Mirkův traktor 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Mirkův traktor 4x4

#211 Nový příspěvek od jezus666 »

Zúžil jsem problém na 1. a 6. sekci zleva. Tzn. v mém případě zvedání ramene a výložník, ostatní pohyby nemůžu pořádně zkusit, rameno leží na zemi, nechci s tím moc dřít po zemi. Ale otoč a násada se hýbe, patky fungují.
Zkusil jsem vracečku do kýble, částečně jsem odvzdušnil hadice a:
1. sekce (rameno) - páka dopředu, olej nejde do vracečky, ale nemá to sílu - páka k sobě, olej jde do vracečky!!
6. sekce (výložník) - páka dopředu, olej nejde do vracečky, dusí se motor - páka k sobě, olej nejde do vracečky, dusí se motor (což teda nechápu, jako by bylo něco ucpaného...)
Rozebral jsem jednu dobrou a jednu špatnou sekci a nenašel jsem žádnou závadu, všechno jako nové. A výstup N (HPC) vede z 1. sekce do vracečky? Nechybí tam třeba něco? Jinak fakt nevím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Mira

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Mirkův traktor 4x4

#212 Nový příspěvek od jara1303 »

Vyser sa na HPC, zaslep to a zapoj to jak to mám já pres 3 čestny kulac přímo od čerpadla.
Zapoj P+T a mosi to jet .....
Dojed sa kuknut.
J.

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Mirkův traktor 4x4

#213 Nový příspěvek od jezus666 »

Jaro já to mám jako ty, jestli tě dobře chápu. Na rozvaděči mám zapojený P+T, N je ucpané, 3-cestný kuláč na čerpadle, přepínám buď na rozvaděč na traktoru, nebo dozadu na rychlospojky. Už asi hledám chyby kde nejsou...
M.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktor 4x4

#214 Nový příspěvek od Ondras83 »

P presure - tlak od čerpadla, T tank - nádrž

Tam je něco blbě zapojeno, není možný, aby se ten motor dusil. Není v pístnici nějaká záslepka?

Hpco je zatížitelna zpátečka, jestli za tím rozvaděčem nemáš další, tento výstup N tě vůbec nezajímá.

Schválně zkus ještě zapojit jiný rozvaděč třeba jen na tyhle dvě pístnice, co nefungují. Každopádně je blbě ta zpátečka, tam jít olej nemá, jednou hadicí jde tam, druhou zpět přes T do nádrže.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mirkův traktor 4x4

#215 Nový příspěvek od ITS »

Moc z toho chytrý nejsu.

Zaslepení HPCO, pokud se nevyužívá je pouze krátká zátka do závitu. Ta křižovatka kanálů pod zátkou musí zůstat propojená.

Jaká jednosměrné ventily ? Mají tam být škrtící ventily a ty mohou škrtit jen na jednu stranu a i kdyby byly otočené, tak by se to vždy hýbalo. Na fotce nejde obrázek na tom ventilu přečíst.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Mirkův traktor 4x4

#216 Nový příspěvek od Pago »

A nie je možné, že to dorobené krížové ovládanie nedovoľuje naplno otvoriť šupátka a tým pádom uteká tlak to prepadu? Hlavne keď to robí prvá a posledná sekcia.

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Mirkův traktor 4x4

#217 Nový příspěvek od jezus666 »

V rychlosti odpovím na připomínky:

Ondro, symboly jsou jasný, zapojené to mám takto... Obrázek
Obrázek Obrázek

ITS, myslel jsem jednosměrné škrticí ventily, mám tyto: http://eshop.manver.cz/vrf-3-8-skrtici- ... dnocestny/ dával jsem je vždy jakoby pod píst, tzn. aby rameno nepadalo, aby se násada nezavírala, aby se lžíce neotevírala.
Komponenty by měly být OK, rozvaděč jsem kupoval jako nový, pístnice jsou buď nové, nebo jsem je přetěsňoval. Ale v oleji jsem našel úlomek plastu, možná rupl vodicí kroužek. Můžu zkusit tu pístnici zapojit přímo na rozvaděč v traktoru a zkusit to, popř. udělám si redukci pro manometr a proměřím sekce.

Pago, v tom bych problém nehledal, páky a šoupátka chodí krásně lehce až do krajních poloh. Dával jsem na to bacha, aby to fungovalo.

Mira

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Mirkův traktor 4x4

#218 Nový příspěvek od jara1303 »

Na co tam máš ty dva kulové ventily ??
škrtící ventily mám tyto:
https://www.hydroma.cz/ventil-skrtici-o ... 21682.html
rameno, násada, otoč.

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Mirkův traktor 4x4

#219 Nový příspěvek od jezus666 »

Dnes se konečně trochu zadařilo. :pohar: Proměřil jsem tlaky na obou problematických sekcích a naměřil jsem 4 krát 160-170 bar, tlak je OK. Tu 6. sekci (výložník) už jsem rozhýbal, byl moc utáhnutý škrticí ventil, olej se nevracel a dusil se motor.
1. sekce (rameno) vypadá, že opravdu netěsní píst v pístnici. Zkusil jsem rameno zvednout, pomalu to šlo tak do půlky, dál nic. Když jsem povolil, spadlo. Už se to zdá být na dobré cestě, zítra rozhodím pístnici...

M.

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Mirkův traktor 4x4

#220 Nový příspěvek od jezus666 »

Jasně, těsnění na pístu je sedřené i s vodícíma kroužkama, aspoň vím kde je chyba...

Kluci, budu muset omezit průtok na otoč, ať to tak nemlátí s ramenem. Co na to použít?
Jaro, tys s tím nějak laboroval, ale už nevím jaks to vyřešil.

Díky

Mira

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Mirkův traktor 4x4

#221 Nový příspěvek od jara1303 »

Hoj mezi šroubení a maticí na hadici zdelej penízky z 1mm plech s firmou 1mm a dej je tam.
Mam je nadelane a funguje to.
dal sem tam nekonec dvoucestný skrtici ventil.
Jara

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktor 4x4

#222 Nový příspěvek od Ondras83 »

Taky tam budu muset něco dát.

Jaro, nemáš odkaz na ten ventil, díky


Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktor 4x4

#224 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jo ty mám,ale ty nejsou obousměrný...ale už jsem sehnal. Zkusím zatím udělat ty podložky...kdyby ještě byly desetniky... :)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Mirkův traktor 4x4

#225 Nový příspěvek od Chose11 »

kolik těch desetníků chceš?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“