich: :smich: :smich: vam nafotim zkrácenej předek

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#9 Nový příspěvek od jirik610 »

tak tady to je ještě tam přídou výstuhy na uložení výkyvu to nechám vypálit z5ky nebo 6ky plechu tak to snad brzo bude no :prace:
ted jdu něco sežrat a potom ty vystuhy musim zkusit vystříhat z kartonu aby bylo podle čeho to namalovat na ten plíšek
Přílohy
tejd do prava na doraz
tejd do prava na doraz
rejd do leva na doraz
rejd do leva na doraz
tady máte nafocenej ten spoj difu a nápravnice u tohodle je to jen lisovanej plech tak to elkem šlo vařit pěkne  hodně obrousit do V-éčka a potom 3x do kola 8)
tady máte nafocenej ten spoj difu a nápravnice u tohodle je to jen lisovanej plech tak to elkem šlo vařit pěkne hodně obrousit do V-éčka a potom 3x do kola 8)
tak to je celá naprava bez výstuh výkyv bude na difu v prostřed naprava měří od kraje šroubu ke kraji 1240 mm vyšlo to lip než sem čekal
tak to je celá naprava bez výstuh výkyv bude na difu v prostřed naprava měří od kraje šroubu ke kraji 1240 mm vyšlo to lip než sem čekal

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#10 Nový příspěvek od jirik610 »

Petr Matula píše:ja ti poradim zeber flexu poloos skrat a zavar.
bude to drzat a vubec sa teho neboj
:help: :help: no ještě sem se chtěl opta jak je to vlastně široky ten tvuj stroj z aviackym motorem ???
taky bych chtel vědět co ti ,ted po několi testech, dělá ten rám a jestli už tam máš ten čelňák jak to ty účka berou ??,když je to "jenom" 100vka učko
jinak se mi teda moc líbil je to pěkně udělany a jak tam kdosi psal že 35cm pod předním difem je málo tak to se mi nezdá ja sem byl kouknout na jinej traktorek ten to ma udělany předek z nejakyho iveka nebo z čeho taky tuhá náprava z náklaďáku a na 16kách kolech mu to de jen někaých 27 od země a vubec ho to nesere jezdí stím do lesa ,voře ,vlačí a na předku vozí i takovou radlicu na přihrnutí ledas čeho a v pohodě (sysém jak Déťák) je to :cert:

Uživatelský avatar
holbaj
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 21, 2008 10:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiříkovo 4x4

#11 Nový příspěvek od holbaj »

Ááááá koukám...konečně někdo domácí :)
Kutil - závyslák :)

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#12 Nový příspěvek od jirik610 »

holbaj píše:Ááááá koukám...konečně někdo domácí :)
odkud seš přesně já to mám z Kravska

Uživatelský avatar
holbaj
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 21, 2008 10:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiříkovo 4x4

#13 Nový příspěvek od holbaj »

jirik610 píše:
holbaj píše:Ááááá koukám...konečně někdo domácí :)
odkud seš přesně já to mám z Kravska
Já su z Popic...cca 8km od Znojma
Kutil - závyslák :)

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1166
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Jiříkovo 4x4

#14 Nový příspěvek od traktorfanda »

Čau ty teda jedeš.Já zrovna skracuju nápravu z m461 a potřebuju rozebrat ten řídící kloub a netuším jak vyndat ten horní čep co je schovanej pod tou pákou co je na ní spojovací tyč na řízení.
Můžeš mi poradit jak si ho vyndal.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#15 Nový příspěvek od jirik610 »

traktorfanda píše:Čau ty teda jedeš.Já zrovna skracuju nápravu z m461 a potřebuju rozebrat ten řídící kloub a netuším jak vyndat ten horní čep co je schovanej pod tou pákou co je na ní spojovací tyč na řízení.
Můžeš mi poradit jak si ho vyndal.
je tam m 12 závit v tom čepu tak do toho natoč šroud a pak kladivo jemně tukej nahoru a je to venku ja sem to vytáhl jen šroubovákem ale ten spodní sem musel takhle vyťukat
Naposledy upravil(a) jirik610 dne pon črc 13, 2009 6:42 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“